Sunshine Photo Cart - en to nb_NO translation catalogue (1837 entries)

en: Tabs
nb_NO: Faner

en: Accordion
nb_NO: Trekkspill

en: See differences in layout options
nb_NO: Se forskjeller i layoutalternativer

en: Private Key
nb_NO: Privat nøkkel

en: Merchant ID
nb_NO: Selger-ID

en: Access Token
nb_NO: Adgangsnøkkel (Access Token)

en: Statement Descriptor
nb_NO: Beskrivelse på kontoutskrift

en: What shows on your customer credit card statement
nb_NO: Hva som vises på kundens kredittkortutskrift

en: No access token
nb_NO: Ingen Adgangsnøkkel (Access Token)

en: This product does not need any images selected
nb_NO: Dette produktet trenger ikke å ha noen bilder valgt

en: Public Key
nb_NO: Offentlig nøkkel

en: Merchant Key
nb_NO: Selger nøkkel

en: Passphrase
nb_NO: Passordsetning

en: No merchant ID in %s settings
nb_NO: Ingen forhandler-ID i %s-innstillingene

en: Continue to payment details
nb_NO: Fortsett til betalingsdetaljer

en: Live Secret Key
nb_NO: Live Secret nøkkel

en: Live Public Key
nb_NO: Live offentlig nøkkel

en: ERROR, something went really wrong
nb_NO: ERROR, noe gikk veldig galt

en: Unsupported currency
nb_NO: Ikke-støttet valuta

en: Search for "%s" in %s: %s results
nb_NO: Søk etter "%s" i %s: %s resultater

en: File for print release information when a customer downloads an image
nb_NO: Fil for informasjon om utskriftsrett når en kunde laster ned et bilde

en: Select a page to show print release content
nb_NO: Velg en side for å vise innholdet i utskriftsversjonen

en: Require print release approval
nb_NO: Krev godkjenning av trykkutgivelse

en: Require the user read the print release information before being allowed to download
nb_NO: Krev at brukeren leser informasjonen om utskriftsgodkjenning før han eller hun får lov til å laste ned

en: Explainer text to customers about the print release.
nb_NO: Forklaringstekst til kundene om trykkutgivelsen.

en: Before downloading you must read and acknowledge the terms of our print release.
nb_NO: Før du laster ned, må du lese og godkjenne vilkårene i vår utskriftsversjon.

en: When users make a download via credit, which products should be included. If none selected, full size images will be given.
nb_NO: Når brukere laster ned via kreditt, kan de velge hvilke produkter som skal inkluderes. Hvis ingen er valgt, vil bilder i full størrelse bli gitt.

en: Must acknowledge print release
nb_NO: Må bekrefte utskriftsfrigivelse

en: Click the links below to download your photo files
nb_NO: Klikk på lenkene nedenfor for å laste ned bildefilene dine

en: or
nb_NO: eller

en: I have read and acknowledge the print release terms
nb_NO: Jeg har lest og godkjent vilkårene for trykkfrihet

en: Apply discounts after taxes applied
nb_NO: Bruk rabatter etter at skatt er lagt til

en: Send Email
nb_NO: Send e-post

en: Password/Access Code
nb_NO: Passord/tilgangskode

en: Run the initial install process which sets the default pages, settings and permissions. This will not reset your settings, but add things that may be missing.
nb_NO: Kjør den første installasjonsprosessen som angir standardsider, innstillinger og tillatelser. Dette vil ikke tilbakestille innstillingene dine, men legge til ting som kanskje mangler.

en: Edit %s
nb_NO: Rediger %s

en: Gallery access code is incorrect, please try again
nb_NO: Tilgangskoden til galleriet er feil, vennligst prøv igjen

en: Enter Gallery Access Code
nb_NO: Skriv inn tilgangskoden til galleriet

en: User has no favorites
nb_NO: Brukeren har ingen favoritter

en: View cart
nb_NO: Vis handlekurv

en: Tax Collected
nb_NO: Innkrevd skatt

en: Fallback Featured Image
nb_NO: Tilbakefallsbilde

en: Upload a custom thumbnail image to be used when no specific featured image is set
nb_NO: Last opp et egendefinert miniatyrbilde som skal brukes når det ikke er angitt noe spesifikt utvalgt bilde

en: Password Protected Featured Image
nb_NO: Passordbeskyttet utvalgt bilde

en: Upload a custom thumbnail image to be used when a gallery is password protected
nb_NO: Last opp et egendefinert miniatyrbilde som skal brukes når et galleri er passordbeskyttet

en: Order Numbering
nb_NO: Ordrenummerering

en: Next Order Number
nb_NO: Neste ordrenummer

en: Leave blank to use default order numbering, otherwise set the next order number to be used
nb_NO: La stå tomt for å bruke standard ordrenummerering, ellers angir du neste ordrenummer som skal brukes

en: Required Other Fields
nb_NO: Påkrevd Andre felt

en: Disable Shipping
nb_NO: Deaktiver frakt

en: Do not require shipping for this item at checkout
nb_NO: Krev ikke frakt for denne varen i kassen

en: Do not allow customer to add more than this amount to cart
nb_NO: Ikke la kunden legge til mer enn dette beløpet i handlekurven

en: Field contains invalid data
nb_NO: Feltet inneholder ugyldige data

en: Fees
nb_NO: Avgifter

en: Fees added to the order for using this payment method
nb_NO: Gebyrer som legges til bestillingen for bruk av denne betalingsmåten

en: No added fees
nb_NO: Ingen ekstra avgifter

en: Percentage of total order
nb_NO: Prosentandel av total bestilling

en: Fixed amount
nb_NO: Fast beløp

en: Fee Name
nb_NO: Navn på gebyr

en: What description shown to customer at checkout
nb_NO: Hvilken beskrivelse som vises for kunden i kassen

en: Fee Amount
nb_NO: Gebyrbeløp

en: %s fee
nb_NO: %s avgift

en: Gallery name unavailable
nb_NO: Galleriets navn er ikke tilgjengelig

en: Order Subtotal
nb_NO: Bestilling Delsum

en: Building file...
nb_NO: Bygging av fil...

en: View Invoice
nb_NO: Se faktura

en: Download PDF
nb_NO: Last ned PDF

en: Hide others
nb_NO: Skjul andre

en: If multiple flat rate options are available, only show this one if it is the highest priced
nb_NO: Hvis flere fastprisalternativer er tilgjengelige, viser du bare dette alternativet hvis det er det dyreste

en: Customer Views
nb_NO: Kundesynspunkter

en: Image Views
nb_NO: Bildevisninger

en: Guest
nb_NO: Gjest

en: No customer views
nb_NO: Ingen kundevisninger

en: Update Report Data
nb_NO: Oppdatering av rapportdata

en: User has no items in cart
nb_NO: Brukeren har ingen varer i handlekurven

en: All orders
nb_NO: Alle bestillinger

en: Automatically include in any purchased download
nb_NO: Inkluderes automatisk i alle kjøpte nedlastinger

en: Child galleries of selected galleries will automatically be included
nb_NO: Underordnede gallerier til valgte gallerier inkluderes automatisk

en: Create user accounts
nb_NO: Opprette brukerkontoer

en: Activate this add-on
nb_NO: Aktiver dette tillegget

en: Log file has been cleared
nb_NO: Loggfilen er slettet

en: Edit user
nb_NO: Rediger bruker

en: Password Optional for Signup
nb_NO: Valgfritt passord for registrering

en: Make password optional when signing up (otherwise password will automatically be created for them)
nb_NO: Gjør passord valgfritt når du registrerer deg (ellers opprettes passordet automatisk for dem)

en: Name Optional for Signup
nb_NO: Valgfritt navn for registrering

en: Make name optional when signing up
nb_NO: Gjør navn valgfritt når du registrerer deg

en: Require account to see products
nb_NO: Krev konto for å se produkter

en: Clear log
nb_NO: Tøm loggen

en: Hide promos
nb_NO: Skjul kampanjer

en: Disable promos throughout Sunshine Photo Cart
nb_NO: Deaktiver kampanjer i hele Sunshine Photo Cart

en: Pages Theme
nb_NO: Sider Tema

en: What should be used for your general theme when viewing Sunshine pages
nb_NO: Hva skal brukes som generelt tema når du viser Sunshine-sider?

en: Gallery Theme
nb_NO: Galleri Tema

en: Allow galleries to use a different theme layout from the main pages
nb_NO: Tillat gallerier å bruke en annen temalayout enn hovedsidene

en: Alternate integration
nb_NO: Alternativ integrering

en: Sunshine tries to blend into your theme seamlessly. If you are seeing weird layout issues, try this as an alternate method if integrating.
nb_NO: Sunshine prøver å smelte sømløst inn i temaet ditt. Hvis du opplever merkelige layoutproblemer, kan du prøve dette som en alternativ metode for integrering.

en: Invoices
nb_NO: Fakturaer

en: Will be shown on a white background
nb_NO: Vil bli vist på hvit bakgrunn

en: Extra Content
nb_NO: Ekstra innholdsfane

en: Allow Tracking
nb_NO: Tillat sporing

en: Types of Photography
nb_NO: Typer av fotografering

en: Family
nb_NO: Familie

en: Newborn
nb_NO: Nyfødt

en: Wedding
nb_NO: Bryllup

en: School
nb_NO: Skole

en: Sports
nb_NO: Sport

en: Portraits
nb_NO: Portretter

en: Animals
nb_NO: Dyr

en: Events
nb_NO: Arrangementer

en: Real Estate
nb_NO: Boligsalg

en: This data can help provide useful information to Sunshine Photo Cart and help guide new features and growth strategies. Your participation is extremely appreciated!
nb_NO: Disse dataene kan gi nyttig informasjon til Sunshine Photo Cart og bidra til å utvikle nye funksjoner og vekststrategier. Vi setter stor pris på din deltakelse!

en: Update from folder
nb_NO: Oppdatering fra mappe

en: New images are available in your FTP folder
nb_NO: Nye bilder er tilgjengelige i FTP-mappen din

en: Private
nb_NO: Privat

en: Sunshine Photo Cart Memory Availability
nb_NO: Sunshine Photo Cart Memory Tilgjengelighet

en: Sunshine Photo Cart Recommended Memory Limit
nb_NO: Anbefalt minnebegrensning for Sunshine Photo Cart

en: Performance
nb_NO: Ytelse

en: Your current WordPress memory limit is set to %sM, but your web server allows up to %sM. It is recommended to increase the WordPress memory limit to match or exceed the PHP memory limit for optimal performance and speed to ensure your uploads and applying watermarks go as fast as possible.
nb_NO: Den nåværende minnegrensen for WordPress er satt til %sM, men webserveren din tillater opptil %sM. Det anbefales å øke WordPress-minnegrensen slik at den samsvarer med eller overstiger PHP-minnegrensen for optimal ytelse og hastighet for å sikre at opplastingen og påføringen av vannmerker går så raskt som mulig.

en: Learn how to increase the WordPress memory limit
nb_NO: Lær hvordan du øker minnegrensen i WordPress

en: Your current PHP memory limit is %sM. If you are seeing issues with slow uploading images or errors, it is recommended to ask your web host if your available memory can be increased. A minimum of 256M is recommended, but as high as possible is best.
nb_NO: Din nåværende PHP-minnegrense er %sM. Hvis du opplever problemer med treg opplasting av bilder eller feil, anbefaler vi at du spør webhotellet ditt om du kan øke det tilgjengelige minnet. Vi anbefaler et minimum på 256 M, men det beste er så høyt som mulig.

en: Return to tools
nb_NO: Gå tilbake til verktøy

en: Friend
nb_NO: Venn

en: Clear All Favorites
nb_NO: Tøm alle favoritter

en: Passwords do not match
nb_NO: Passord stemmer ikke med hverandre.

en: Invalid user
nb_NO: Ugyldig bruker

en: Password has been set
nb_NO: Passord er angitt

en: PayPal payment has been cancelled
nb_NO: PayPal-betalingen er kansellert

en: Could not connect to PayPal
nb_NO: Kunne ikke koble til PayPal

en: Failed to capture PayPal payment
nb_NO: Kunne ikke registrere PayPal-betaling

en: PayPal failed to refund
nb_NO: PayPal klarte ikke å refundere

en: You have no galleries assigned to your user account
nb_NO: Du har ikke tildelt noen gallerier til brukerkontoen din

en: Optional
nb_NO: Valgfritt

en: or reply to this email
nb_NO: eller svar på denne e-posten

en: Please click the button below to set a new password. If you did not make this request, you can safely ignore and delete this email
nb_NO: Klikk på knappen nedenfor for å angi et nytt passord. Hvis du ikke har bedt om dette, kan du trygt ignorere og slette denne e-posten

en: An account has been created for you at %s
nb_NO: Det er opprettet en konto for deg på %s

en: Set your password
nb_NO: Angi passordet ditt

en: Access account
nb_NO: Tilgang til konto

en: Test Order: This is not a real order and nothing will be processed
nb_NO: Testbestilling: Dette er ikke en ekte ordre, og ingenting vil bli behandlet

en: Store is not available for this gallery
nb_NO: Butikk er ikke tilgjengelig for dette galleriet

en: Note: If your source gallery is password protected, a unique password is generated for each gallery that is created in this process.
nb_NO: Merk: Hvis kildegalleriet er passordbeskyttet, genereres det et unikt passord for hvert galleri som opprettes i denne prosessen.

en: Parent Gallery
nb_NO: Foreldre galleri

en: No parent gallery
nb_NO: Ikke noe overordnet galleri

en: FTP Images Folder
nb_NO: FTP-mappe for bilder

en: A new gallery will be created from each individual image or folder of images within the selected folder.
nb_NO: Det opprettes et nytt galleri for hvert enkelt bilde eller hver mappe med bilder i den valgte mappen.

en: CSV Data File
nb_NO: CSV-datafil

en: Settings in this file will overwrite the any default settings from the above selected Source Gallery. <a href="%s" target="_blank">Checkout the template file</a> to make sure yours matches.
nb_NO: Innstillingene i denne filen overskriver standardinnstillingene fra det valgte kildegalleriet ovenfor. Ta en titt på <a href="%s" target="_blank">malfilen</a> for å kontrollere at dine stemmer overens.

en: Create Users
nb_NO: Opprett brukere

en: Create user accounts for any that do not yet exist in your data file
nb_NO: Opprett brukerkontoer for alle som ennå ikke finnes i datafilen

en: Notify User(s)
nb_NO: Varsle bruker(e)

en: Send message to email(s) from CSV file for each respective gallery. Uses the <a href="%s" target="_blank">Gallery Invite Message</a> template.
nb_NO: Send melding til e-postadressen(e) fra CSV-filen for hvert enkelt galleri. Bruker malen for <a href="%s" target="_blank">galleri-invitasjonsmeldinger</a>.

en: Review galleries to be created
nb_NO: Gjennomgå gallerier som skal opprettes

en: Invalid file upload
nb_NO: Ugyldig filopplasting

en: Source Folder
nb_NO: Kilde Mappe

en: Create galleries
nb_NO: Opprette gallerier

en: Retry
nb_NO: Prøv igjen

en: Completed
nb_NO: Fullført

en: Could not upload image %s: %s
nb_NO: Kunne ikke laste opp bilde %s: %s

en: Campaign Monitor
nb_NO: Kampanje Monitor

en: API Key
nb_NO: API-nøkkel

en: Login to your Campaign Monitor account to get your API key
nb_NO: Logg inn på Campaign Monitor-kontoen din for å få API-nøkkelen

en: Client ID
nb_NO: Klient-ID

en: Login to your Campaign Monitor account to get your client ID
nb_NO: Logg inn på Campaign Monitor-kontoen din for å få klient-ID-en din

en: List
nb_NO: Liste

en: Select the list for subscribers to be placed
nb_NO: Velg listen for abonnenter som skal plasseres

en: Refresh lists
nb_NO: Oppdater lister

en: Subscribe Method
nb_NO: Abonnere metode

en: Ask users if they want to subscribe
nb_NO: Spør brukerne om de vil abonnere

en: Automatically subscribe
nb_NO: Abonner automatisk

en: When to subscribe
nb_NO: Når du skal abonnere

en: Access gallery with email
nb_NO: Få tilgang til galleriet med e-post

en: Campaign Monitor lists have been retrieved
nb_NO: Lister fra Campaign Monitor er hentet inn

en: No lists were found in your Campaign Monitor account
nb_NO: Det ble ikke funnet noen lister i Campaign Monitor-kontoen din

en: Could not connect to Campaign Monitor API
nb_NO: Kunne ikke koble til Campaign Monitor API

en: Subscribe to email newsletter
nb_NO: Abonner på nyhetsbrev via e-post

en: Downloads
nb_NO: Nedlastinger

en: Allow free downloads
nb_NO: Tillat gratis nedlastinger

en: Allow free image downloads (no checkout required)
nb_NO: Tillat gratis nedlasting av bilder (ingen betaling kreves)

en:  Allow free gallery download (no checkout required)
nb_NO:  Tillat gratis nedlasting av galleri (ingen betaling kreves)

en: Free image download count
nb_NO: Gratis nedlasting av bilder

en: Number of free image downloads allowed from this gallery (and child galleries) per customer. Leave empty to use global value (%s).
nb_NO: Antall gratis nedlastinger av bilder som er tillatt fra dette galleriet (og underordnede gallerier) per kunde. La den stå tom for å bruke den globale verdien (%s).

en: unlimited
nb_NO: ubegrenset

en: Allowed Customers For Free Downloads
nb_NO: Tillatte kunder for gratis nedlastinger

en: Only allow the selected customers to download for free
nb_NO: Tillat kun utvalgte kunder å laste ned gratis

en: Require email for free download
nb_NO: Krev e-post for gratis nedlasting

en: A customer will need to enter an email address in order to get a free download
nb_NO: Kunden må oppgi en e-postadresse for å få en gratis nedlasting

en: Passcode
nb_NO: Passord

en: Optionally enter a unique passcode customers will be required to enter before downloading for free
nb_NO: Du kan eventuelt angi en unik passordkode som kundene må oppgi før de kan laste ned gratis

en: Order Files
nb_NO: Bestillingsfiler

en: Optionally upload files to make them available to download with this order
nb_NO: Du kan eventuelt laste opp filer for å gjøre dem tilgjengelige for nedlasting med denne bestillingen

en: File could not be deleted
nb_NO: Filen kunne ikke slettes

en: Invalid request
nb_NO: Ugyldig forespørsel

en: Sorry, you do not have permission to download
nb_NO: Beklager, du har ikke tillatelse til å laste ned

en: Notify user of files added to order
nb_NO: Varsle brukeren om filer som er lagt til i bestillingen

en: Customer was notified via email about new files available for download
nb_NO: Kunden ble varslet via e-post om nye filer som var tilgjengelige for nedlasting

en: No files were attached to this order
nb_NO: Ingen filer var vedlagt denne bestillingen

en: Entire gallery download
nb_NO: Last ned hele galleriet

en: This product is for the entire gallery download option
nb_NO: Dette produktet er for nedlastingsalternativet for hele galleriet

en: Include sub galleries
nb_NO: Inkluder undergallerier

en: Automatically include all sub-galleries when purchasing from a parent gallery
nb_NO: Automatisk inkludering av alle undergallerier ved kjøp fra et overordnet galleri

en: Dimensions
nb_NO: Dimensjoner

en: Leave blank for full resolution
nb_NO: La det stå tomt for full oppløsning

en: Apply watermark to the download image
nb_NO: Bruk vannmerke på det nedlastede bildet

en: Free Download
nb_NO: Gratis nedlasting

en: Automatically include in any free downloads
nb_NO: Inkluderes automatisk i alle gratis nedlastinger

en: Max free downloads
nb_NO: Maks gratis nedlastinger

en: Max number of free downloads allowed between all galleries
nb_NO: Maksimalt antall gratis nedlastinger tillatt mellom alle gallerier

en: Include large image size in download
nb_NO: Inkluder stor bildestørrelse i nedlastingen

en: Check this if you want to automatically include the large image in downloads
nb_NO: Kryss av for dette hvis du automatisk vil inkludere det store bildet i nedlastinger

en: Print Release file
nb_NO: Skriv ut Release-filen

en: Include a print release file in every digital download, a PDF file is recommended
nb_NO: Inkluder en trykksakfil i alle digitale nedlastinger, en PDF-fil anbefales

en: Download your order items
nb_NO: Last ned bestillingselementene dine

en: Digital Download
nb_NO: Digital nedlasting

en: Order Files Notification
nb_NO: Varsel om bestilling av filer

en: Notification sent to customer about files added to an order for download
nb_NO: Varsel sendt til kunden om filer som er lagt til en bestilling for nedlasting

en: Files for [order_name] are now available for download
nb_NO: Filer for [order_name] er nå tilgjengelige for nedlasting

en: Email required
nb_NO: E-post påkrevd

en: Passcode required
nb_NO: Passord kreves

en: Invalid passcode
nb_NO: Ugyldig passord

en: Download Gallery
nb_NO: Last ned galleri

en: An <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/.htaccess" target="_blank">.htaccess</a> file has been created for your "wp-content/uploads/sunshine" directory to prevent any direct access to images, protecting your digital download files
nb_NO: En <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/.htaccess" target="_blank">.htaccess-fil</a> er opprettet for katalogen "wp-content/uploads/sunshine" for å hindre direkte tilgang til bilder og beskytte de digitale nedlastingsfilene dine

en: After free image download
nb_NO: Etter gratis nedlasting av bilder

en: After free gallery download
nb_NO: Etter gratis nedlasting av galleri

en: Downloads: %s
nb_NO: Nedlastinger: %s

en: Download unavailable until payment is complete
nb_NO: Nedlastingen er ikke tilgjengelig før betalingen er fullført

en: Customer downloaded "%s" from order
nb_NO: Kunden lastet ned "%s" fra bestillingen

en: Download all order items
nb_NO: Last ned alle bestillingsartikler

en: Thank you for downloading!
nb_NO: Takk for at du lastet ned!

en: Your download should have started and may take some time to complete.
nb_NO: Nedlastingen skal ha startet og kan ta litt tid å fullføre.

en: Click here if the download does not start immediately
nb_NO: Klikk her hvis nedlastingen ikke starter umiddelbart

en: Download files
nb_NO: Last ned filer

en: View order details
nb_NO: Se detaljer om bestillingen

en: You have reached the maximum number of free downloads
nb_NO: Du har nådd det maksimale antallet gratis nedlastinger

en: Download additional files for this order
nb_NO: Last ned flere filer for denne bestillingen

en: The following is required before your download begins:
nb_NO: Følgende er nødvendig før nedlastingen starter:

en: Get Download
nb_NO: Last ned

en: Discount Info
nb_NO: Info om rabatt

en: Automatic
nb_NO: Automatisk

en: Apply this discount automatically with no coupon code
nb_NO: Bruk denne rabatten automatisk uten kupongkode

en: Discount Code
nb_NO: Rabattkode

en: The code customers will type into at checkout to receive discount
nb_NO: Koden kundene skal skrive inn i kassen for å få rabatten

en: Generate coupon code
nb_NO: Generer kupongkode

en: Discount Type
nb_NO: Rabatt-type

en: Percentage off order
nb_NO: Prosentvis avslag på bestillingen

en: Amount off order
nb_NO: Beløp av bestillingen

en: Percentage off product(s)
nb_NO: Prosentvis avslag på produkt(er)

en: Amount off product(s)
nb_NO: Beløp av produkt(er)

en: Discount Amount
nb_NO: Rabattbeløp

en: Apply to Shipping Cost
nb_NO: Gjelder for fraktkostnader

en: Discount percentage will be applied to shipping cost as well
nb_NO: Rabattprosenten vil også bli brukt på fraktkostnadene

en: Free Shipping
nb_NO: Gratis frakt

en: Make free shipping available for the order. You must have a Free Shipping Method active with the option to be enabled via discount code.
nb_NO: Gjør gratis frakt tilgjengelig for bestillingen. Du må ha en gratis fraktmetode aktiv med mulighet for å aktivere denne via rabattkoden.

en: Start Date
nb_NO: Startdato

en: End Date
nb_NO: Sluttdato

en: Only This Discount
nb_NO: Bare denne rabatten

en: Only allow customer to use this coupon, disallow all other coupons
nb_NO: Tillat kun kunden å bruke denne kupongen, ikke alle andre kuponger

en: Required Products
nb_NO: Nødvendige produkter

en: These products must be in cart before any discounts can be applied
nb_NO: Disse produktene må ligge i handlekurven før rabattene kan brukes

en: Allowed Products
nb_NO: Tillatte produkter

en: Disallowed Products
nb_NO: Ikke tillatte produkter

en: Allowed Categories
nb_NO: Tillatte kategorier

en: Disallowed Categories
nb_NO: Ikke tillatte kategorier

en: Allowed Galleries
nb_NO: Tillatte gallerier

en: Disallowed Galleries
nb_NO: Ikke tillatte gallerier

en: Minimum purchase amount
nb_NO: Minimum kjøpsbeløp

en: Total max uses
nb_NO: Total maks. bruk

en: Max uses per person
nb_NO: Maks. bruk per person

en: Max Quantity
nb_NO: Maks Antall

en: The maximum number of any one item this can be applied towards
nb_NO: Maksimalt antall av en vare dette kan brukes på

en: Restrictions
nb_NO: Begrensninger

en: Limits
nb_NO: Begrensning

en: Discount
nb_NO: Rabatt

en: Add New Discount
nb_NO: Legg til ny rabatt

en: Edit Discount
nb_NO: Rediger rabatt

en: New Discount
nb_NO: Ny rabatt

en: All Discounts
nb_NO: Alle rabatter

en: View Discounts
nb_NO: Se rabatter

en: Search Discounts
nb_NO: Søk etter rabatter

en: No discounts found
nb_NO: Ingen rabatter funnet

en: No discounts found in trash
nb_NO: Ingen rabatter funnet i søpla

en: Discount code is invalid
nb_NO: Rabattkoden er ugyldig

en: Discount code could not be removed
nb_NO: Rabattkoden kunne ikke fjernes

en: %s has been automatically applied to your cart
nb_NO: %s har automatisk blitt lagt i handlekurven din

en: You have not set up any discounts
nb_NO: Du har ikke opprettet noen rabatter

en: Create your first discount
nb_NO: Opprett din første rabatt

en: Creating discounts in Sunshine Photo Cart
nb_NO: Opprette rabatter i Sunshine Photo Cart

en: Customer ID
nb_NO: Kunde-ID

en: Shipping Address 1
nb_NO: Leveringsadresse 1

en: Shipping Address 2
nb_NO: Leveringsadresse 2

en: Shipping City
nb_NO: Frakt poststed

en: Shipping State
nb_NO: Frakt delstat/fylke

en: Shipping Zip
nb_NO: Postnummer

en: Shipping Country
nb_NO: Frakt land

en: Billing Address 1
nb_NO: Fakturaadresse 1

en: Billing Address 2
nb_NO: Fakturaadresse 2

en: Billing City
nb_NO: Faktura Poststed

en: Billing State
nb_NO: Faktura delstat/fylke

en: Billing Zip
nb_NO: Fakturering zip

en: Billing Country
nb_NO: Faktura land

en: Registration Dates
nb_NO: Datoer for registrering

en: to
nb_NO: til

en: Export
nb_NO: Eksporter

en: Order ID
nb_NO: Ordre-ID

en: Order Date
nb_NO: Ordredato

en: Order Tax
nb_NO: Ordre mva

en: Shipping Cost
nb_NO: Frakt

en: Product(s)
nb_NO: Produkt(er)

en: Shipping First Name
nb_NO: Frakt fornavn

en: Shipping Last Name
nb_NO: Levering etternavn

en: Billing First Name
nb_NO: Faktura fornavn

en: Billing Last Name
nb_NO: Faktura etternavn

en: Dates
nb_NO: Datoer

en: Any gallery
nb_NO: Alle gallerier

en: Will include all child galleries as well
nb_NO: Inkluderer også alle barnegallerier

en: Exports
nb_NO: Eksporterer

en: Past Exports
nb_NO: Tidligere eksport

en: Export %s
nb_NO: Eksporter %s

en: No results for this export
nb_NO: Ingen resultater for denne eksporten

en: Abort Export
nb_NO: Avbryt eksport

en: Download file
nb_NO: Last ned fil

en: Login to your Lightblue account to get your API key
nb_NO: Logg inn på Lightblue-kontoen din for å få API-nøkkelen

en: Send to Light Blue
nb_NO: Send til Lyseblå

en: Light Blue API key has not been set
nb_NO: Lyseblå API-nøkkel er ikke angitt

en: Contact sent to Light Blue!
nb_NO: Kontakt sendt til Light Blue!

en: Failed to send contact to Light Blue
nb_NO: Kunne ikke sende kontakt til Light Blue

en: Order sent to Light Blue!
nb_NO: Bestillingen er sendt til Light Blue!

en: Failed to send order to Light Blue
nb_NO: Kunne ikke sende ordren til Light Blue

en: Lightbox
nb_NO: Lysboks

en: Allow fullscreen
nb_NO: Tillat fullskjerm

en: Allow slideshow
nb_NO: Tillat lysbildefremvisning

en: Time for each slide
nb_NO: Tid for hvert lysbilde

en: in seconds
nb_NO: i sekunder

en: Background color
nb_NO: Bakgrunnsfarge

en: Text color
nb_NO: Tekstfarge

en: Highlight color
nb_NO: Framhevet farge

en: Navigation Method
nb_NO: Navigasjonsmetode

en: Thumbnails
nb_NO: Miniatyrbilder

en: Pager
nb_NO: Personsøker

en: Open Gallery
nb_NO: Åpent galleri

en: Login to your <a href="%s" target="_blank">MailChimp account</a> to get your API key
nb_NO: Logg inn på <a href="%s" target="_blank">MailChimp-kontoen</a> din for å få API-nøkkelen

en: No lists were found in your MailChimp account. You must create a list for subscribers to be placed.
nb_NO: Det ble ikke funnet noen lister i MailChimp-kontoen din. Du må opprette en liste for at abonnenter skal kunne plasseres.

en: Could not connect to MailChimp API
nb_NO: Kunne ikke koble til MailChimp API

en: MailChimp lists have been retrieved
nb_NO: MailChimp-lister er hentet inn

en: cURL support is required, but cannot be found.
nb_NO: cURL-støtte er påkrevd, men finnes ikke.

en: Invalid MailChimp API key supplied.
nb_NO: Ugyldig MailChimp API-nøkkel oppgitt.

en: Custom Message
nb_NO: Tilpasset beskjed

en: General template for custom messages
nb_NO: Generell mal for egendefinerte meldinger

en: Message failed to send
nb_NO: Meldingen ble ikke sendt

en: Invite user to gallery
nb_NO: Inviter brukeren til galleriet

en: Custom email template to invite a user to gallery
nb_NO: Egendefinert e-postmal for å invitere en bruker til galleriet

en: You have been invited to [gallery_name]
nb_NO: Du har blitt invitert til [gallery_name]

en: Invite to Gallery
nb_NO: Inviter til galleriet

en: Invite user to register
nb_NO: Inviter brukeren til å registrere seg

en: Template when inviting user to register on your site
nb_NO: Mal når du inviterer brukeren til å registrere seg på nettstedet ditt

en: Please register on [site_name]
nb_NO: Vennligst registrer deg på [site_name]

en: Invite User to Register
nb_NO: Inviter brukeren til å registrere seg

en: Messaging
nb_NO: Meldinger

en: To
nb_NO: Til

en: Custom email address
nb_NO: Egendefinert e-postadresse

en: Custom Email Addresses
nb_NO: Egendefinerte e-postadresser

en: Enter email addresses separated by comma
nb_NO: Skriv inn e-postadresser atskilt med komma

en: Choose a gallery for gallery specific template tags to be available
nb_NO: Velg et galleri for at gallerispesifikke malkoder skal være tilgjengelige

en: Allowed template tags:
nb_NO: Tillatte malkoder:

en: Send message
nb_NO: Send melding

en: No To recipient was selected
nb_NO: Ingen Til mottaker ble valgt

en: No custom recipients were provided
nb_NO: Ingen egendefinerte mottakere ble oppgitt

en: Your subject contains gallery template tags but no gallery was selected
nb_NO: Emnet inneholder gallerimal-tagger, men det ble ikke valgt noe galleri

en: Your message contains gallery template tags but no gallery was selected
nb_NO: Meldingen inneholder gallerimal-tagger, men det er ikke valgt noe galleri

en: Message sent successfully
nb_NO: Melding sendt

en: Minimum Order
nb_NO: Minimumsbestilling

en: Minimum amount a customer must have in cart before they can checkout
nb_NO: Minimumsbeløp en kunde må ha i handlekurven før de kan gå til kassen

en: You must have at least %s in your cart before you can checkout
nb_NO: Du må ha minst %s i handlekurven før du kan gå til kassen

en: Pay with Mollie
nb_NO: Betal med Mollie

en: Test Secret Key
nb_NO: Hemmelig testnøkkel

en: There was an error processing your payment (%s)
nb_NO: Det oppstod en feil i behandlingen av betalingen (%s)

en: Refund payment in Mollie
nb_NO: Refusjonsutbetaling i Mollie

en: Reason for refund
nb_NO: Årsak til refusjon

en: Refund could not be processed
nb_NO: Refusjonen kunne ikke behandles

en: Number of images
nb_NO: Antall bilder

en: User will get to select up to this many images
nb_NO: Brukeren kan velge opp til dette antallet bilder

en: Sources
nb_NO: Kilder

en: Which sources can the user select images from. Will be restricted to galleries the user has access.
nb_NO: Hvilke kilder brukeren kan velge bilder fra. Begrenset til gallerier som brukeren har tilgang til.

en: Any gallery the user has access
nb_NO: Alle gallerier brukeren har tilgang til

en: Current gallery
nb_NO: Nåværende galleri

en: Sibling galleries of the current gallery
nb_NO: Søskengallerier til det aktuelle galleriet

en: Sub galleries of the current gallery
nb_NO: Undergallerier til det aktuelle galleriet

en: Cart item could not be found
nb_NO: Varene i handlekurven ble ikke funnet

en: Cart item images could not be updated
nb_NO: Bilder av varer i handlekurven kunne ikke oppdateres

en: Multi-image
nb_NO: Flere bilder

en: Select Image(s)
nb_NO: Velg bilde(r)

en: Select images for %s
nb_NO: Velg bilder for %s

en: I'm done
nb_NO: Jeg er ferdig

en: Products in package
nb_NO: Produkter i pakken

en: You do not have any products setup yet
nb_NO: Du har ikke konfigurert noen produkter ennå

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Add
nb_NO: Legg til

en: You must fill your package before checking out
nb_NO: Du må fylle pakken din før du sjekker ut

en: Item not filled
nb_NO: Varen er ikke fylt ut

en: Included in this package:
nb_NO: Inkludert i denne pakken:

en: View Sunshine Galleries
nb_NO: Se solskinnsgallerier

en: Accounts
nb_NO: Kontoer

en: Disable Signup
nb_NO: Deaktiver registrering

en: Disable sign up throughout Sunshine
nb_NO: Deaktiver registrering i hele Sunshine

en: Rank Math SEO is blocking attachment URLs, please disable the "Redirect Attachments" setting
nb_NO: Rank Math SEO blokkerer URL-adresser til vedlegg, vennligst deaktiver innstillingen "Redirect Attachments"

en: Already have an account?
nb_NO: Har du allerede en konto?

en: Click here to login
nb_NO: Logg inn

en: You are logged in as an administrator and have access to this gallery without password
nb_NO: Du er logget inn som administrator og har tilgang til dette galleriet uten passord

en: All price levels
nb_NO: Alle prisnivåer

en: See all prices
nb_NO: Se alle priser

en: Base price off
nb_NO: Grunnpris av

en: Optionally select an existing price level to generate prices for this new price level on all existing products.
nb_NO: Velg eventuelt et eksisterende prisnivå for å generere priser for dette nye prisnivået på alle eksisterende produkter.

en: Percentage
nb_NO: Prosent

en: What percent of the selected price level to create prices for this new price level. To make higher prices, enter a value greater than 100. To make smaller prices, enter a value less than 100.
nb_NO: Hvilken prosentandel av det valgte prisnivået som skal brukes til å opprette priser for dette nye prisnivået. Hvis du vil lage høyere priser, angir du en verdi som er større enn 100. Hvis du vil lage lavere priser, angir du en verdi mindre enn 100.

en: Product Pricing
nb_NO: Produktprising

en: If a price is left blank, the product will not be made available for this price level
nb_NO: Hvis en pris ikke er angitt, vil produktet ikke bli gjort tilgjengelig for dette prisnivået

en: Price level (%s) does not exist
nb_NO: Prisnivå (%s) finnes ikke

en: Add Option
nb_NO: Legg til valg

en: No price levels set
nb_NO: Ingen prisnivåer fastsatt

en: Product options allow you to add customizations to this product such as paper type, frames, image editing, etc
nb_NO: Produktalternativer lar deg legge til tilpasninger til dette produktet, for eksempel papirtype, rammer, bilderedigering osv

en: Create your first product options
nb_NO: Lag dine første produktalternativer

en: Required
nb_NO: Må angis

en: Set product option price failed
nb_NO: Angi pris for produktalternativ mislyktes

en: Set product option price failed - no gallery found
nb_NO: Angi pris for produktalternativ mislyktes - ingen galleri funnet

en: Set product option price failed - no product found
nb_NO: Angi pris for produktalternativ mislyktes - ikke funnet noe produkt

en: Product Options
nb_NO: Produkt Alternativer

en: Product Option
nb_NO: Produktalternativ

en: Search Product Options
nb_NO: Søk etter produktalternativer

en: All Product Options
nb_NO: Alle produktalternativer

en: Parent Product Option
nb_NO: Overordnet produktalternativ

en: Parent Product Option:
nb_NO: Overordnet produktalternativ:

en: Edit Product Option
nb_NO: Rediger produktalternativ

en: Update Product Option
nb_NO: Oppdater produktalternativ

en: Add New Product Option
nb_NO: Legg til nytt produktalternativ

en: New Product Option Name
nb_NO: Navn på nytt produktalternativ

en: Separate options with commas
nb_NO: Skill alternativene med komma

en: Choose from the most used options
nb_NO: Velg blant de mest brukte alternativene

en: No product options found
nb_NO: Ingen produktalternativer funnet

en: Go to product options
nb_NO: Gå til produktalternativer

en: Clear selection
nb_NO: Nullstill valg

en: Quantity Discount
nb_NO: Kvantumsrabatt

en: Calculate quantities per line item
nb_NO: Beregne mengder per varelinje

en: Min Qty
nb_NO: Min. antall

en: Discount per item
nb_NO: Rabatt per vare

en: %s: %u or more in cart
nb_NO: %s: %u eller mer i handlekurven

en: %u total in your cart for %s each
nb_NO: %u totalt i handlekurven din for %s per stk

en: Buy %u for %s each
nb_NO: Kjøp %u for %s hver

en: You have (%u) %s in cart already
nb_NO: Du har allerede (%u) %s i handlekurven

en: Price Type
nb_NO: Pris-type

en: Entire cart
nb_NO: Hele handlekurven

en: Per line item in cart
nb_NO: Per varelinje i handlekurven

en: Each item in cart
nb_NO: Hver vare i handlekurven

en: Minimum Order Amount
nb_NO: Minimum bestillingsbeløp

en: Maximum Order Amount
nb_NO: Maksimalt bestillingsbeløp

en: Only make this shipping option available when cart contains only the selected products. Leave empty for all products.
nb_NO: Gjør dette fraktalternativet tilgjengelig bare når handlekurven inneholder de valgte produktene. La det stå tomt for alle produkter.

en: Only make this shipping option available when cart contains items from the selected galleries. Leave empty for all galleries.
nb_NO: Gjør dette fraktalternativet kun tilgjengelig når handlekurven inneholder varer fra de valgte galleriene. La det stå tomt for alle gallerier.

en: Allowed Countries, States/Provinces
nb_NO: Tillatte land, delstater/provinser

en: Which countries will this option be shown. Leave empty for all countries.
nb_NO: Hvilke land skal dette alternativet vises for. La det stå tomt for alle land.

en: No data found
nb_NO: Ingen data ble funnet

en: Purchases
nb_NO: Alle kjøp

en: Quantity
nb_NO: Antall

en: Image %s added to favorites
nb_NO: Bilde %s lagt til i favoritter

en: Image %s removed from favorites
nb_NO: Bilde %s fjernet fra favoritter

en: Comment added on %s
nb_NO: Kommentar lagt til på %s

en: %s added to cart
nb_NO: %s lagt til i handlekurven

en: Shared %s
nb_NO: Delte %s

en: Viewed gallery %s
nb_NO: Vist galleri %s

en: Viewed image %s
nb_NO: Vist bilde %s

en: Downloaded free image %s
nb_NO: Nedlastet gratis bilde %s

en: Downloaded free gallery %s
nb_NO: Nedlastet gratis galleri %s

en: Signup
nb_NO: Registrer deg

en: Analytics
nb_NO: Statistikk

en: Total gallery views
nb_NO: Totalt antall visninger i galleriet

en: Free gallery downloads
nb_NO: Gratis nedlasting av galleri

en: Free Downloads
nb_NO: Gratis nedlastinger

en: Views
nb_NO: Visninger

en: Cost
nb_NO: Kostnad

en: How much this product costs you to be produced, used to determine your profit every time you sell this item
nb_NO: Hvor mye det koster deg å produsere dette produktet, som brukes til å beregne fortjenesten din hver gang du selger denne varen

en: Profit
nb_NO: Fortjeneste

en: Current Image Count
nb_NO: Nåværende antall bilder

en: Customer Count
nb_NO: Antall kunder

en: Total Profit
nb_NO: Totalt dekningsbidrag

en: Average Profit Per Order
nb_NO: Gjennomsnittlig fortjeneste per ordre

en: Transaction Type
nb_NO: Transaksjonstype

en: Authorize and Capture
nb_NO: Autorisere og registrere

en: Authorize Only
nb_NO: Kun autorisere

en: Authorize and Capture is the recommended option as it will immediately place the money into your account
nb_NO: Authorize and Capture er det anbefalte alternativet, da det umiddelbart setter pengene inn på kontoen din

en: Live Login ID
nb_NO: ID for live-pålogging

en: Live Transaction Key
nb_NO: Direkte transaksjonsnøkkel

en: Test Login ID
nb_NO: Test påloggings-ID

en: Test Transaction Key
nb_NO: Test transaksjonsnøkkel

en: Card number
nb_NO: Kortnummer

en: Zipcode
nb_NO: Postnummer

en: Sunshine Photo Cart Order
nb_NO: Bestilling av Sunshine Photo Cart

en: Error processing credit card: %s (%s)
nb_NO: Feil ved behandling av kredittkort: %s (%s)

en: No response from credit card processor
nb_NO: Ingen svar fra kredittkortselskapet

en: Refund payment in Authorize.net
nb_NO: Refusjon av betaling i Authorize.net

en: Not enough data on transaction to process refund
nb_NO: Ikke nok data om transaksjonen til å behandle refusjonen

en: Not enough transaction data on %s to process refund
nb_NO: Ikke nok transaksjonsdata på %s til å behandle refusjonen

en: Could not refund payment in Authorize.net: %s
nb_NO: Kunne ikke refundere betaling i Authorize.net: %s

en: Add email subject
nb_NO: Legg til emne for e-post

en: Send Date
nb_NO: Send dato

en: See email log
nb_NO: Se e-postlogg

en: Process Queue
nb_NO: Prosesskø

en: Email Content
nb_NO: E-postinnhold

en: Details
nb_NO: Detaljer

en: Sent to
nb_NO: Sendt til

en: Sent on
nb_NO: Sendt på

en: Source Email
nb_NO: Kilde E-post

en: Template Tags
nb_NO: Mal stikkord

en: Time
nb_NO: Tid

en: User has favorites
nb_NO: Brukeren har favoritter

en: User has items in cart
nb_NO: Brukeren har varer i handlekurven

en: User has ordered
nb_NO: Brukeren har bestilt

en: User has no orders
nb_NO: Brukeren har ingen bestillinger

en: User has not ordered item from gallery
nb_NO: Brukeren har ikke bestilt en vare fra galleriet

en: Select user attributes to determine who should receive this email
nb_NO: Velg brukerattributter for å avgjøre hvem som skal motta denne e-posten

en: None
nb_NO: Ingen

en: Discount (optional)
nb_NO: Rabatt (valgfritt)

en: A unique coupon code will be generated based on the settings of the selected coupon and assigned to the specific user being emailed
nb_NO: En unik kupongkode vil bli generert basert på innstillingene for den valgte kupongen og tilordnet den spesifikke brukeren som mottar e-posten

en: Discount Expiration (Optional)
nb_NO: Utløp av rabatt (valgfritt)

en: How long should the coupon code be valid for after being created? This will override any expiration date settings of the selected discount code
nb_NO: Hvor lenge skal rabattkoden være gyldig etter at den er opprettet? Dette overstyrer eventuelle innstillinger for utløpsdato for den valgte rabattkoden

en: Automated Email
nb_NO: Automatisert e-post

en: This is a general template for automated emails
nb_NO: Dette er en generell mal for automatiserte e-poster

en: Add New Automated Email
nb_NO: Legg til ny automatisert e-post

en: Edit Automated Email
nb_NO: Redigere automatisert e-post

en: New Automated Email
nb_NO: Ny automatisert e-post

en: All Automated Emails
nb_NO: Alle automatiserte e-poster

en: View Automated Emails
nb_NO: Vis automatiserte e-poster

en: Search Automated Emails
nb_NO: Søk i automatiserte e-poster

en: No automated emails found
nb_NO: Ingen automatiserte e-poster funnet

en: No automated emails found in trash
nb_NO: Ingen automatiserte e-poster funnet i papirkurven

en: Email Log
nb_NO: E-post logg

en: Add New Email Log
nb_NO: Legg til ny e-postlogg

en: Edit Email Log
nb_NO: Rediger e-postlogg

en: New Email Log
nb_NO: Ny e-postlogg

en: All Email Log
nb_NO: All e-postlogg

en: View Email Log
nb_NO: Vis e-postlogg

en: Search Email Log
nb_NO: Søk i e-postloggen

en: No Email Log found
nb_NO: Ingen e-postlogg funnet

en: No Email Log found in trash
nb_NO: Ingen e-postlogg funnet i papirkurven

en: After user registers
nb_NO: Etter at brukeren har registrert seg

en: After user adds item to cart
nb_NO: Etter at brukeren har lagt til en vare i handlekurven

en: After user adds image to favorites
nb_NO: Etter at brukeren har lagt til et bilde i favoritter

en: After user submits order
nb_NO: Etter at brukeren har sendt inn bestillingen

en: After user views gallery for first time
nb_NO: Etter at brukeren har sett galleriet for første gang

en: Before gallery expires
nb_NO: Før galleriet utløper

en: After gallery expires
nb_NO: Etter at galleriet er utløpt

en: After providing email to access gallery
nb_NO: Etter å ha oppgitt e-post for å få tilgang til galleriet

en: %s for %s
nb_NO: %s versjon %s

en: Queue processed!
nb_NO: Køen er behandlet!

en: You have not set up any automated emails
nb_NO: Du har ikke konfigurert noen automatiske e-poster

en: Create your first automated email
nb_NO: Lag din første automatiserte e-post

en: Creating automated emails in Sunshine Photo Cart
nb_NO: Opprette automatiserte e-poster i Sunshine Photo Cart

en: Bulk add galleries
nb_NO: Legg til flere gallerier

en: Bulk Add New
nb_NO: Bulk Legg til ny

en: Bulk Add Galleries
nb_NO: Legg til flere gallerier

en: Source Gallery
nb_NO: Kildegalleri

en: The settings from this gallery will be used for all generated galleries unless explicity overridden in CSV data file
nb_NO: Innstillingene fra dette galleriet vil bli brukt for alle genererte gallerier, med mindre de uttrykkelig er overstyrt i CSV-datafilen

en: Malaysian Ringgits
nb_NO: Malaysiske Ringgits

en: Mexican Peso
nb_NO: Meksikanske peso

en: Nigerian Naira
nb_NO: Nigeriansk Naira

en: Norwegian Krone
nb_NO: Norske kroner

en: New Zealand Dollar
nb_NO: New Zealandske Dollar

en: Peruvian Sol
nb_NO: Peruansk sol

en: Philippine Pesos
nb_NO: Filippinske Pesos

en: Polish Zloty
nb_NO: Polske Zloty

en: Pounds Sterling
nb_NO: Pund sterling

en: Romanian Leu
nb_NO: Rumensk leu

en: Seychelles Rupee
nb_NO: Seychellene rupi

en: South African rand
nb_NO: Godta donasjoner i sørafrikanske rand

en: Swedish Krona
nb_NO: Svenske kroner (SEK)

en: Swiss Franc
nb_NO: Sveitsiske Franc

en: Taiwan New Dollars
nb_NO: Taiwanesiske New Dollars

en: Turkish Lira
nb_NO: Trykiske Lire

en: Ukrainian Hryvnia
nb_NO: Ukrainsk hryvnia

en: US Dollars
nb_NO: AMERIKANSKE dollar

en: Venezuelan bol&iacute;var
nb_NO: Venezuelanske Bol &iacute; var

en: Vietnamese Dong
nb_NO: Vietnamesiske Dong

en: Egyptian Pound
nb_NO: Egyptisk pund

en: Failed modal security check
nb_NO: Mislykket modal sikkerhetskontroll

en: Failed security check
nb_NO: Mislykket sikkerhetskontroll

en: Select one of many
nb_NO: Velg en av mange

en: Single checkbox (Yes/No)
nb_NO: Enkelt avkrysningsrute (Ja/Nei)

en: Print
nb_NO: Skriv ut

en: Yoast SEO is blocking attachment URLs, please enable this feature for Sunshine to work properly
nb_NO: Yoast SEO blokkerer URL-adresser for vedlegg, vennligst aktiver denne funksjonen for at Sunshine skal fungere skikkelig

en: Click here
nb_NO: Klikk her

en: Previous
nb_NO: Forrige

en: Next
nb_NO: Neste

en: Load more
nb_NO: Vis flere

en: Menu
nb_NO: Meny

en: Close
nb_NO: Lukk

en: This gallery is set to expire on <strong>%s</strong>
nb_NO: Dette galleriet utløper den <strong>%s</strong>

en: Return to gallery "%s"
nb_NO: Gå tilbake til galleriet "%s"

en: * Required
nb_NO: * Påkrevd

en: Every %d Minutes
nb_NO: Hvert %d minutt

en: For processing free orders
nb_NO: For behandling av gratis bestillinger

en: Offline
nb_NO: Frakoblet

en: Payments handled offline (like check or cash)
nb_NO: Betalinger som håndteres offline (som sjekk eller kontanter)

en: Instructions
nb_NO: Instruksjoner

en: Instructions included on order receipt page and email with how to complete payment
nb_NO: Instruksjoner om hvordan du fullfører betalingen, inkludert på bestillingskvitteringssiden og i e-posten

en: Submit order
nb_NO: Send inn bestilling

en: Pay with credit card or your PayPal account
nb_NO: Betal med kredittkort eller PayPal-kontoen din

en: Mode
nb_NO: Modus

en: Live
nb_NO: Direkte

en: Sandbox
nb_NO: Sandkasse

en: Live Client ID
nb_NO: Live Klient ID

en: Sandbox Client ID
nb_NO: Sandkasse-klient-ID

en: Allow Venmo
nb_NO: Tillat Venmo

en: Venmo button will appear when available to the customer
nb_NO: Venmo-knappen vises når den er tilgjengelig for kunden

en: Button Layout
nb_NO: Knapp

en: Vertical
nb_NO: Vertikal

en: Horizontal
nb_NO: Horisontal

en: See details
nb_NO: Se detaljer

en: Color
nb_NO: Farge

en: Gold
nb_NO: Gull

en: Blue
nb_NO: Blå

en: Silver
nb_NO: Sølv

en: White
nb_NO: Hvit

en: Black
nb_NO: Svart

en: Button Shape
nb_NO: Knapputforming

en: Rectangle
nb_NO: Rektangel

en: Pill
nb_NO: Pille

en: Label
nb_NO: Etikett

en: Buy Now
nb_NO: Kjøp nå

en: Pay
nb_NO: Betal

en: Installment
nb_NO: Avbetaling

en: Tagline
nb_NO: Slagord

en: Show
nb_NO: Vis

en: Hide
nb_NO: Skjul

en: Hide funding sources
nb_NO: Skjul finansieringskilder

en: Credit or debit cards
nb_NO: Bankkort eller kredittkort

en: PayPal Credit (US, UK)
nb_NO: PayPal-kreditt (USA, Storbritannia)

en: Pay Later (US, UK), Pay in 4 (AU), 4X PayPal (France), Später Bezahlen (Germany)
nb_NO: Pay Later (USA, Storbritannia), Pay in 4 (AU), 4X PayPal (Frankrike), Später Bezahlen (Tyskland)

en: By default, all possible funding sources will be shown. This setting can disable funding sources such as Credit Cards, Pay Later, Venmo, or other <a href="%s" target="_blank">Alternative Payment Methods</a>
nb_NO: Som standard vises alle mulige finansieringskilder. Denne innstillingen kan deaktivere finansieringskilder som kredittkort, Betal senere, Venmo eller andre <a href="%s" target="_blank">alternative betalingsmåter</a>

en: This will be processed as a test payment and no real money will be exchanged
nb_NO: Dette vil bli behandlet som en testbetaling, og ingen ekte penger vil bli utvekslet

en: Payment processed by %s
nb_NO: Betaling behandlet av %s

en: Transaction ID
nb_NO: Transaksjons-ID

en: Net amount
nb_NO: Nettobeløp

en: Payment Source
nb_NO: Betalingskilde

en: Capture ID
nb_NO: Fangst-ID

en: Refund payment in PayPal
nb_NO: Refusjon av betaling i PayPal

en: Notify customer via email
nb_NO: Varsle kunden via e-post

en: Full refund
nb_NO: Full refusjon

en: Amount to refund
nb_NO: Beløp som skal refunderes

en: Order %s failed refund in PayPal
nb_NO: Bestilling %s ble ikke refundert i PayPal

en: Square
nb_NO: Firkant

en: Pay with credit card
nb_NO: Betal med kredittkort

en: Note: You are using the free Square payment gateway integration. This includes an additional %s%% fee for payment processing on each order that goes to Sunshine Photo Cart in addition to Square processing fees. This added fee is removed by using the Square Pro add-on.
nb_NO: Merk: Du bruker den gratis Square-betalingsgateway-integrasjonen. Dette inkluderer et ekstra %s%% f gebyr for betalingsbehandling for hver bestilling som går til Sunshine Photo Cart, i tillegg til Square-behandlingsgebyrene. Denne ekstra avgiften fjernes ved å bruke Square Pro-tillegget.

en: Connect (Production)
nb_NO: Connect (produksjon)

en: Sandbox Settings
nb_NO: Innstillinger for sandkasse

en: Sandbox details can be created at: %s
nb_NO: Sandkassedetaljer kan opprettes på: %s

en: Sandbox Application ID
nb_NO: ID for sandkasseapplikasjon

en: Sandbox Access Token
nb_NO: Token for tilgang til sandkasse

en: Use default location
nb_NO: Bruk standardplassering

en: Location (Production)
nb_NO: Beliggenhet (produksjon)

en: Refresh locations
nb_NO: Oppdater steder

en: Sandbox Location
nb_NO: Plassering av sandkasse

en: Disconnect from Square
nb_NO: Koble fra Square

en: Refresh connection
nb_NO: Oppdater tilkobling

en: Connect to Square
nb_NO: Koble til Square

en: Square could not be connected
nb_NO: Square kunne ikke kobles til

en: Square has successfully been connected
nb_NO: Square har blitt koblet til

en: Failed to remove association from Sunshine Photo Cart: %s
nb_NO: Kunne ikke fjerne tilknytningen fra Sunshine Photo Cart: %s

en: Square has successfully been disconnected
nb_NO: Square har blitt frakoblet

en: Locations refreshed from Square
nb_NO: Steder oppdatert fra Square

en: Could not get locations from Square
nb_NO: Kunne ikke få lokasjoner fra Square

en: Failed to refresh Square token: %s
nb_NO: Kunne ikke oppdatere Square token: %s

en: Square token successfully refreshed
nb_NO: Square-tokenet er oppdatert

en: Failed to pass security
nb_NO: Ikke bestått sikkerhetskontrollen

en: No source ID
nb_NO: Ingen kilde-ID

en: Application Fee Amount (To Sunshine)
nb_NO: Beløp for søknadsgebyr (til Sunshine)

en: Upgrade to remove this fee on future transactions
nb_NO: Oppgrader for å fjerne denne avgiften på fremtidige transaksjoner

en: Refund payment in Square
nb_NO: Refusjon av betaling i Square

en: Sunshine contributed %s towards refund from processing fees
nb_NO: Solskinn bidro med %s til refusjon fra behandlingsgebyrer

en: Invalid payment
nb_NO: Ugyldig betaling

en: Note: You are using the free Stripe payment gateway integration. This includes an additional %s%% fee for payment processing on each order that goes to Sunshine Photo Cart in addition to Stripe processing fees. This added fee is removed by using the Stripe Pro add-on.
nb_NO: Merk: Du bruker den gratis integreringen av Stripe betalingsgateway. Dette inkluderer et ekstra %s%% f gebyr for betalingsbehandling for hver bestilling som går til Sunshine Photo Cart, i tillegg til behandlingsgebyrene fra Stripe. Denne ekstra avgiften fjernes ved å bruke Stripe Pro-tillegget.

en: Stripe Connection (Live)
nb_NO: Stripe Connection (live)

en: Stripe Connection (Test)
nb_NO: Stripe-tilkobling (test)

en: Disconnect from
nb_NO: Koble fra

en: Connect to
nb_NO: Koble til

en: Stripe could not be connected
nb_NO: Stripe kunne ikke kobles til

en: Stripe has successfully been connected
nb_NO: Stripe har blitt koblet til

en: Stripe has successfully been disconnected
nb_NO: Stripe har blitt frakoblet

en: No Stripe payment intent id
nb_NO: Ingen Stripe-id for betalingshensikt

en: Order not found in Stripe to process refund
nb_NO: Ordren ble ikke funnet i Stripe for behandling av refusjon

en: Order not found in Stripe to process refund (Order ID: %s)
nb_NO: Ordren ble ikke funnet i Stripe for behandling av refusjon (Ordre-ID: %s)

en: Refund amount is higher than allowed
nb_NO: Refusjonsbeløpet er høyere enn tillatt

en: Refund amount is higher than allowed (Total allowed: %1$s, Refund Requested: %2$s)
nb_NO: Refusjonsbeløpet er høyere enn tillatt (Totalt tillatt: %1$s, Refusjonsanmodning: %2$s)

en: For processing test orders
nb_NO: For behandling av testbestillinger

en: Admin Only
nb_NO: Kun for administratorer

en: Only allow for admin users
nb_NO: Kun tillatt for admin-brukere

en: Flat Rate
nb_NO: Fastpris

en: A free shipping method
nb_NO: En gratis fraktmetode

en: Via Discount
nb_NO: Via rabatt

en: Only allow this method via discount code that enables Free Shipping
nb_NO: Tillat kun denne metoden via en rabattkode som aktiverer gratis frakt

en: Local Delivery
nb_NO: Lokal levering

en: Allowed Zip / Post codes
nb_NO: Tillatte postnummer

en: Allowed zipcode or postal codes that are allowed for this shipping option, separated by commas. Ex: 80525,80526,80527. Leave empty to allow all.
nb_NO: Tillatt postnummer eller postnummer som er tillatt for dette fraktalternativet, atskilt med komma. Eks: 80525,80526,80527. La det stå tomt for å tillate alle.

en: Sorry, no gallery with that ID
nb_NO: Beklager, ikke noe galleri med den ID-en

en: The gallery you tried to access is private and requires you to login first
nb_NO: Galleriet du prøvde å få tilgang til, er privat og krever at du logger inn først

en: You must have proper permissions to view this gallery
nb_NO: Du må ha de riktige rettighetene for å se dette galleriet

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: You are already logged in
nb_NO: Du er allerede logget inn!

en: Invalid reset password URL
nb_NO: Ugyldig URL for tilbakestilling av passord

en: Sorry, invalid search
nb_NO: Beklager, ugyldig søk

en: Sunshine Gallery Password Box
nb_NO: Passordboks for Sunshine Gallery

en: Display a gallery password box
nb_NO: Vis en boks for galleripassord

en: Title (Optional):
nb_NO: Tittel (valgfritt):

en: Visibility (Optional):
nb_NO: Synlighet (valgfritt):

en: Only visible when on Sunshine pages
nb_NO: Bare synlig på solskinnssider

en: Sunshine Main Menu
nb_NO: Hovedmeny Sunshine

en: Display Sunshine's main menu links
nb_NO: Vis lenker til Sunshines hovedmeny

en: Sunshine Search
nb_NO: Solskinnssøk

en: Display a search box
nb_NO: Vis et søkefelt

en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">shipping address</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
nb_NO: Fra kontoens dashbord kan du se de <a href="%1$s">siste bestillingene</a> dine, administrere <a href="%2$s">leveringsadressen</a> din og <a href="%3$s">redigere passordet og kontoopplysningene dine</a>.

en: E-mail address
nb_NO: E-postadresse

en: Lost password?
nb_NO: Mistet passordet ditt?

en: An email will be sent to this address with instructions on how to reset your password
nb_NO: En e-post vil bli sendt til denne adressen med instruksjoner om hvordan du tilbakestiller passordet ditt

en: Get New Password
nb_NO: Få nytt passord

en: Back to login
nb_NO: Tilbake til innlogging

en: Order #
nb_NO: Bestilling #

en: You do not have any orders yet
nb_NO: Du har ingen bestillinger ennå

en: New Password Confirmation
nb_NO: Bekreftelse av nytt passord

en: Optionally set a password
nb_NO: Du kan eventuelt angi et passord

en: Create Account
nb_NO: Opprett Konto

en: Unlock more professional level features for Sunshine Photo Cart by upgrading
nb_NO: Lås opp flere profesjonelle funksjoner for Sunshine Photo Cart ved å oppgradere

en: You have not set up any galleries
nb_NO: Du har ikke opprettet noen gallerier

en: Create your first gallery
nb_NO: Opprett ditt første galleri

en: Creating galleries in Sunshine Photo Cart
nb_NO: Opprette gallerier i Sunshine Photo Cart

en: Watch training video
nb_NO: Se opplæringsvideo

en: See gallery help articles
nb_NO: Se hjelpeartikler i galleriet

en: You do not have any orders yet :(
nb_NO: Du har ingen bestillinger ennå :(

en: You have not set up any products
nb_NO: Du har ikke opprettet noen produkter

en: Create your first product
nb_NO: Lag ditt første produkt

en: Creating products in Sunshine Photo Cart
nb_NO: Opprette produkter i Sunshine Photo Cart

en: See product help articles
nb_NO: Se hjelpeartikler om produktet

en: Order item list
nb_NO: Bestill vareliste

en: Update Cart
nb_NO: Oppdater handlekurv

en: Continue to checkout
nb_NO: Fortsett til kassen

en: You do not have anything in your cart yet!
nb_NO: Du har ikke noe i handlekurven din ennå!

en: %s item | %s items
nb_NO[0]: %s vare
nb_NO[1]: %s varer

en: Your cart is empty
nb_NO: Handlekurven din er tom

en: %s more image available to select | %s more images available to select
nb_NO[0]: %s flere bilder tilgjengelig for valg
nb_NO[1]: %s flere bilder tilgjengelig for valg

en: Edit images
nb_NO: Redigere bilder

en: includes %s tax
nb_NO: inkluderer %s skatt

en: Discount Code or Gift Card
nb_NO: Rabattkode eller gavekort

en: Order Summary
nb_NO: Ordresammendrag

en: A custom note from the sender:
nb_NO: En tilpasset melding fra avsenderen:

en: View all favorites
nb_NO: Vis alle favoritter

en: View order
nb_NO: Vis ordre

en: Files
nb_NO: Filer

en: Customer Information
nb_NO: Kundeinformasjon

en: A new customer has signed up in Sunshine Photo Cart
nb_NO: En ny kunde har registrert seg i Sunshine Photo Cart

en: View Customer
nb_NO: Vis kunde

en: Manage comments on this image
nb_NO: Administrer kommentarer til dette bildet

en: Order status for %s has changed
nb_NO: Ordrestatus for %s er endret

en: Click to reset password
nb_NO: Klikk for å tilbakestille passordet

en: Your Sunshine Photo Cart Weekly Summary
nb_NO: Ukesoversikt for Sunshine Photo Cart

en: New Customers
nb_NO: Nye kunder

en: New Galleries
nb_NO: Nye gallerier

en: New Images
nb_NO: Nye bilder

en: View All Reports
nb_NO: Vis alle rapporter

en: You do not have any favorites yet
nb_NO: Du har ingen favoritter ennå

en: Share Your Favorites
nb_NO: Del dine favoritter

en: Recipients
nb_NO: Mottakere

en: Custom recipients
nb_NO: Tilpassede mottakere

en: Enter email addresses separated by commas
nb_NO: Skriv inn e-postadresser atskilt med komma

en: Notice: A unique URL is generated and emailed to your recipients. Your selected favorite images will be accessible via this URL to anyone who has it.
nb_NO: Merknad: En unik URL genereres og sendes til mottakerne dine via e-post. De valgte favorittbildene dine vil være tilgjengelige via denne URL-adressen for alle som har den.

en: Custom Note
nb_NO: Tilpasset notat

en: Share Favorites
nb_NO: Del favoritter

en: Sorry, no galleries have been setup yet
nb_NO: Beklager, ingen gallerier er opprettet ennå

en: Password hint:
nb_NO: Tips om passord:

en: Submit
nb_NO: Send

en: The gallery %1$s expired on %2$s and is no longer accessible
nb_NO: Galleriet %1$s utløp den %2$s og er ikke lenger tilgjengelig

en: This gallery expires on %s
nb_NO: Dette galleriet utløper den %s

en: Sorry, no images have been added to this gallery yet
nb_NO: Beklager, ingen bilder er lagt til i dette galleriet ennå

en: You do not have permission to view this gallery
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å se dette galleriet

en: Submit Comment
nb_NO: Send inn kommentar

en: Comment awaiting approval
nb_NO: Din kommentar venter på godkjenning

en: Return to products
nb_NO: Gå tilbake til produkter

en: Increase quantity
nb_NO: Øke mengden

en: Decrease quantity
nb_NO: Redusere mengden

en: Add comments for this item
nb_NO: Legg til kommentarer for dette elementet

en: Add to cart
nb_NO: Legg i handlekurv

en: You have (%u) %s of this image already in cart
nb_NO: Du har allerede (%u) %s av dette bildet i handlekurven

en: See options
nb_NO: Se alternativer

en: Copy
nb_NO: Kopier

en: Copied!
nb_NO: Kopiert!

en: Invoice for %s
nb_NO: Faktura for %s

en: invoice-%s
nb_NO: faktura-%s

en: Invoice #%s
nb_NO: Faktura #%s

en: No images in this gallery
nb_NO: Ingen bilder i dette galleriet

en: Apply selected images
nb_NO: Bruk valgte bilder

en: Select photos
nb_NO: Velg bilder

en: Show selected
nb_NO: Vis valgt

en: Delivery
nb_NO: Levering

en: Sorry, no images matched your search
nb_NO: Beklager, ingen bilder matchet søket ditt

en: You searched for "%s"
nb_NO: Du søkte etter «%s»

en: Search %s
nb_NO: Søk %s

en: Search galleries
nb_NO: Søk i gallerier

en: Select Images
nb_NO: Velg bilder

en: %s/each
nb_NO: %s/hver

en: Cover Theme Options
nb_NO: Alternativer for omslagstema

en: View gallery
nb_NO: Se galleri

en: Lira
nb_NO: Lire

en: Mitooma
nb_NO: Mititoom (mitoom)

en: Nebbi
nb_NO: Nebbi (nebbi)

en: Ngora
nb_NO: Ngora (andre

en: Nwoya
nb_NO: I 1999 ble det

en: Wakiso
nb_NO: Wakiso (andre verdenskrig)

en: Jarvis Island
nb_NO: Jarvis Øya

en: Kingman Reef
nb_NO: Kingman Revet

en: Navassa Island
nb_NO: Navassa Øya

en: Palmyra Atoll
nb_NO: Palmyra Atollen

en: District Of Columbia
nb_NO: Columbia (distrikt)

en: Indiana
nb_NO: Indiana-Fortell byen

en: New Hampshire
nb_NO: Nye Hampshire

en: North Carolina
nb_NO: Nord-Carolina

en: North Dakota
nb_NO: Nord-Dakota

en: South Carolina
nb_NO: Sør-Carolina

en: South Dakota
nb_NO: Sør-Dakota

en: West Virginia
nb_NO: Vest-Virginia

en: Armed Forces (AA)
nb_NO: US Væpnede Styrker (AA)

en: Armed Forces (AE)
nb_NO: US Væpnede Styrker (AE)

en: Armed Forces (AP)
nb_NO: US Væpnede Styrker (AP)

en: Capital
nb_NO: Hovedstad

en: Federal Dependencies
nb_NO: Føderale avhengigheter

en: Eastern Cape
nb_NO: Østre Kapp

en: Free State
nb_NO: Fristaten

en: Northern Cape
nb_NO: Nordkapp

en: North West
nb_NO: Nordvest

en: Western Cape
nb_NO: Vest-Cape

en: Luapula
nb_NO: Luapula (andre)

en: North-Western
nb_NO: Nordvest

en: Southern
nb_NO: De franske sørterritorier

en: Copperbelt
nb_NO: Kobberbelte

en: Select country
nb_NO: Velg land

en: Select state
nb_NO: Velg tilstand

en: County
nb_NO: Fylke

en: Province
nb_NO: Fylke

en: Suburb
nb_NO: Forstad

en: Postcode
nb_NO: Postnummer

en: State
nb_NO: Fylke

en: District
nb_NO: Distrikt

en: Department
nb_NO: Avdeling

en: Postal code
nb_NO: Postnummer

en: Parish
nb_NO: Menighet

en: Town / District
nb_NO: Sted

en: PIN Code
nb_NO: PIN kode

en: Town / City / Post Office
nb_NO: By/by/postkontor

en: Postal Code
nb_NO: Postnummer

en: Municipality
nb_NO: Kommune

en: State / Zone
nb_NO: Fylke / Sone

en: Municipality / District
nb_NO: Kommune / Distrikt

en: Town / Village
nb_NO: Poststed

en: ZIP Code
nb_NO: Postnummer

en: Address 2
nb_NO: Adresse 2

en: Zip / Postal Code
nb_NO: Poststed og nummer

en: Enable %s
nb_NO: Aktiver %s nå

en: Available template tags: %s
nb_NO: Tilgjengelige malkoder: %s

en: Enabled
nb_NO: Aktivert

en: Recipient(s)
nb_NO: Mottaker(e)

en: Comma separated list of email addresses
nb_NO: Kommaseparert liste over e-postadresser

en: Subject
nb_NO: Emne

en: Message
nb_NO: Melding

en: Search results
nb_NO: Søkeresultater

en: Sorry, you do not have permission to view this page
nb_NO: Beklager, du har ikke tillatelse til å se denne siden

en: Sign Up
nb_NO: Registrer deg

en: Return to gallery
nb_NO: Gå tilbake til galleriet

en: Favorite
nb_NO: Favoritt

en: Purchase options
nb_NO: Kjøpsmuligheter

en: Share
nb_NO: Del

en: Visit store
nb_NO: Besøk butikken

en: Return to %s
nb_NO: Returner til %s

en: Share your favorites
nb_NO: Del dine favoritter

en: A photo from the gallery %1$s by %2$s
nb_NO: Et bilde fra galleriet %1$s av %2$s

en: Photo gallery %1$s by %2$s
nb_NO: Fotogalleri %1$s av %2$s

en: Sorry, you are not allowed to view this image
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å se dette bildet

en: Access denied
nb_NO: Ingen tilgang

en: Images in your cart have been removed because they are no longer available
nb_NO: Bildene i handlekurven din er fjernet fordi de ikke lenger er tilgjengelige

en: Password access granted for
nb_NO: Passordtilgang gitt for

en: No gallery found with that password
nb_NO: Det ble ikke funnet noe galleri med dette passordet

en: Invalid submission
nb_NO: Ugyldig innsending

en: Invalid gallery password submission
nb_NO: Ugyldig innsending av galleripassord

en: Invalid gallery
nb_NO: Ugyldig galleri

en: Invalid gallery password submission: gallery not found
nb_NO: Ugyldig innsending av galleripassord: galleri ikke funnet

en: Invalid gallery password submission for
nb_NO: Ugyldig innsending av galleripassord for

en: Email address provided for
nb_NO: E-postadresse oppgitt for

en: Not a valid email address
nb_NO: Ikke en gyldig e-postadresse

en: Invalid email address provided for
nb_NO: Ugyldig e-postadresse oppgitt for

en: You have been logged out
nb_NO: Du har blitt logget ut

en: Status change from %1$s to %2$s
nb_NO: Statusendring fra %1$s til %2$s

en: Status set to %s
nb_NO: Status satt til %s

en: Order #%s
nb_NO: Ordre #%s

en: Refund has been processed for %s
nb_NO: Refusjon er behandlet for %s

en: Refund on %s has been processed for %s
nb_NO: Refusjon på %s er behandlet for %s

en: Name displayed on the checkout page to the customer
nb_NO: Navn som vises til kunden på betalingssiden

en: Description displayed on the checkout page to the customer
nb_NO: Beskrivelse som vises på betalingssiden til kunden

en: Shipping or delivery
nb_NO: Frakt eller levering

en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Add New Gallery
nb_NO: Legg til nytt galleri

en: New Gallery
nb_NO: Nytt galleri

en: Edit Gallery
nb_NO: Rediger galleri

en: View Gallery
nb_NO: Vis galleri

en: All Galleries
nb_NO: Alle gallerier

en: Search Galleries
nb_NO: Søk i Gallerier

en: Parent Gallery:
nb_NO: Overordnet galleri:

en: No galleries found.
nb_NO: Ingen gallerier funnet.

en: No galleries found in Trash
nb_NO: Ingen gallerier funnet i Trash

en: Gallery Featured Image
nb_NO: Utvalgt bilde i galleriet

en: Set featured image image
nb_NO: Angi bilde for utvalgt bilde

en: Remove featured image
nb_NO: Fjern fremhevet bilde

en: Use as featured image
nb_NO: Bruk som fremhevet bilde

en: Gallery archives
nb_NO: Galleriets arkiver

en: Insert into gallery
nb_NO: Sett inn i galleriet

en: Uploaded to this gallery
nb_NO: Lastet opp til dette galleriet

en: Filter galleries list
nb_NO: Filtrer listen over gallerier

en: Galleries list navigation
nb_NO: Navigeringsliste for gallerier

en: Galleries list
nb_NO: Liste over gallerier

en: Add Product
nb_NO: Legg til produkt

en: Add New Product
nb_NO: Tilføy nytt produkt

en: Edit Product
nb_NO: Rediger Produkt

en: New Product
nb_NO: Nytt produkt

en: All Products
nb_NO: Alle produkter

en: View Products
nb_NO: Vis Produkter

en: Search Products
nb_NO: Søk produkter

en: No products found
nb_NO: Ingen produkter funnet

en: No products found in trash
nb_NO: Ingen produkter funnet i søppelkurven

en: Product Categories
nb_NO: Produktkategorier

en: Product Category
nb_NO: Produktkategori

en: Search Product Categories
nb_NO: Søk produkt kategoriar

en: All Product Categories
nb_NO: Alle produkt kategorier

en: Parent Product Category
nb_NO: Overordnet produkt kategroi

en: Parent Product Category:
nb_NO: Overordnede produkt kategorier

en: Edit Product Category
nb_NO: Endre produkt kategori

en: Update Product Category
nb_NO: Oppdater produkt kategori

en: Add New Product Category
nb_NO: Legg til ny produktkategori

en: New Product Category Name
nb_NO: Ny produktkategori navn

en: Separate categories with commas
nb_NO: Separer kategorier med komma

en: Choose from the most used categories
nb_NO: Velg fra de mest brukte kategoriene

en: Price Levels
nb_NO: Prisnivåer

en: Search Price Levels
nb_NO: Søk etter prisnivåer

en: All Price Levels
nb_NO: Alle prisnivåer

en: Parent Price Level
nb_NO: Overordnet prisnivå

en: Parent Price Level:
nb_NO: Overordnet prisnivå:

en: Edit Price Level
nb_NO: Rediger prisnivå

en: Update Price Level
nb_NO: Oppdatering av prisnivå

en: Add New Price Level
nb_NO: Legg til nytt prisnivå

en: New Price Level
nb_NO: Nytt prisnivå

en: Add New Order
nb_NO: Legg til ny bestilling

en: Edit Order
nb_NO: Rediger Ordre

en: New Order
nb_NO: Ny bestilling

en: All Orders
nb_NO: Alle Ordre

en: View Orders
nb_NO: Se bestillinger

en: Search Orders
nb_NO: Søk i ordre

en: No orders found
nb_NO: Ingen bestillinger funnet

en: No orders found in trash
nb_NO: Ingen bestillinger funnet i papirkurven

en: Order Statuses
nb_NO: Ordrestatuser

en: Search Order Status
nb_NO: Søk i ordrestatus

en: All Order Status
nb_NO: Alle ordrestatus

en: Parent Order Status
nb_NO: Status for foreldreordre

en: Parent Order Status:
nb_NO: Status for foreldrebestilling:

en: Edit Order Status
nb_NO: Rediger ordrestatus

en: Update Order Status
nb_NO: Oppdatere ordrestatus

en: Add New Order Status
nb_NO: Legge til ny ordrestatus

en: New Order Status
nb_NO: Ny ordrestatus

en: Pickup up your order items
nb_NO: Hente varene du har bestilt

en: Order items shipped or delivered to your provided address
nb_NO: Bestill varer som sendes eller leveres til adressen du har oppgitt

en: Favorites (Admin)
nb_NO: Favoritter (Admin)

en: Favorites notification sent by customers to site admin
nb_NO: Favorittvarsel sendt av kunder til nettstedets administrator

en: Favorites submitted by %s on %s
nb_NO: Favoritter innsendt av %s den %s

en: Admin Order Receipt
nb_NO: Administrativ ordrekvittering

en: Email receipt sent to admins after successful order
nb_NO: E-postkvittering sendes til administratorer etter vellykket bestilling

en: New order: %s from %s
nb_NO: Ny rekkefølge: %s fra %s

en: Signup (Admin)
nb_NO: Registrering (administrator)

en: Signup notification with customer information
nb_NO: Registreringsvarsel med kundeinformasjon

en: Customer signup at %s
nb_NO: Kunderegistrering på %s

en: Favorites (Custom Recipient)
nb_NO: Favoritter (tilpasset mottaker)

en: Favorites notification sent by customers to a custom recipient
nb_NO: Favorittvarsel sendt av kunder til en egendefinert mottaker

en: %s %s has sent you favorited images on %s
nb_NO: %s %s har sendt deg favorittbilder på %s

en: Customer Order Receipt
nb_NO: Kvittering for kundeordre

en: Email receipt sent to customer after successful order
nb_NO: E-postkvittering sendes til kunden etter vellykket bestilling

en: Receipt for %s from %s
nb_NO: Kvittering for %s fra %s

en: Image Comment (Admin)
nb_NO: Bildekommentar (Admin)

en: Comment notification to admin
nb_NO: Kommentarvarsling til administrator

en: A new comment by %s on %s
nb_NO: En ny kommentar av %s til %s

en: Order Comment
nb_NO: Bestill kommentar

en: Email sent to customer when comment added to order
nb_NO: E-post sendt til kunden når kommentar er lagt til i bestillingen

en: A comment has been made on %s from %s
nb_NO: Det er lagt inn en kommentar til %s fra %s

en: Email sent to customer when resetting password
nb_NO: E-post sendt til kunden ved tilbakestilling av passord

en: Password reset request at %s
nb_NO: Forespørsel om tilbakestilling av passord på %s

en: Email sent to customer after account sign up
nb_NO: E-post sendt til kunden etter registrering av konto

en: Your new account on %s
nb_NO: Din nye konto på %s

en: Summary
nb_NO: Sammendrag

en: Weekly email sent with summary of Sunshine sales and stats
nb_NO: Ukentlig e-post med oppsummering av solskinnsalg og statistikk

en: %s summary
nb_NO: %s sammendrag

en: Invalid login attempt
nb_NO: Ugyldig påloggingsforsøk

en: Invalid email or password, please try again
nb_NO: Ugyldig e-post eller passord, vennligst prøv igjen

en: You have been logged in
nb_NO: Du har blitt logget inn

en: Invalid signup attempt
nb_NO: Ugyldig registreringsforsøk

en: Invalid email address
nb_NO: Ugyldig e-post

en: User account already exists with that email address
nb_NO: Det finnes allerede en brukerkonto med denne e-postadressen

note: translators: %s: User email address
en: A new user account for %s has been created and you have been automatically logged in
nb_NO: En ny brukerkonto for %s er opprettet, og du er automatisk logget inn

en: Invalid password reset attempt
nb_NO: Ugyldig forsøk på tilbakestilling av passord

en: No user with that email address
nb_NO: Ingen bruker med den e-postadressen

note: translators: %s: User email address
en: An email has been sent to %s with information on resetting your password
nb_NO: Det er sendt en e-post til %s med informasjon om hvordan du tilbakestiller passordet ditt

en: Dashboard
nb_NO: Kontrollpanel

en: Current Password
nb_NO: Gjeldende passord

en: Leave empty to keep current password
nb_NO: La stå tomt for å beholde gjeldende passord

en: New Password
nb_NO: Nytt passord

en: Confirm New Password
nb_NO: Bekreft nytt passord

en: Missing required password reset fields
nb_NO: Manglende obligatoriske felter for tilbakestilling av passord

en: New passwords do not match
nb_NO: Nye passord stemmer ikke overens

en: Password updated
nb_NO: Passordet er oppdatert

en: Profile updated
nb_NO: Profil oppdatert

en: Addresses updated
nb_NO: Oppdaterte adresser

en: No image ID provided
nb_NO: Ingen bilde-ID oppgitt

en: Not a valid image ID
nb_NO: Ikke en gyldig bilde-ID

en: Show product options failed
nb_NO: Vis produktalternativer mislyktes

en: Show product details failed - no image found
nb_NO: Vis produktdetaljer mislyktes - ingen bilder funnet

en: Show product details failed - no product found
nb_NO: Vis produktdetaljer mislyktes - ingen produkt funnet

en: No product provided
nb_NO: Ikke noe produkt oppgitt

en: Item not added to cart
nb_NO: Varen er ikke lagt til i handlekurven

en: Cart updated
nb_NO: Handlekurven er oppdatert

en: Item removed from cart
nb_NO: Vare fjernet fra handlekurven

en: Invalid comment submission - failed security check
nb_NO: Ugyldig innsending av kommentar - mislykket sikkerhetskontroll

en: Invalid comment submission - no image ID or content
nb_NO: Ugyldig innsending av kommentar - ingen bilde-ID eller innhold

en: Invalid comment submission - no image found
nb_NO: Ugyldig innsending av kommentar - ingen bilde funnet

en: Invalid comment submission - comments not allowed
nb_NO: Ugyldig innsending av kommentar - kommentarer ikke tillatt

en: Invalid comment submission - invalid email address
nb_NO: Ugyldig innsending av kommentar - ugyldig e-postadresse

en: Invalid comment submission - unknown reason
nb_NO: Ugyldig innsending av kommentar - ukjent årsak

en: You will need an account to remember your favorites the next time you visit
nb_NO: Du trenger en konto for å huske favorittene dine neste gang du besøker oss

en: Image added to favorites
nb_NO: Bilde lagt til i favoritter

en: Favorites cleared
nb_NO: Favoritter fjernet

en: Customer Profile
nb_NO: Kundeprofil

en: Image File List
nb_NO: Liste over bildefiler

en: Copy and paste the file names above into Lightroom's search feature (Library filter) to quickly find and create a new collection to make processing this order easier. Make sure you are using the "Contains" (and not "Contains All") search parameter.
nb_NO: Kopier og lim inn filnavnene ovenfor i Lightrooms søkefunksjon (Library-filteret) for raskt å finne og opprette en ny samling som gjør det enklere å behandle denne bestillingen. Sørg for at du bruker søkeparameteren "Inneholder" (og ikke "Inneholder alle").

en: Images in your favorites have been removed because they are no longer available
nb_NO: Bilder i favorittene dine er fjernet fordi de ikke lenger er tilgjengelige

en: Free
nb_NO: Gratis

en: United Arab Emirates Dirham
nb_NO: De forente arabiske emirater dirham

en: Argentine Peso
nb_NO: Argentinsk peso

en: Australian Dollars
nb_NO: Australsk dollar

en: Brazilian Real
nb_NO: Brasiliansk Real

en: Bulgarian Lev
nb_NO: Bulgarsk Lev

en: Canadian Dollars
nb_NO: Kanadisk dollar

en: Chilean Peso
nb_NO: Chilensk peso

en: Chinese Yuan
nb_NO: Kinesisk yuan

en: Colombian Peso
nb_NO: Colombiansk peso

en: Czech Koruna
nb_NO: Tsjekkisk Koruna

en: Danish Krone
nb_NO: Danske Kroner

en: Dominican Peso
nb_NO: Dominikansk peso

en: Euros
nb_NO: Euro

en: Croatia kuna
nb_NO: Kroatia kuna

en: Hungarian Forint
nb_NO: Ungarske Forint

en: Icelandic krona
nb_NO: Islandske kroner

en: Indonesia Rupiah
nb_NO: Indonesiske Rupiah

en: Indian Rupee
nb_NO: Indiske Rupee

en: Nepali Rupee
nb_NO: Nepalesisk rupi

en: Israeli Shekel
nb_NO: Israelske Shekel

en: Japanese Yen
nb_NO: Japanske yen

en: Kenyan Shilling
nb_NO: Kenyanske shilling

en: South Korean Won
nb_NO: Sør-Koreanske Won

en: South Cotabato
nb_NO: Sør-Cotabato

en: Southern Leyte
nb_NO: Sør-Leyte

en: FATA
nb_NO: Fata

en: Gilgit Baltistan
nb_NO: Forgyllende Baltistan

en: Bihor
nb_NO: Bihor (andre)

en: Buri Ram
nb_NO: Begrave Ram

en: Kanchanaburi
nb_NO: Kanchanaburi by

en: Lamphun
nb_NO: Lamphun (lampe)

en: Mae Hong Son
nb_NO: Mae Hong Sønn

en: Nonthaburi
nb_NO: Ikke-thaburi

en: Prachin Buri
nb_NO: Prachin Begrave

en: Suphan Buri
nb_NO: Suphan Begrave

en: Tak
nb_NO: Tak (tak)

en: Trang
nb_NO: Trang Trang

en: Dodoma
nb_NO: Dodoma (andre)

en: Pemba North
nb_NO: Pemba Nord

en: Zanzibar North
nb_NO: Zanzibar nord

en: Pemba South
nb_NO: Pemba Sør

en: Zanzibar South
nb_NO: Zanzibar Sør

en: Zanzibar West
nb_NO: Zanzibar vest

en: Coast
nb_NO: Kysten

[ctx: district]
en: Belgrade
nb_NO: Beograd

[ctx: district]
en: Central Banat
nb_NO: Sentrale Banat

[ctx: district]
en: Danube
nb_NO: Donau

[ctx: district]
en: North Bačka
nb_NO: Nord-Bačka

[ctx: district]
en: North Banat
nb_NO: Nord-Banat

[ctx: district]
en: South Bačka
nb_NO: Sør-Bačka

[ctx: district]
en: South Banat
nb_NO: Sør-Banat

[ctx: district]
en: West Bačka
nb_NO: Vest-Bačka

en: Crimea
nb_NO: Krim

en: Chernivtsi Oblast
nb_NO: Tjernivtsi Oblast

en: Bugweri
nb_NO: Feilvari

en: Buyende
nb_NO: Kjøp

en: Hoima
nb_NO: Hoima (andre enn de 1

en: Cross River
nb_NO: Kryss elv

en: Delta
nb_NO: Delta (andre)

en: Enugu
nb_NO: Enugu (andre byer)

en: Hawke’s Bay
nb_NO: Hawke's Bay

en: West Coast
nb_NO: Vestkysten

en: West Panamá
nb_NO: Vest-Panamá

en: Cajamarca
nb_NO: Cajamarca (Andre)

en: Antique
nb_NO: Antikk

en: Compostela Valley
nb_NO: Compostela-dalen

en: Dinagat Islands
nb_NO: Dinagat-øyene

en: Eastern Samar
nb_NO: Østre Samar

en: Mountain Province
nb_NO: Fjell provins

en: Northern Samar
nb_NO: Nordlige Samar

en: Oriental Mindoro
nb_NO: Orientalsk Mindoro

en: Saint Catherine
nb_NO: Sankt Katarina

en: Fukushima
nb_NO: Fukushima (andre

en: Busia
nb_NO: Busia Inn

en: Homa Bay
nb_NO: Homa-bukten

en: Murang’a
nb_NO: Murang'a

en: Nairobi County
nb_NO: Nairobi (fylke)

en: Tana River
nb_NO: Tana (elv)

en: West Pokot
nb_NO: Vest-Pokot

en: Vientiane Province
nb_NO: Vientiane provins

en: Grand Cape Mount
nb_NO: Grand Cape-fjellet

en: River Gee
nb_NO: Gee-elven

en: Baja California
nb_NO: Baja California Sur

en: Malacca (Melaka)
nb_NO: Malakka (Melaka)

en: Kuala Lumpur
nb_NO: I Kuala Lumpur

en: Maputo Province
nb_NO: Maputo provins

en: Niassa
nb_NO: Niassa (andre)

en: Kavango East
nb_NO: Kavango Øst

en: Kavango West
nb_NO: Kavango Vest

en: Cairo
nb_NO: Kairo

en: South Sinai
nb_NO: Sør-Sinai

en: North Sinai
nb_NO: Nord-Sinai

en: Biscay
nb_NO: Biscaya

en: Bono East
nb_NO: Bono øst

en: Central
nb_NO: Sentral

en: Eastern
nb_NO: Østlige

en: Greater Accra
nb_NO: Større Accra

en: North East
nb_NO: Nordøst

en: Northern
nb_NO: Nord-Marianene

en: Upper East
nb_NO: Øvre øst

en: Western North
nb_NO: Vestlige Nord

en: Attica
nb_NO: Attika

en: East Macedonia and Thrace
nb_NO: Øst-Makedonia og Trakia

en: Central Macedonia
nb_NO: Sentral-Makedonia

en: West Macedonia
nb_NO: Vest-Makedonia

en: Thessaly
nb_NO: Thessalia

en: Ionian Islands
nb_NO: De joniske øyer

en: West Greece
nb_NO: Vest-Hellas

en: Central Greece
nb_NO: Sentral-Hellas

en: Peloponnese
nb_NO: Peloponnes

en: North Aegean
nb_NO: Nord-Egeerhavet

en: South Aegean
nb_NO: Sørlige egeiske øyer

en: Crete
nb_NO: Kreta

en: Hong Kong Island
nb_NO: Hong Kong-øya

en: New Territories
nb_NO: Nye territorier

en: Chhattisgarh
nb_NO: Chhattisgarh Gjestgiveri

en: Jammu and Kashmir
nb_NO: Jammu og Kashmir

en: West Bengal
nb_NO: Vest-Bengal

en: Andaman and Nicobar Islands
nb_NO: Andaman og Nicobar-øyene

en: Daman and Diu
nb_NO: Daman og Diu

en: Tehran (تهران)
nb_NO: Teheran (تهران)

en: Kermanshah (کرمانشاه)
nb_NO: Kermanshah (지رمانشاه)

en: East Azarbaijan (آذربایجان شرقی)
nb_NO: Øst-Aserbajdsjan (آذربایجان شرقی)

en: West Azarbaijan (آذربایجان غربی)
nb_NO: Vest-Azarbaijan (지호ربایجان غربی)

en: Chaharmahal and Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)
nb_NO: Chaharmahal og Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)

en: South Khorasan (خراسان جنوبی)
nb_NO: Sør-Khorasan (خراسان جنوبی)

en: North Khorasan (خراسان شمالی)
nb_NO: Nord-Khorasan (خراسان شمالی)

en: Kurdistan / کردستان)
nb_NO: Kurdistan / 지ردستان)

en: Kohgiluyeh and BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)
nb_NO: Kohgiluyeh og BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)

en: Gilan (گیلان)
nb_NO: Gilan (지یلان)

en: Sistan and Baluchestan (سیستان و بلوچستان)
nb_NO: Sistan og Baluchestan (سیستان و بلوچستان)

en: L'Aquila
nb_NO: L'aquila

en: Napoli
nb_NO: Napoli (andre enn de

en: Roma
nb_NO: Roma sentrum

en: Saint Andrew
nb_NO: Sankt Andreas

en: Saint Thomas
nb_NO: Sankt Thomas

en: Saint Mary
nb_NO: Den hellige Maria

en: Saint Elizabeth
nb_NO: Den hellige Elisabeth

en: Catamarca
nb_NO: Katamarca

en: San Juan
nb_NO: San Juan by på

en: San Luis
nb_NO: San Luis by på

en: Santa Fe
nb_NO: Julenissen Fe

en: Australian Capital Territory
nb_NO: Australsk hovedstadsterritorium

en: Northern Territory
nb_NO: Nord-territorium

en: South Australia
nb_NO: Sør-Australia

en: Western Australia
nb_NO: Vest-Australia

en: Barishal
nb_NO: Barisal

en: Bogura
nb_NO: Magura

en: Cox's Bazar
nb_NO: Cox ' s Bazar

en: Joypurhat
nb_NO: Gledepurhat

en: Kurigram
nb_NO: Kurigram (kurigram)

en: Narail
nb_NO: Brahmanpara

en: Sofia District
nb_NO: Sofia-distriktet

en: Atlantique
nb_NO: Atlanterhavet

en: Beni
nb_NO: Benin

en: Acre
nb_NO: 4 046m²

en: British Columbia
nb_NO: Britisk Columbia

en: Newfoundland and Labrador
nb_NO: Newfoundland og Labrador

en: Northwest Territories
nb_NO: Nordvestterritoriene

en: Quebec
nb_NO: Québec

en: Yukon Territory
nb_NO: Yukon

en: Geneva
nb_NO: Genève

en: Inner Mongolia / 內蒙古
nb_NO: Indre Mongolia / 內蒙古

en: Capital District
nb_NO: Hovedstadsområdet

en: San Andrés & Providencia
nb_NO: San Andrés og Providencia

en: Cartago
nb_NO: Kartago

en: Hesse
nb_NO: Hessen

en: North Rhine-Westphalia
nb_NO: Nordrhein-Westfalen

en: Rhineland-Palatinate
nb_NO: Rheinland-Pfalz

en: Saxony
nb_NO: Sachsen

en: Saxony-Anhalt
nb_NO: Sachsen-Anhalt

en: Thuringia
nb_NO: Thüringen

en: Algiers
nb_NO: Algeri

en: Constantine
nb_NO: Konstantin

en: Mostaganem
nb_NO: Mest på

en: Tindouf
nb_NO: Fargetone

en: When will this gallery expire and no longer be accessible
nb_NO: Når vil dette galleriet utløpe og ikke lenger være tilgjengelig?

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Allow comments on images in this gallery
nb_NO: Tillat kommentarer til bilder i dette galleriet

en: Comments require approval
nb_NO: Kommentarer krever godkjenning

en: Should comments require approval before being shown
nb_NO: Bør kommentarer kreve godkjenning før de vises

en: Disable favorites for this gallery
nb_NO: Deaktiver favoritter for dette galleriet

en: Gallery Sharing
nb_NO: Deling av galleri

en: Disable gallery sharing
nb_NO: Deaktiver deling av galleri

en: Image Sharing
nb_NO: Deling av bilder

en: Disable individual image sharing for this gallery
nb_NO: Deaktiver deling av enkeltbilder for dette galleriet

en: Disable Products
nb_NO: Deaktiver produkter

en: Users will not be able to purchase any products for this gallery
nb_NO: Brukere vil ikke kunne kjøpe noen produkter til dette galleriet

en: Price Level
nb_NO: Prisnivå

en: Emails
nb_NO: Eposter

en: Provided Emails
nb_NO: Leverte e-poster

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Expires
nb_NO: Utgår

en: Date
nb_NO: Dato

en: Expired
nb_NO: Utløpt

en: Drop files here
nb_NO: Slipp filer her

en: Select Files from Computer
nb_NO: Velg filer fra datamaskinen

en: Recommend image size larger than %s
nb_NO: Anbefaler bildestørrelse større enn %s

en: FTP Folders
nb_NO: FTP-mapper

en: Select folder
nb_NO: Velg mappe

en: Import
nb_NO: Importer

en: Choose from Media Library
nb_NO: Velg fra mediebiblioteket

en: Select all images
nb_NO: Velg alle bilder

en: Delete selected images
nb_NO: Slett valgte bilder

en: Showing %1$s of %2$s images
nb_NO: Viser %1$s av %2$s bilder

en: Load %s more images
nb_NO: Last inn %s flere bilder

en: GO
nb_NO: Gå til...

en: Loading
nb_NO: Laster

en: Saving image order...
nb_NO: Lagring av bildebestilling...

en: Sorry, the image could not be deleted for some reason
nb_NO: Beklager, bildet kunne av en eller annen grunn ikke slettes

en: Sorry, the image could not be set as featured
nb_NO: Beklager, bildet kunne ikke angis som utvalgt

en: Select no images
nb_NO: Velg ingen bilder

en: Allowed Files
nb_NO: Tillatte filer

en: An image did not fully upload because it is too large for your server to handle. Thumbnails and watermarks may not have been applied.
nb_NO: Et bilde ble ikke lastet opp i sin helhet fordi det er for stort til at serveren kan håndtere det. Miniatyrbilder og vannmerker er kanskje ikke lagt til.

en: Invalid file type
nb_NO: Feil filtype

en: images
nb_NO: bilder

en: Already uploaded to gallery
nb_NO: Allerede lastet opp til galleriet

en: The selected file could not be copied to %s.
nb_NO: Den valgte filen kunne ikke kopieres til %s.

en: No emails collected yet
nb_NO: Ingen e-poster samlet inn ennå

en: Add gallery name
nb_NO: Legg til gallerinavn

en: All
nb_NO: Alle

en: Trash
nb_NO: Søppel

en: Filter by customer
nb_NO: Filtrer på kunde

en: View ordered products
nb_NO: Se bestilte produkter

en: Change status to: %s
nb_NO: Endre status til: %s

en: Select All
nb_NO: Merk alt

en: Order
nb_NO: Rekkefølge

en: Customer
nb_NO: Kunde

en: Order Total
nb_NO: Ordretotal

en: View invoice
nb_NO: Se faktura

en: Order Actions
nb_NO: Bestillings handlinger

en: Order Data
nb_NO: Ordre informasjon

en: Delete permanently
nb_NO: Slett permanent

en: Move to Trash
nb_NO: Flytt til papirkurven

en: Choose an action...
nb_NO: Velg en handling...

en: Apply
nb_NO: Bruk

en: Resend order email to customer
nb_NO: Send bestillings-e-post på nytt til kunden

en: Test Order
nb_NO: Testordre

en: Payment Method
nb_NO: Betalingsmetode

en: Delivery/Shipping Method
nb_NO: Levering/forsendelsesmetode

en: Order Status
nb_NO: Ordrestatus

en: Notify customer of status change
nb_NO: Varsle kunden om statusendring

en: Shipping
nb_NO: Frakt

en: No shipping address collected for this order
nb_NO: Ingen leveringsadresse innhentet for denne bestillingen

en: Billing
nb_NO: Fakturering

en: No billing address collected for this order
nb_NO: Ingen faktureringsadresse innhentet for denne bestillingen

en: EU VAT Number
nb_NO: Org-nummer

en: Items
nb_NO: Elementer

en: Log
nb_NO: Logg

en: Refunds
nb_NO: Refunderinger

en: Image
nb_NO: Bilde

en: Image Data
nb_NO: Bildedata

en: Product
nb_NO: Produkt

en: Qty
nb_NO: Antall

en: Item Price
nb_NO: Pris

en: Item Total
nb_NO: Sum

en: Price
nb_NO: Pris

en: Subtotal
nb_NO: Delsum

en: Shipping via %s
nb_NO: Frakt via %s

en: Discounts
nb_NO: Rabatter

en: Tax
nb_NO: Mva

en: Credits Applied
nb_NO: Anvendte studiepoeng

en: Copy and paste the file names above into Lightroom search feature (Library filter) to quickly find and create a new collection to make processing this order easier. Make sure you are using the "Contains" (and not "Contains All") search parameter.
nb_NO: Kopier og lim inn filnavnene ovenfor i Lightrooms søkefunksjon (bibliotekfilter) for raskt å finne og opprette en ny samling for å gjøre det enklere å behandle denne bestillingen. Forsikre deg om at du bruker søkeparameteren "Inneholder" (og ikke "Inneholder alle").

en: Notify customer?
nb_NO: Varsle kunden?

en: Add comment
nb_NO: Legg til kommentar

en: This is for internal use only and is not visible to your customer
nb_NO: Dette er kun til internt bruk og er ikke synlig for kunden

en: Save notes
nb_NO: Lagre notater

en: No log entries yet
nb_NO: Ingen loggoppføringer ennå

en: Order status notification email sent to %s
nb_NO: E-post med varsel om ordrestatus sendt til %s

en: Order email successfully resent
nb_NO: Bestillings-e-post sendt på nytt

en: Invalid order ID
nb_NO: Ugyldig bestillings-ID

en: Upload Image
nb_NO: Last opp bilde

en: Select image to upload
nb_NO: Velg bilde som skal lastes opp

en: Use this image
nb_NO: Bruk dette bildet

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Product Info
nb_NO: Produktinformasjon

en: Manage more price levels to offer different pricing in across galleries for the same product
nb_NO: Administrer flere prisnivåer for å kunne tilby ulike priser for samme produkt på tvers av gallerier

en: Taxable
nb_NO: Skattepliktig

en: Extra Shipping Cost
nb_NO: Ekstra fraktkostnad

en: Additional shipping cost, intended for larger items such as canvases
nb_NO: Ekstra fraktkostnader, beregnet på større gjenstander som f.eks. lerreter

en: Category
nb_NO: Kategori

en: All categories
nb_NO: Alle kategorier

en: Add product name
nb_NO: Legg til produktnavn

en: Copy system info to clipboard
nb_NO: Kopier systeminfo til utklippstavlen

en: Invalid tool
nb_NO: Ugyldig verktøy

en: Orphaned Images
nb_NO: Foreldreløse bilder

en: Sometimes when deleting galleries the associated images are not fully deleted. This tool will remove those orphaned images to help reduce file storage.
nb_NO: Når du sletter gallerier, hender det at de tilknyttede bildene ikke slettes helt. Dette verktøyet fjerner disse foreldreløse bildene for å redusere fillagringen.

en: Delete orphaned images
nb_NO: Slett foreldreløse bilder

en: Sunshine found %s orphaned folders of images.
nb_NO: Sunshine fant %s foreldreløse mapper med bilder.

en: <strong style="color: red;">It is recommended to make a backup before running this tool. Images will be completely deleted from your server.</strong></p>
nb_NO: <strong style="color: red;">Det anbefales å ta en sikkerhetskopi før du kjører dette verktøyet. Bildene vil bli fullstendig slettet fra serveren din.</strong></p>

en: No orphans found!
nb_NO: Ingen foreldreløse barn funnet!

en: Abort
nb_NO: Avbryt

en: Cannot process image, likely out of memory
nb_NO: Kan ikke behandle bildet, sannsynligvis tomt for minne

en: Regenerate Images
nb_NO: Regenerere bilder

en: If you have changed thumbnail size, digital download size or watermark settings, you need to regenerate images.
nb_NO: Hvis du har endret miniatyrbildestørrelse, digital nedlastingsstørrelse eller vannmerkeinnstillinger, må du regenerere bildene.

en: Regenerating images for "%s"
nb_NO: Regenerering av bilder for "%s"

en: Regenerating images
nb_NO: Regenerering av bilder

en: Image did not fully upload because it is too large for your server to handle. Thumbnails and watermarks may not have been applied. Recommend increasing available memory.
nb_NO: Bildet ble ikke fullstendig opplastet fordi det er for stort til at serveren din kan håndtere det. Miniatyrbilder og vannmerker er kanskje ikke lagt til. Anbefaler å øke tilgjengelig minne.

en: Done!
nb_NO: Ferdig!

en: Could not find original file to regenerate from
nb_NO: Fant ikke originalfilen å regenerere fra

en: Clear Sesssions
nb_NO: Klare setninger

en: Sunshine stores information about user carts in sessions which are saved to the database. If your database is too big, you can clear all the session data here.
nb_NO: Sunshine lagrer informasjon om brukernes handlekurver i økter som lagres i databasen. Hvis databasen din er for stor, kan du slette alle øktdataene her.

en: Clear sessions
nb_NO: Klare økter

en: session | sessions
nb_NO[0]: økt
nb_NO[1]: økter

en: No sessions found!
nb_NO: Ingen økter funnet!

en: Sessions cleared
nb_NO: Godkjente økter

en: Unused Image Sizes
nb_NO: Ubrukte bildestørrelser

en: Sunshine only needs to generate two image sizes for each: thumbnail and large. Some sites, because of their theme or plugins, have a lot of image sizes generated. This tool will clean them up.
nb_NO: Sunshine trenger bare å generere to bildestørrelser for hver: miniatyrbilde og stort bilde. Noen nettsteder genererer mange bildestørrelser på grunn av tema eller plugins. Dette verktøyet rydder opp i dem.

en: Delete Unused Image Sizes
nb_NO: Slett ubrukte bildestørrelser

en: An item has been removed from your cart because it no longer exists
nb_NO: En vare er fjernet fra handlekurven din fordi den ikke lenger finnes

en: Discount "%s" removed because it is no longer valid
nb_NO: Rabatt "%s" fjernet fordi den ikke lenger er gyldig

en: Contact Information
nb_NO: Kontaktinformasjon

en: First Name
nb_NO: Fornavn

en: Last Name
nb_NO: Etternavn

en: Delivery Method
nb_NO: Leveringsmetode

en: Shipping Method
nb_NO: Fraktmetode

en: Payment
nb_NO: Betaling

en: Same as shipping address
nb_NO: Samme som leveringsadresse

en: Use a different billing address
nb_NO: Bruk en annen fakturaadresse

en: Use my credits (%s available)
nb_NO: Bruk mine kreditter (%s tilgjengelig)

en: Submit Order & Pay %s
nb_NO: Send inn bestilling og betal %s

en: Submit Order for Free
nb_NO: Send inn bestilling gratis

en: By submitting this order, you agree to our <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a>
nb_NO: Ved å sende inn denne bestillingen samtykker du til vår <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a>

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Next Step
nb_NO: Neste steg

en: Invalid checkout section
nb_NO: Ugyldig seksjon i kassen

en: Field is required
nb_NO: Feltet er obligatorisk

en: Invalid email
nb_NO: Ugyldig e-post

en: No payment method
nb_NO: Ingen betalingsmåte

en: &#197;land Islands
nb_NO: Åland

en: Algeria
nb_NO: Algerie

en: American Samoa
nb_NO: Amerikansk Samoa

en: Antarctica
nb_NO: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
nb_NO: Antigua og Barbuda

en: Austria
nb_NO: Østerrike

en: Azerbaijan
nb_NO: Aserbajdsjan

en: Belarus
nb_NO: Hviterussland

en: Belgium
nb_NO: Belgia

en: Bosnia and Herzegovina
nb_NO: Bosnia-Hercegovina

en: Brazil
nb_NO: Brasil

en: British Indian Ocean Territory
nb_NO: Det britiske territoriet i Indiahavet

en: British Virgin Islands
nb_NO: De britiske Jomfruøyene

en: Cambodia
nb_NO: Kambodsja

en: Cameroon
nb_NO: Kamerun

en: Canada
nb_NO: Kanada

en: Cape Verde
nb_NO: Kapp Verde

en: Cayman Islands
nb_NO: Cayman-øyene

en: Central African Republic
nb_NO: Den sentralafrikanske republikk

en: Chad
nb_NO: Tsjad

en: China
nb_NO: Kina

en: Christmas Island
nb_NO: Juleøya

en: Cocos (Keeling) Islands
nb_NO: Kokosøyene

en: Comoros
nb_NO: Komorene

en: Congo (Brazzaville)
nb_NO: Kongo (Brazzaville)

en: Congo (Kinshasa)
nb_NO: Den demokratiske republikken Kongo (Kinshasa)

en: Cook Islands
nb_NO: Cookøyene

en: Croatia
nb_NO: Kroatia

en: Cyprus
nb_NO: Kypros

en: Czech Republic
nb_NO: Tsjekkia

en: Denmark
nb_NO: Danmark

en: Dominican Republic
nb_NO: Den dominikanske republikk

en: Equatorial Guinea
nb_NO: Ekvatorial-Guinea

en: Estonia
nb_NO: Estland

en: Ethiopia
nb_NO: Etiopia

en: Falkland Islands
nb_NO: Falklandsøyene

en: Faroe Islands
nb_NO: Færøyene

en: France
nb_NO: Frankrike

en: French Guiana
nb_NO: Fransk Guiana

en: French Polynesia
nb_NO: Fransk Polynesia

en: French Southern Territories
nb_NO: De franske sørterritorier

en: Germany
nb_NO: Tyskland

en: Greece
nb_NO: Hellas

en: Greenland
nb_NO: Grønland

en: Hungary
nb_NO: Ungarn

en: Iceland
nb_NO: Island

en: Iraq
nb_NO: Irak

en: Republic of Ireland
nb_NO: Irland

en: Italy
nb_NO: Italia

en: Ivory Coast
nb_NO: Elfenbenskysten

en: Kazakhstan
nb_NO: Kasakhstan

en: Kyrgyzstan
nb_NO: Kirgisistan

en: Lebanon
nb_NO: Libanon

en: Lithuania
nb_NO: Litauen

en: Macao S.A.R., China
nb_NO: Macao SAR Kina

en: Macedonia
nb_NO: Makedonia

en: Madagascar
nb_NO: Madagaskar

en: Maldives
nb_NO: Maldivene

en: Marshall Islands
nb_NO: Marshall-øyene

en: Micronesia
nb_NO: Mikronesia

en: Morocco
nb_NO: Marokko

en: Mozambique
nb_NO: Mosambik

en: Netherlands
nb_NO: Nederland

en: Netherlands Antilles
nb_NO: Nederlandsk Karibia

en: New Caledonia
nb_NO: Ny-Caledonia

en: New Zealand
nb_NO: Newzealand

en: Norfolk Island
nb_NO: Norfolkøya

en: North Korea
nb_NO: Nord-Korea

en: Northern Mariana Islands
nb_NO: Nord-Marianene

en: Norway
nb_NO: Norge

en: Palestinian Territory
nb_NO: Det palestinske området

en: Philippines
nb_NO: Filipinene

en: Poland
nb_NO: Polen

en: Russia
nb_NO: Russland

en: Saint Barth&eacute;lemy
nb_NO: Saint Barthélemy

en: Saint Helena
nb_NO: St. Helena

en: Saint Martin (French part)
nb_NO: Saint Martin (fransk del)

en: Saint Pierre and Miquelon
nb_NO: Saint Pierre og Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
nb_NO: Saint Vincent og Grenadinene

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
nb_NO: São Tomé og Príncipe

en: Saudi Arabia
nb_NO: Saudi-Arabia

en: Seychelles
nb_NO: Seychellene

en: Solomon Islands
nb_NO: Solomon-øyene

en: South Africa
nb_NO: Sør-Afrika

en: South Georgia/Sandwich Islands
nb_NO: Sør-Georgia/Sandwichøyene

en: South Korea
nb_NO: Sør-Korea

en: Spain
nb_NO: Spania

en: Suriname
nb_NO: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
nb_NO: Svalbard og Jan Mayen

en: Sweden
nb_NO: Sverige

en: Switzerland
nb_NO: Sveits

en: Tajikistan
nb_NO: Tadsjikistan

en: Timor-Leste
nb_NO: Øst-Timor

en: Trinidad and Tobago
nb_NO: Trinidad og Tobago

en: Turkey
nb_NO: Tyrkia

en: Turks and Caicos Islands
nb_NO: Turks og Caicos-øyene

en: U.S. Virgin Islands
nb_NO: De amerikanske jomfruøyene

en: US Armed Forces
nb_NO: Amerikanske væpnede styrker

en: US Minor Outlying Islands
nb_NO: USAs ytre småøyer

en: Ukraine
nb_NO: Ukraina

en: United Arab Emirates
nb_NO: Forente Arabiske Emirater

en: United Kingdom
nb_NO: Storbritannia (UK)

en: United States
nb_NO: USA

en: Uzbekistan
nb_NO: Usbekistan

en: Vatican
nb_NO: Vatikanet

en: Wallis and Futuna
nb_NO: Wallis- og Futunaøyene

en: Western Sahara
nb_NO: Vest-Sahara

en: Yemen
nb_NO: Jemen

en: Bengo
nb_NO: Bengo, Angola

en: Cabinda
nb_NO: Hytte i Fjellstua

en: Huambo
nb_NO: Huambo Inn

en: Could not automatically retrieve the license key for %s
nb_NO: Kunne ikke automatisk hente lisensnøkkelen for %s

en: Your licenses could not be activated because your server failed to connect to SunshinePhotoCart.com: %s
nb_NO: Lisensene dine kunne ikke aktiveres fordi serveren din ikke klarte å koble til SunshinePhotoCart.com: %s

en: Unknown error occured
nb_NO: Ukjent feil har oppstått

en: License for %s failed to be activated: %s
nb_NO: Lisens for %s kunne ikke aktiveres: %s

en: An error occurred, please try again.
nb_NO: En feil oppstod, vennligst prøv igjen.

en: Could not get download file
nb_NO: Kunne ikke hente nedlastingsfilen

note: translators: the plugin name.
en: There is a new version of %1$s available.
nb_NO: Det finnes en ny versjon av %1$s.

en: Contact your network administrator to install the update.
nb_NO: Kontakt nettverksadministratoren for å installere oppdateringen.

note: translators: 1. opening anchor tag, do not translate 2. the new plugin version 3. closing anchor tag, do not translate.
en: %1$sView version %2$s details%3$s.
nb_NO: %1$sVis versjon %2$s detaljer%3$s.

en: %1$sView version %2$s details%3$s or %4$supdate now%5$s.
nb_NO: %1$sVis versjon %2$s detaljer%3$s eller %4$soppdater nå%5$s.

en: Update now.
nb_NO: Oppdater listen.

en: You do not have permission to install plugin updates
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å installere oppdateringer for utvidelser

en: Error
nb_NO: Feil

en: Meta Box
nb_NO: Meta-boks

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Learn more
nb_NO: Lær mer

en: View page
nb_NO: Vis side

en: Please select a page
nb_NO: Velg en side

en: Upload an image
nb_NO: Last opp et bilde

en: Use image
nb_NO: Bruk bilde

en: Upload new image
nb_NO: Last opp nytt bilde

en: Remove image
nb_NO: Fjern bilde

en: See upgrade options
nb_NO: Se oppgraderingsalternativer

en: Month(s)
nb_NO: Måned(er)

en: Day(s)
nb_NO: Dag(er)

en: Hour(s)
nb_NO: Time(r)

en: Write a Review
nb_NO: Skriv en omtale

en: Upgrade
nb_NO: Oppgrader

en: Submit Support Ticket
nb_NO: Send inn supportbillett

en: Sunshine Main Page
nb_NO: Solskinnets hovedside

en: Sunshine Account
nb_NO: Solskinnskonto

en: Sunshine Cart
nb_NO: Solskinnsvogn

en: Sunshine Favorites
nb_NO: Solskinnsfavoritter

en: Sunshine Terms & Conditions
nb_NO: Vilkår og betingelser for Sunshine

en: Thank you for using <a href="%1$s" target="_blank">Sunshine Photo Cart</a>! Please <a href="%2$s" target="_blank">rate us</a> on <a href="%2$s" target="_blank">WordPress.org</a>
nb_NO: Takk for at du bruker <a href="%1$s" target="_blank">Sunshine Photo Cart</a>! Vennligst gi <a href="%2$s" target="_blank">oss</a> en vurdering på <a href="%2$s" target="_blank">WordPress.org</a>

en: The slug for core order statuses is not editable as it could break Sunshine functionality
nb_NO: Sluggen for kjerneordrestatusene kan ikke redigeres, da det kan ødelegge Sunshine-funksjonaliteten

en: Order Updated
nb_NO: Bestillingen er oppdatert

en: Sunshine logging is enabled. <a href="%s">Please disable when no longer in use.</a>
nb_NO: Solskinnslogging er aktivert. <a href="%s">Deaktiver når den ikke lenger er i bruk.</a>

en: Sunshine installation process was skipped. <a href="%s">Please complete the installation process.</a>
nb_NO: Solskinnsinstallasjonsprosessen ble hoppet over. <a href="%s">Vennligst fullfør installasjonen.</a>

en: %s order | %s orders
nb_NO[0]: %s rekkefølge
nb_NO[1]: %s bestillinger

en: Customers
nb_NO: Kunder

en: Reports
nb_NO: Rapporter

en: Tools
nb_NO: Verktøy

en: Add-ons
nb_NO: Tilleggstjenester

en: Setup Guide
nb_NO: Installerings Veiledning

en: Keywords
nb_NO: Nøkkelord

en: Name
nb_NO: Navn

en: Email
nb_NO: E-post

en: Favorites
nb_NO: Favoritter

en: Orders
nb_NO: Ordrer

en: Order Totals
nb_NO: Totalt antall bestillinger

en: Latest Activity
nb_NO: Siste aktivitet

en: No customers found
nb_NO: Ingen kunder funnet

note: translators: the license key expiration date
en: Your license key expired on %s.
nb_NO: Lisensnøkkelen utløp den %s.

en: Your license key has been disabled
nb_NO: Lisensnøkkelen din har blitt deaktivert

en: Invalid license
nb_NO: Ugyldig lisens

en: Invalid license key
nb_NO: Aktivert

en: Your license is not active for this URL
nb_NO: Lisensen din er ikke aktiv for denne URL-adressen

en: This appears to be an invalid license key
nb_NO: Dette ser ut til å være en ugyldig lisensnøkkel

en: Your license key has reached its activation limit
nb_NO: Lisensnøkkelen din har nådd aktiveringsgrensen

en: You have a special lifetime license that never expires!
nb_NO: Du har en spesiell livstidslisens som aldri utløper!

en: Expires on %s
nb_NO: Utløper den %s

en: You do not have an active license for %s, please enter and activate your current license on the <a href="%s">Licenses page</a>
nb_NO: Du har ikke en aktiv lisens for %s, vennligst skriv inn og aktiver din nåværende lisens på <a href="%s">siden Lisenser</a>

en: License for %s has been activated
nb_NO: Lisens for %s er aktivert

en: License for %s has been deactivated
nb_NO: Lisensen for %s har blitt deaktivert

en: License for %s could not be deactivated, please <a href="%s" target="_blank">contact support</a>
nb_NO: Lisensen for %s kunne ikke deaktiveres, vennligst <a href="%s" target="_blank">kontakt support</a>

en: To enable updates, please enter your license key on the <a href="%1$s">Licenses</a> page. You can get your license key from <a href="%2$s" target="_blank">your account on SunshinePhotoCart.com</a>.
nb_NO: For å aktivere oppdateringer må du oppgi lisensnøkkelen din på siden <a href="%1$s">Lisenser</a>. Du finner lisensnøkkelen <a href="%2$s" target="_blank">på kontoen din på SunshinePhotoCart.com</a>.

en: License for %s failed to be updated: %s
nb_NO: Lisensen for %s kunne ikke oppdateres: %s

en: License for %s has been updated
nb_NO: Lisensen for %s er oppdatert

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Upload a file
nb_NO: Last opp en fil

en: Select file
nb_NO: Velg fil

en: Upload new file
nb_NO: Last opp ny fil

en: Remove file
nb_NO: Fjern fil

en: Deactivate
nb_NO: Deaktiver

en: Refresh license
nb_NO: Oppdater lisens

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Save Settings
nb_NO: Lagre innstillinger

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Terms & Conditions
nb_NO: Vilkår og betingelser

en: Pickup
nb_NO: Hente

en: Ship
nb_NO: Send

en: Search Customers
nb_NO: Søk i kunder

en: Customer has been updated
nb_NO: Kunde har blitt oppdatert

en: Profile
nb_NO: Profil

en: Shipping Address
nb_NO: Leveringsadresse

en: No shipping address collected for this customer
nb_NO: Ingen leveringsadresse innhentet for denne kunden

en: Billing Address
nb_NO: Fakturaadresse

en: No billing address collected for this customer
nb_NO: Ingen faktureringsadresse innhentet for denne kunden

en: Credits
nb_NO: Tilskrive

en: Save credits
nb_NO: Lagre studiepoeng

en: Avg Order
nb_NO: Gjennomsnittlig bestilling

en: No orders
nb_NO: Ingen bestillinger

en: Filter by gallery
nb_NO: Filtrer etter galleri

en: Copy to clipboard
nb_NO: Kopier til utklippstavlen

en: No favorites
nb_NO: Ingen favoritter

en: Timeline
nb_NO: Tidslinje

en: No activity
nb_NO: Aktivitet

en: Logged in
nb_NO: Logget inn

en: Logged out
nb_NO: Utlogget

en: %s credits used
nb_NO: %s studiepoeng brukt

en: Sunshine Photo Cart Sales Summary
nb_NO: Salgsoversikt for Sunshine Photo Cart

en: Sunshine Photo Cart Setup
nb_NO: Oppsett av Sunshine Photo Cart

en: Current month sales
nb_NO: Omsetning inneværende måned

en: Last month sales
nb_NO: Salg siste måned

en: Lifetime sales
nb_NO: Salg over hele levetiden

en: New Orders
nb_NO: Nye ordrer

en: Recent Orders
nb_NO: Nylige bestillinger

en: Client Galleries
nb_NO: Kundegallerier

en: Account
nb_NO: Konto

en: Cart
nb_NO: Handlekurv

en: Checkout
nb_NO: Til kassen

en: Pending
nb_NO: Venter

en: We have received your order but payment is still pending
nb_NO: Vi har mottatt bestillingen din, men venter fortsatt på betaling

en: New
nb_NO: Ny

en: We have received your order and payment
nb_NO: Vi har mottatt din bestilling og betaling

en: Processing
nb_NO: Behandler

en: The images in your order are being processed and/or printed
nb_NO: Bildene i bestillingen din er under behandling og/eller utskrift

en: Shipped/Completed
nb_NO: Sendt/Fullført

en: Your items have shipped (or are available for download)!
nb_NO: Varene dine er sendt (eller tilgjengelige for nedlasting)!

en: Cancelled
nb_NO: Kansellert

en: Your order was cancelled
nb_NO: Ordren din ble kansellert

en: Refunded
nb_NO: Refundert

en: Your order was refunded
nb_NO: Bestillingen din ble refundert

en: Ready for pickup
nb_NO: Klar til å hentes

en: Your order is ready to be picked up
nb_NO: Bestillingen din er klar til å hentes

en: Default
nb_NO: Standard

en: Prints
nb_NO: Utskrifter

en: Welcome to Sunshine Photo Cart %s
nb_NO: Velkommen til Sunshine Photo Cart %s

en: <strong>Thank you for updating to the latest version!</strong> Sunshine %1$s is the most comprehensive client proofing and photo cart plugin for WordPress. We hope you enjoy greater selling success!
nb_NO: <strong>Takk for at du oppdaterer til den nyeste versjonen!</strong> Sunshine %1$s er den mest omfattende plugin-modulen for kundekorrektur og fotovogn for WordPress. Vi håper du får større salgssuksess!

en: Recent Improvements
nb_NO: Nylige forbedringer

en: See the full Changelog
nb_NO: Se hele endringsloggen

en: Configure
nb_NO: Konfigurer

en: Sorry, there was an error with your request
nb_NO: Beklager, det oppstod en feil i forespørselen din

en: Select shipping method
nb_NO: Velg fraktmetode

en: Add shipping method
nb_NO: Legge til fraktmetode

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Add tax rate
nb_NO: Legg til skattesats

en: Country
nb_NO: Land

en: State/Province
nb_NO: Fylke

en: Zip/Postal Code(s)
nb_NO: Postnummer/postnummer

en: Tax Rate
nb_NO: MVA-sats

en: All countries
nb_NO: Alle land

en: Any state/province
nb_NO: Hvilken som helst stat/provins

en: Options
nb_NO: Innstillinger

en: Download
nb_NO: Last ned

en: Multi-Image
nb_NO: Flere bilder

en: Package
nb_NO: Pakke

en: Products
nb_NO: Produkter

en: Galleries
nb_NO: Gallerier

en: Images
nb_NO: Bilder

en: Profits
nb_NO: Overskudd

en: Day
nb_NO: Dag

en: Week
nb_NO: Uke

en: Month
nb_NO: Måned

en: Year
nb_NO: År

en: All time
nb_NO: Total tid

en: Refresh data
nb_NO: Oppdater data

en: Total Received
nb_NO: Totalt mottatt

en: Completed Orders
nb_NO: Fullførte bestillinger

en: Average Order
nb_NO: Gjennomsnittlig ordreverdi

en: Total Unpaid Orders
nb_NO: Totalt antall ubetalte ordrer

en: Address
nb_NO: Adresse

en: Your Address Line 1
nb_NO: Din adresse Linje 1

en: Address Line 2
nb_NO: Adresselinje 2

en: City
nb_NO: Poststed

en: State / Province
nb_NO: Delstat/Provins

en: Zip / Postcode
nb_NO: Postnummer

en: Currency Formatting
nb_NO: Formatering av valuta

en: Currency
nb_NO: Valuta

en: Currency symbol position
nb_NO: Posisjon for valutasymbol

en: Left
nb_NO: Venstre

en: Right
nb_NO: Høyre

en: Left space
nb_NO: Venstre plass

en: Right space
nb_NO: Riktig plass

en: Thousands separator
nb_NO: Tusenskilletegn

en: Decimal separator
nb_NO: Desimaltegn

en: Number of decimals
nb_NO: Antall desimaler

en: Data & Logging
nb_NO: Data og logging

en: Delete data on uninstall
nb_NO: Slett data ved avinstallering

en: Delete all Galleries, Products, Orders, and settings data will be removed when Sunshine is uninstalled. WARNING! This will delete all images uploaded to your galleries as well!
nb_NO: Slett alle gallerier, produkter, bestillinger og innstillingsdata fjernes når Sunshine avinstalleres. ADVARSEL! Dette vil også slette alle bilder som er lastet opp til galleriene dine!

en: Enable logging
nb_NO: Aktiver logging

en: Enable logging of all events within Sunshine to help with debugging. Disable when not needed.
nb_NO: Aktiver logging av alle hendelser i Sunshine for å hjelpe til med feilsøking. Deaktiver når det ikke er nødvendig.

en: View log
nb_NO: Vis loggbok

en: General
nb_NO: Generell

en: Page Options
nb_NO: Innstillinger for side

en: The following pages need selecting so that Sunshine knows where they are. These pages should have been created upon installation, if not you will need to create them.
nb_NO: Følgende sider må markeres slik at Sunshine vet hvor de er. Disse sidene bør være opprettet ved installasjonen, hvis ikke må du opprette dem.

en: Main Galleries Page
nb_NO: Siden med hovedgallerier

en: URLs
nb_NO: URL

en: Gallery
nb_NO: Galleri

en: Order Received
nb_NO: Bestillingen er mottat

en: Store
nb_NO: Butikk

en: Account Endpoints
nb_NO: Kontosluttpunkter

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions on the account page.
nb_NO: Endepunkter legges til side-URL-ene for å håndtere spesifikke handlinger på kontosiden.

en: View Order
nb_NO: Vis ordre

en: Addresses
nb_NO: Adresser

en: Account Details
nb_NO: Kontodetaljer

en: Login
nb_NO: Logg inn

en: Reset Password
nb_NO: Tlbakestill passord

en: Logout
nb_NO: Logg ut

en: Pages & URLs
nb_NO: Sider og nettadresser

en: Administration Options
nb_NO: Administrasjonsalternativer

en: Remove images
nb_NO: Fjerne bilder

en: When a gallery is permanently deleted, remove all associated attachments and image files from the servers
nb_NO: Når et galleri slettes permanent, fjernes alle tilknyttede vedlegg og bildefiler fra serverne

en: Delete FTP folder
nb_NO: Slett FTP-mappe

en: This will remove the folder and images added via FTP, if this was used to create the gallery
nb_NO: Dette fjerner mappen og bildene som er lagt til via FTP, hvis dette ble brukt til å opprette galleriet

en: Show images in Media Library
nb_NO: Vis bilder i mediebiblioteket

en: By default Sunshine hides images uploaded to Sunshine galleries in the Media Library, enabling this option will show them instead. Use at your own risk.
nb_NO: Som standard skjuler Sunshine bilder som er lastet opp til Sunshine-gallerier i mediebiblioteket. Hvis du aktiverer dette alternativet, vises de i stedet. Bruk på egen risiko.

en: Display Options
nb_NO: Visningsalternativer

en: Hide galleries from search engines
nb_NO: Skjul gallerier fra søkemotorer

en: Enabling this option will attempt to block search engine bots from crawling and indexing galleries and images
nb_NO: Hvis du aktiverer dette alternativet, forsøker du å blokkere søkemotorroboter fra å gjennomsøke og indeksere gallerier og bilder

en: Gallery Order
nb_NO: Galleribestilling

en: Custom ordering
nb_NO: Egendefinert sortering

en: Gallery Creation Date (New to Old)
nb_NO: Dato for opprettelse av galleri (nytt til gammelt)

en: Gallery Creation Date (Old to New)
nb_NO: Dato for opprettelse av galleriet (gammelt til nytt)

en: Alphabetical
nb_NO: Alfabetisk

en: Image Order
nb_NO: Bildebestilling

en: Order images shot (Images MUST have EXIF field "DateTimeDigitized")
nb_NO: Bestill bilder som er tatt (bilder MÅ ha EXIF-feltet "DateTimeDigitized")

en: Image Upload Date (New to Old)
nb_NO: Dato for opplasting av bilder (ny til gammel)

en: Image Upload Date (Old to New)
nb_NO: Dato for opplasting av bilder (gammel til ny)

en: Galleries Layout
nb_NO: Layout for gallerier

en: Cropping option not recommended for justified or masonry
nb_NO: Beskjæringsalternativet er ikke anbefalt for begrunnede eller murede områder

en: Justified
nb_NO: Justert

en: Masonry
nb_NO: Murnett

en: Images Layout
nb_NO: Oppsett av bilder

en: Columns
nb_NO: Kolonner

en: Per Page
nb_NO: Per side

en: Pagination Style
nb_NO: Stil på sidenummerering

en: Numbered pagination
nb_NO: Nummerert paginering

en: Load more button
nb_NO: Last inn flere knapper

en: Automatic infinite scrolling
nb_NO: Automatisk uendelig rulling

en: Image Theft Prevention
nb_NO: Forebygging av bildetyveri

en: Enabling this option will disable the right click menu and also not allow images to be dragged/dropped to the desktop. NOT a 100% effective method, but should stop most people. Is NOT used for admin users.
nb_NO: Hvis du aktiverer dette alternativet, deaktiveres høyreklikkmenyen, og det er heller ikke mulig å dra/ slippe bilder til skrivebordet. IKKE en 100% effektiv metode, men bør stoppe de fleste. Brukes IKKE for admin-brukere.

en: Proofing Only
nb_NO: Kun korrektur

en: This will remove all aspects of purchasing abilities throughout the site, leaving just image viewing and adding to favorites
nb_NO: Dette vil fjerne alle kjøpsfunksjoner på hele nettstedet, slik at det bare er mulig å se bilder og legge til i favoritter

en: Allow product comments
nb_NO: Tillat produktkommentarer

en: Allow users to enter comments when adding an item to cart
nb_NO: Tillat brukere å legge inn kommentarer når de legger til en vare i handlekurven

en: Disable Store
nb_NO: Deaktiver butikk

en: Galleries come with a Store where products are shown first and customers add images to cart. You can disable this if you do not want to make it available.
nb_NO: Gallerier leveres med en butikk der produktene vises først og kundene legger til bilder i handlekurven. Du kan deaktivere dette hvis du ikke ønsker å gjøre det tilgjengelig.

en: Show Image Data
nb_NO: Vis bildedata

en: What to show below image thumbnails
nb_NO: Hva som skal vises under miniatyrbildene

en: Nothing
nb_NO: Ingenting

en: Filename
nb_NO: Filnavn

en: Title (Images MUST have EXIF field "Title")
nb_NO: Tittel (bilder MÅ ha EXIF-feltet "Tittel")

en: Disable Favorites
nb_NO: Deaktiver favoritter

en: Do not allow saving images to favorites across all galleries
nb_NO: Tillat ikke lagring av bilder som favoritter på tvers av alle gallerier

en: Disable Gallery Sharing
nb_NO: Deaktiver deling av galleri

en: Do not allow sharing galleries
nb_NO: Ikke tillat deling av gallerier

en: Disable Image Sharing
nb_NO: Deaktiver deling av bilder

en: Do not allow sharing images within a gallery
nb_NO: Ikke tillat deling av bilder i et galleri

en: Image Options
nb_NO: Valgmuligheter bilde

en: Making changes to your image sizes does not immediately affect your galleries and you will need to regenerate all images. <a href="%s" target="_blank">Please see this help article</a>
nb_NO: Endringer i bildestørrelsene påvirker ikke galleriene dine umiddelbart, og du må generere alle bildene på nytt. <a href="%s" target="_blank">Se denne hjelpeartikkelen</a>

en: Thumbnail Size
nb_NO: Format størrelse

en: Thumbnail Crop
nb_NO: Beskjæring av miniatyrbilder

en: Crop image to this exact size. Note: Cropped images not recommended for Justified or Masonry layouts
nb_NO: Beskjær bildet til nøyaktig denne størrelsen. Merk: Beskårne bilder anbefales ikke for Justified- eller Masonry-layouter

en: Should images be cropped to the exact dimensions of your thumbnail width / height
nb_NO: Skal bildene beskjæres til de nøyaktige dimensjonene til miniatyrbildets bredde/høyde?

en: Large Size
nb_NO: Stor størrelse

en: Image Quality
nb_NO: Bildekvalitet

en: Quality that generated images are saved from 1-100. The higher the quality the larger the file size. If left empty, the default is 82.
nb_NO: Kvalitet som genererte bilder lagres i, fra 1-100. Jo høyere kvalitet, desto større blir filstørrelsen. Hvis dette feltet er tomt, er standardinnstillingen 82.

en: Watermark
nb_NO: Vannmerke

en: Watermark Image
nb_NO: Vannmerkebilde

en: Must be a PNG image, ideally with transparency
nb_NO: Må være et PNG-bilde, helst med gjennomsiktighet

en: Max Size
nb_NO: Maks. størrelse

en: From 1-100, a max percent size of the image
nb_NO: Fra 1-100, en maksimal prosentvis størrelse på bildet

en: Position
nb_NO: Posisjon

en: Center
nb_NO: Sentrert

en: Repeat
nb_NO: Gjenta

en: Top Left
nb_NO: Øverst til venstre

en: Top Right
nb_NO: Topp høyre

en: Bottom Left
nb_NO: Nederst til venstre

en: Bottom Right
nb_NO: Nederst til høyre

en: Margin from edge
nb_NO: Margin fra kant

en: Watermark Thumbnails
nb_NO: Vannmerke-miniatyrbilder

en: Enable Taxes
nb_NO: Aktiver mva

en: Tax Rates
nb_NO: Skattesatser

en: Be as specific as you need. Order for most priority. You can include multiple zip/postal codes with commas.
nb_NO: Vær så spesifikk som du trenger. Bestill etter høyest prioritet. Du kan inkludere flere postnummer med komma.

en: Default customer location
nb_NO: Standard kundelokasjon

en: If customer does not have address entered yet, what location is used to determine the default location
nb_NO: Hvis kunden ikke har oppgitt adresse ennå, hvilket sted brukes til å bestemme standardstedet?

en: No location by default
nb_NO: Ingen plassering som standard

en: My business location
nb_NO: Virksomhetens beliggenhet

en: Calculate tax based on
nb_NO: Beregn skatt basert på

en: Which address is used to determine if tax is calculated
nb_NO: Hvilken adresse som brukes for å avgjøre om det skal beregnes skatt

en: Display prices
nb_NO: Vise priser

en: Prices entered with tax
nb_NO: Priser registrert med MVA

en: Price display suffix
nb_NO: Vis pris suffiks

en: This shows after a price
nb_NO: Dette vises etter en pris

en: Taxes
nb_NO: MVA

en: Distraction Free Checkout
nb_NO: Distraksjon gratis Checkout

en: Remove site header/footer and let user focus only on the checkout experience
nb_NO: Fjern sidetopp/footer og la brukeren kun fokusere på kassaopplevelsen

en: Allow Guest Checkout
nb_NO: Tillat gjestebetaling

en: Allow users to checkout as a guest (do not require a user account)
nb_NO: Tillat brukere å betale som gjest (krever ikke brukerkonto)

en: Always collect an address
nb_NO: Samle alltid inn en adresse

en: There could be instances where no address is needed at checkout, this option forces an address field even in those situations
nb_NO: Det kan være tilfeller der det ikke er behov for en adresse i kassen, men dette alternativet tvinger frem et adressefelt selv i slike situasjoner

en: Allowed Countries
nb_NO: Tillatte land

en: Which countries users can select at checkout. If empty, all countries are allowed.
nb_NO: Hvilke land brukerne kan velge i kassen. Hvis den er tom, er alle land tillatt.

en: Google Maps API Key
nb_NO: Googlekart API-nøkkel

en: Enter a Google API key to enable address autocomplete at checkout, <a href="%s" target="_blank">learn more here</a>
nb_NO: Skriv inn en Google API-nøkkel for å aktivere automatisk utfylling av adresse i kassen, les <a href="%s" target="_blank">mer her</a>

en: Display Fields
nb_NO: Visningsfelt

en: Other Fields
nb_NO: Andre felter

en: Phone
nb_NO: Telefon

en: Notes
nb_NO: Merknader

en: VAT Number
nb_NO: MVA-nummer

en: VAT Label
nb_NO: MVA-etikett

en: Payments
nb_NO: Betalinger

en: Delivery & Shipping
nb_NO: Levering og frakt

en: Design Elements
nb_NO: Designelementer

en: My WordPress Theme
nb_NO: WordPress-temaet mitt

en: Classic
nb_NO: Klassisk

en: Cover
nb_NO: Heldekkende

en: Classic Theme Options
nb_NO: Klassiske temaalternativer

en: Menu Background
nb_NO: Bakgrunn for meny

en: Menu Links
nb_NO: Lenker i menyen

en: Main Background
nb_NO: Hovedbakgrunn

en: Main Text
nb_NO: Hovedtekst

en: Main Links
nb_NO: Hovedlenker

en: Gallery Password Box
nb_NO: Passordboks for galleri

en: Gallery Search Box
nb_NO: Søkefelt i galleriet

en: Miscellaneous Elements
nb_NO: Diverse elementer

en: Auto-include Sunshine main menu
nb_NO: Automatisk inkludering av hovedmenyen Sunshine

en: Automatically have the Sunshine Main Menu appear above the Sunshine content
nb_NO: Få Sunshine-hovedmenyen til å vises automatisk over Sunshine-innholdet

en: Hide link to main galleries page
nb_NO: Skjul lenke til hovedsiden for gallerier

en: Hide the link to your main galleries page in any Sunshine menus. Helpful if you want users to stick to just a single gallery.
nb_NO: Skjul lenken til hovedsiden for gallerier i Sunshine-menyene. Nyttig hvis du vil at brukerne skal holde seg til ett enkelt galleri.

en: Customizations
nb_NO: Tilpasninger

en: Custom CSS
nb_NO: Egendefinert CSS

en: Before Sunshine
nb_NO: Før solskinn

en: Shown before every Sunshine associated page
nb_NO: Vises før hver Sunshine-tilknyttede side

en: After Sunshine
nb_NO: Etter solskinn

en: Shown after every Sunshine associated page
nb_NO: Vises etter hver Sunshine-tilknyttede side

en: Invoice
nb_NO: Faktura

en: Extra content to be shown on all invoices
nb_NO: Ekstra innhold som skal vises på alle fakturaer

en: Design
nb_NO: Utforming

en: Email Notifications
nb_NO: E-post varsler

en: Email notifications sent from Sunshine Photo Cart are listed below. Click on an email to configure it.
nb_NO: Nedenfor finner du en liste over e-postvarsler som sendes fra Sunshine Photo Cart. Klikk på en e-post for å konfigurere den.

en: Email Sender
nb_NO: Avsender av e-post

en: From Name
nb_NO: "Fra" Navn

en: When emails are sent to customers, what name should they come from
nb_NO: Når e-poster sendes til kunder, hvilket navn skal de komme fra?

en: From Email
nb_NO: Fra e-post

en: When emails are sent to customers, what email address should they come from
nb_NO: Når e-poster sendes til kunder, hvilken e-postadresse skal de komme fra?

en: Email Template
nb_NO: E-postmal

en: Email logo
nb_NO: E-post-logo

en: Logo to use in header of email
nb_NO: Logo til bruk i e-postens topptekst

en: Included in footer of every email
nb_NO: Inkludert i bunnteksten i hver e-post

en: Integrations
nb_NO: Integrasjoner

en: Please enter your license key in order to enable your add-ons
nb_NO: Vennligst skriv inn lisensnøkkelen for å aktivere tilleggene dine

en: Licenses
nb_NO: Lisenser

en: Gallery Options
nb_NO: Galleriinnstillinger

en: General Options
nb_NO: Generelle innstillinger

en: Gallery Type
nb_NO: Galleritype

en: Password Protected
nb_NO: Passordbeskyttet

en: Private (only specified users)
nb_NO: Privat (kun spesifiserte brukere)

en: Password
nb_NO: Passord

en: Password Hint
nb_NO: Tips om passord

en: Optionally include a hint for the password
nb_NO: Du kan eventuelt inkludere et hint for passordet

en: Allowed Customers
nb_NO: Tillatte kunder

en: Access Type
nb_NO: Type tilgang

en: Registered and logged in
nb_NO: Registrert og innlogget

en: Provide email address
nb_NO: Oppgi e-postadresse

en: Direct URL
nb_NO: Direkte URL

en: Expiration
nb_NO: Utløpsdato
