Sunshine Photo Cart - en to sv_SE translation catalogue (1846 entries)

en:  Allow free gallery download (no checkout required)
sv_SE:  Tillåt gratis nedladdning av galleri (ingen kassa krävs)

en: %1$s &mdash; %2$s
sv_SE: %1$s - %2$s

en: %1$sView version %2$s details%3$s or %4$supdate now%5$s.
sv_SE: %1$sSe information om version %2$s%3$s eller %4$suppdatera direkt%5$s.

en: %1$sView version %2$s details%3$s.
sv_SE: %1$sSe version %2$s detaljer%3$s.

en: %s %s has sent you favorited images on %s
sv_SE: %s %s har skickat dig favoritbilder på %s

en: %s added to cart
sv_SE: %s tillagd i varukorgen

en: %s credits used
sv_SE: %s utnyttjade krediter

en: %s fee
sv_SE: %s i avgift

en: %s for %s
sv_SE: %s för %s

en: %s has been automatically applied to your cart
sv_SE: %s har automatiskt lagts i din kundvagn

en: %s item | %s items
sv_SE[0]: %s objekt
sv_SE[1]: %s objekt

en: %s more image available to select | %s more images available to select
sv_SE[0]: %s mer bild tillgänglig för att välja
sv_SE[1]: %s fler bilder tillgängliga att välja

en: %s order | %s orders
sv_SE[0]: %s ordning
sv_SE[1]: %s order

en: %s summary
sv_SE: Testsammanfattning

en: %s/each
sv_SE: %s/varje

en: %s: %u or more in cart
sv_SE: %s: %u eller mer i kundvagn

en: %u total in your cart for %s each
sv_SE: %u totalt i din varukorg för %s per styck

en: &#197;land Islands
sv_SE: &#197;land Öar

en: * Required
sv_SE: * Obligatoriskt

en: <strong style="color: red;">It is recommended to make a backup before running this tool. Images will be completely deleted from your server.</strong></p>
sv_SE: <strong style="color: red;">Vi rekommenderar att du gör en säkerhetskopia innan du kör detta verktyg. Bilderna kommer att raderas helt från din server.</strong></p>

en: <strong>Gallery created</strong>, <a href="%s">view gallery</a>
sv_SE: <strong>Galleri skapat</strong>, <a href="%s">visa galleri</a>

en: <strong>Gallery updated</strong>, <a href="%s">view gallery</a>
sv_SE: <strong>Galleriet uppdaterat</strong>, <a href="%s">se</a> galleriet

en: <strong>Thank you for updating to the latest version!</strong> Sunshine %1$s is the most comprehensive client proofing and photo cart plugin for WordPress. We hope you enjoy greater selling success!
sv_SE: <strong>Tack för att du uppdaterade till den senaste versionen!</strong> Sunshine %1$s är det mest omfattande pluginet för kundkontroll och fotovagn för WordPress. Vi hoppas att du får större försäljningsframgångar!

en: A comment has been made on %s from %s
sv_SE: En kommentar har lämnats på %s från %s

en: A custom note from the sender:
sv_SE: Ett personligt meddelande från avsändaren:

en: A customer will need to enter an email address in order to get a free download
sv_SE: En kund måste ange en e-postadress för att få en gratis nedladdning

en: A free shipping method
sv_SE: En kostnadsfri fraktmetod

en: A new comment by %s on %s
sv_SE: En ny kommentar av %s om %s

en: A new customer has signed up in Sunshine Photo Cart
sv_SE: En ny kund har registrerat sig i Sunshine Photo Cart

en: A new gallery will be created from each individual image or folder of images within the selected folder.
sv_SE: Ett nytt galleri skapas för varje enskild bild eller bildmapp i den valda mappen.

en: A new user account for %s has been created and you have been automatically logged in
sv_SE: Ett nytt användarkonto för %s har skapats och du har automatiskt loggats in

en: A photo from the gallery %1$s by %2$s
sv_SE: Ett foto från galleriet %1$s av %2$s

en: A unique coupon code will be generated based on the settings of the selected coupon and assigned to the specific user being emailed
sv_SE: En unik kupongkod kommer att genereras baserat på inställningarna för den valda kupongen och tilldelas den specifika användaren som får e-postmeddelandet

en: API Key
sv_SE: API-nyckel

en: Abort
sv_SE: Avbryt

en: Abort Export
sv_SE: Avbryt export

en: Access Token
sv_SE: Åtkomst Token

en: Access Type
sv_SE: Åtkomst typ

en: Access account
sv_SE: Tillgång till konto

en: Access denied
sv_SE: Åtkomst nekad

en: Access gallery with email
sv_SE: Öppna galleriet med e-post

en: Accordion
sv_SE: Dragspel

en: Account
sv_SE: Konto

en: Account Details
sv_SE: Kontoinformation

en: Account Endpoints
sv_SE: Slutpunkter för konto

en: Accounts
sv_SE: Konton

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Activate this add-on
sv_SE: Aktivera detta tillägg

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

en: Add New Automated Email
sv_SE: Lägg till ny automatiserad e-post

en: Add New Discount
sv_SE: Lägg till ny rabatt

en: Add New Email Log
sv_SE: Lägg till ny e-postlogg

en: Add New Gallery
sv_SE: Lägg till nytt bildgalleri

en: Add New Order
sv_SE: Lägg till ny beställning

en: Add New Order Status
sv_SE: Lägg till ny orderstatus

en: Add New Price Level
sv_SE: Lägg till ny prisnivå

en: Add New Product
sv_SE: Lägg till ny produkt

en: Add New Product Category
sv_SE: Lägg till ny produktkategori

en: Add New Product Option
sv_SE: Lägg till nytt produktalternativ

en: Add Option
sv_SE: Lägg till alternativ

en: Add Product
sv_SE: Lägg till produkt

en: Add comment
sv_SE: Lägg till kommentar

en: Add comments for this item
sv_SE: Lägg till kommentarer för denna artikel

en: Add email subject
sv_SE: Lägg till ämne för e-post

en: Add gallery name
sv_SE: Lägg till galleriets namn

en: Add product name
sv_SE: Lägg till produktnamn

en: Add shipping method
sv_SE: Lägg till fraktsätt

en: Add tax rate
sv_SE: Lägg till skattesats

en: Add to cart
sv_SE: Lägg i varukorg

en: Add-ons
sv_SE: Tillägg

en: Additional shipping cost, intended for larger items such as canvases
sv_SE: Extra fraktkostnad, avsedd för större föremål som t.ex. dukar

en: Address
sv_SE: Adress

en: Address 2
sv_SE: Adress 2

en: Address Line 2
sv_SE: Adressrad 2

en: Addresses
sv_SE: Adresser

en: Addresses updated
sv_SE: Adresser uppdaterade

en: Admin Only
sv_SE: Endast Admininstratör

en: Admin Order Receipt
sv_SE: Kvitto på administrativ order

en: Administration Options
sv_SE: Alternativ för administration

en: After Sunshine
sv_SE: Efter solsken

en: After free gallery download
sv_SE: Efter gratis nedladdning av galleri

en: After free image download
sv_SE: Efter gratis nedladdning av bild

en: After gallery expires
sv_SE: Efter att galleriet upphör

en: After providing email to access gallery
sv_SE: Efter att ha tillhandahållit e-post för att komma åt galleriet

en: After user adds image to favorites
sv_SE: Efter användare lagt bild till favoriter

en: After user adds item to cart
sv_SE: När användaren har lagt till en artikel i varukorgen

en: After user registers
sv_SE: Efter att användaren registrerat sig

en: After user submits order
sv_SE: Efter att användaren har skickat beställningen

en: After user views gallery for first time
sv_SE: Efter att användaren sett galleriet för första gången

en: Aklan
sv_SE: Allan

en: Alagoas
sv_SE: Alagoas - Brasilien

en: Albania
sv_SE: Albanien

en: Algeria
sv_SE: Algeriet

en: Algiers
sv_SE: Alger

en: All
sv_SE: Alla

en: All Automated Emails
sv_SE: Alla automatiserade e-postmeddelanden

en: All Discounts
sv_SE: Alla rabatter

en: All Email Log
sv_SE: All e-postlogg

en: All Galleries
sv_SE: Alla Gallerier

en: All Order Status
sv_SE: Status för alla order

en: All Orders
sv_SE: Alla beställningar

en: All Price Levels
sv_SE: Alla prisnivåer

en: All Product Categories
sv_SE: Alla produktkategorier

en: All Product Options
sv_SE: Alla produktalternativ

en: All Products
sv_SE: Alla produkter

en: All categories
sv_SE: Alla kategorier

en: All countries
sv_SE: Alla Länder

en: All orders
sv_SE: Alla beställningar

en: All price levels
sv_SE: Alla prisnivåer

en: All time
sv_SE: Hela tiden

en: Allow Guest Checkout
sv_SE: Tillåt gästutcheckning

en: Allow Tracking
sv_SE: Tillåt spårning

en: Allow Venmo
sv_SE: Tillåt Venmo

en: Allow comments on images in this gallery
sv_SE: Tillåt kommentarer på bilder i detta galleri

en: Allow free downloads
sv_SE: Tillåt gratis nedladdningar

en: Allow free image downloads (no checkout required)
sv_SE: Tillåt gratis nedladdning av bilder (ingen kassa krävs)

en: Allow fullscreen
sv_SE: Tillåt fullskärm

en: Allow galleries to use a different theme layout from the main pages
sv_SE: Tillåt gallerier att använda en annan temalayout än huvudsidorna

en: Allow product comments
sv_SE: Tillåt produktkommentarer

en: Allow slideshow
sv_SE: Tillåt bildspel

en: Allow users to checkout as a guest (do not require a user account)
sv_SE: Tillåt användare att checka ut som gäst (kräver inte ett användarkonto)

en: Allow users to enter comments when adding an item to cart
sv_SE: Tillåt användare att ange kommentarer när de lägger till en artikel i varukorgen

en: Allowed Categories
sv_SE: Tillåtna kategorier

en: Allowed Countries
sv_SE: Tillåtna länder

en: Allowed Countries, States/Provinces
sv_SE: Tillåtna länder, delstater/provinser

en: Allowed Customers
sv_SE: Tillåtna kunder

en: Allowed Customers For Free Downloads
sv_SE: Kunder som tillåts gratis nedladdningar

en: Allowed Files
sv_SE: Tillåtna filer

en: Allowed Galleries
sv_SE: Tillåtna gallerier

en: Allowed Products
sv_SE: Tillåtna produkter

en: Allowed Zip / Post codes
sv_SE: Tillåtna postnummer

en: Allowed template tags:
sv_SE: Tillåtna malltaggar:

en: Allowed zipcode or postal codes that are allowed for this shipping option, separated by commas. Ex: 80525,80526,80527. Leave empty to allow all.
sv_SE: Tillåtna postnummer eller postnummer som är tillåtna för detta leveransalternativ, åtskilda med kommatecken. Exempel: 80525,80526,80527. Lämna tomt för att tillåta alla.

en: Alphabetical
sv_SE: Alfabetisk

en: Already have an account?
sv_SE: Har du redan ett konto?

en: Already uploaded to gallery
sv_SE: Redan uppladdad till galleriet

en: Alternate integration
sv_SE: Alternativ integration

en: Alto Paraguay
sv_SE: Paraguay

en: Always collect an address
sv_SE: Samla alltid in en adress

en: American Samoa
sv_SE: Amerikanska Samoa

en: Amount off order
sv_SE: Belopp vid beställning

en: Amount off product(s)
sv_SE: Belopp av produkt(er)

en: Amount to capture
sv_SE: Belopp att dra

en: Amount to refund
sv_SE: Belopp att återbetala

en: An <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/.htaccess" target="_blank">.htaccess</a> file has been created for your "wp-content/uploads/sunshine" directory to prevent any direct access to images, protecting your digital download files
sv_SE: En <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/.htaccess" target="_blank">.htaccess-fil</a> har skapats för din katalog "wp-content/uploads/sunshine" för att förhindra direkt åtkomst till bilder och skydda dina digitala nedladdningsfiler

en: An account has been created for you at %s
sv_SE: Ett konto har skapats för dig på %s

en: An email has been sent to %s with information on resetting your password
sv_SE: Ett e-postmeddelande har skickats till %s med information om hur du återställer ditt lösenord

en: An email will be sent to this address with instructions on how to reset your password
sv_SE: Ett e-postmeddelande kommer att skickas till denna adress med instruktioner om hur du återställer ditt lösenord

en: An error occurred, please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod. Försök igen.

en: An image did not fully upload because it is too large for your server to handle. Thumbnails and watermarks may not have been applied.
sv_SE: En bild laddades inte upp helt eftersom den är för stor för att din server ska kunna hantera den. Miniatyrbilder och vattenstämplar kanske inte har använts.

en: An item has been removed from your cart because it no longer exists
sv_SE: En artikel har tagits bort från din varukorg eftersom den inte längre existerar

en: Analytics
sv_SE: Statistik

en: Andaman and Nicobar Islands
sv_SE: Andamanerna och Nicobar Islands

en: Animals
sv_SE: Djur

en: Antarctica
sv_SE: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
sv_SE: Antigua och Barbuda

en: Any gallery
sv_SE: Alla gallerier

en: Any gallery the user has access
sv_SE: Alla gallerier som användaren har åtkomst till

en: Any state/province
sv_SE: Valfri stat/provins

en: Appenzell Ausserrhoden
sv_SE: Ausserrhoden Appenzell

en: Application Fee Amount (To Sunshine)
sv_SE: Ansökningsavgiftsbelopp (till Sunshine)

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Apply discounts after taxes applied
sv_SE: Tillämpa rabatter efter att skatterna har tillämpats

en: Apply selected images
sv_SE: Tillämpa valda bilder

en: Apply this discount automatically with no coupon code
sv_SE: Använd denna rabatt automatiskt utan kupongkod

en: Apply to Shipping Cost
sv_SE: Tillämpas på fraktkostnad

en: Apply watermark to the download image
sv_SE: Applicera vattenstämpel på den nedladdade bilden

en: Ardahan
sv_SE: Ardalan

en: Argentine Peso
sv_SE: Argentinsk Peso

en: Arica y Parinacota
sv_SE: Arica och Parinacota

en: Armenia
sv_SE: Armenien

en: Ask users if they want to subscribe
sv_SE: Fråga användarna om de vill prenumerera

en: Atlantique
sv_SE: Atlanten

en: Attica
sv_SE: Attika

en: Australia
sv_SE: Australien

en: Australian Dollars
sv_SE: Australisk Dollar

en: Austria
sv_SE: Österrike

en: Authorize Only
sv_SE: Endast auktorisering

en: Authorize and Capture
sv_SE: Godkännande och registrering

en: Authorize and Capture is the recommended option as it will immediately place the money into your account
sv_SE: Auktorisera och ta emot är det rekommenderade alternativet eftersom pengarna då omedelbart sätts in på ditt konto

en: Auto-include Sunshine main menu
sv_SE: Inkludera Sunshine automatiskt i huvudmenyn

en: Automated Email
sv_SE: Automatiserad e-post

en: Automated Emails
sv_SE: Automatiserade e-postmeddelanden

en: Automatic
sv_SE: Automatiskt

en: Automatic infinite scrolling
sv_SE: Automatisk oändlig rullning

en: Automatically have the Sunshine Main Menu appear above the Sunshine content
sv_SE: Låt automatiskt Sunshine-huvudmenyn visas ovanför Sunshine-innehållet

en: Automatically include all sub-galleries when purchasing from a parent gallery
sv_SE: Inkludera automatiskt alla undergallerier när du köper från ett överordnat galleri

en: Automatically include in any free downloads
sv_SE: Inkluderas automatiskt i alla kostnadsfria nedladdningar

en: Automatically include in any purchased download
sv_SE: Inkluderas automatiskt i alla köpta nedladdningar

en: Automatically subscribe
sv_SE: Prenumerera automatiskt

en: Available template tags: %s
sv_SE: Tillgängliga malltaggar: %s

en: Average Order
sv_SE: Genomsnittlig order

en: Average Profit Per Order
sv_SE: Genomsnittlig vinst per order

en: Avg Order
sv_SE: Genomsnittlig order

en: Azerbaijan
sv_SE: Azerbajdzjan

en: Back to login
sv_SE: Tillbaka till inloggning

en: Background color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Balochistan
sv_SE: Baluchistan

en: Bandarban
sv_SE: Bangladesh

en: Bangladeshi Taka
sv_SE: Bangladeshiska Taka

en: Base price off
sv_SE: Baspris av

en: Batanes
sv_SE: Matanes

en: Bavaria
sv_SE: Bayern

en: Bay Islands
sv_SE: Bayöarna

en: Be as specific as you need. Order for most priority. You can include multiple zip/postal codes with commas.
sv_SE: Var så specifik som du behöver. Ordna efter högsta prioritet. Du kan ange flera postnummer med kommatecken.

en: Before Sunshine
sv_SE: Före solsken

en: Before downloading you must read and acknowledge the terms of our print release.
sv_SE: Innan du laddar ner måste du läsa och godkänna villkoren i vår print release.

en: Before gallery expires
sv_SE: Innan galleriet löper ut

en: Beijing / 北京
sv_SE: Peking / 北京

en: Belarus
sv_SE: Vitryssland

en: Belgium
sv_SE: Belgien

en: Benguet
sv_SE: Bennuet

en: Bilecik
sv_SE: Biletik

en: Billing
sv_SE: Fakturering

en: Billing Address
sv_SE: Fakturaadress

en: Billing Address 1
sv_SE: Faktureringsadress 1

en: Billing Address 2
sv_SE: Fakturaadress 2

en: Billing City
sv_SE: Ort för fakturering

en: Billing Country
sv_SE: Land för fakturering

en: Billing First Name
sv_SE: Förnamn för fakturering

en: Billing Last Name
sv_SE: Efternamn för fakturering

en: Billing State
sv_SE: Län

en: Billing Zip
sv_SE: Fakturering postnummer

en: Biscay
sv_SE: Biscaya

en: Black
sv_SE: Svart

en: Blue
sv_SE: Blå

en: Bono East
sv_SE: Bono Öst

en: Bosnia and Herzegovina
sv_SE: Bosnien Hercegovina

en: Bottom Left
sv_SE: Nedre vänster

en: Bottom Right
sv_SE: Nedre höger

en: Brazil
sv_SE: Brasilien

en: Brazilian Real
sv_SE: Brasiliansk Real

en: British Indian Ocean Territory
sv_SE: British Indian Oceanterritoriet

en: British Virgin Islands
sv_SE: Brittiska Jungfruöarna

en: Building file...
sv_SE: Skapar fil...

en: Bulgaria
sv_SE: Bulgarien

en: Bulgarian Lev
sv_SE: Bulgariska Lev

en: Bulk Add Galleries
sv_SE: Lägg till gallerier i bulk

en: Bulk Add New
sv_SE: Bulk Lägg till ny

en: Bulk add galleries
sv_SE: Lägg till gallerier i bulk

en: Button Layout
sv_SE: Layout för knappar

en: Button Shape
sv_SE: Knappens form

en: Buy %u for %s each
sv_SE: Köp %u för %s vardera

en: Buy Now
sv_SE: Köp nu

en: By default Sunshine hides images uploaded to Sunshine galleries in the Media Library, enabling this option will show them instead. Use at your own risk.
sv_SE: Som standard döljer Sunshine bilder som laddats upp till Sunshine-gallerier i mediebiblioteket, om du aktiverar det här alternativet visas de istället. Använd på egen risk.

en: By default, all possible funding sources will be shown. This setting can disable funding sources such as Credit Cards, Pay Later, Venmo, or other <a href="%s" target="_blank">Alternative Payment Methods</a>
sv_SE: Som standard visas alla möjliga finansieringskällor. Den här inställningen kan inaktivera finansieringskällor som kreditkort, betala senare, Venmo eller andra <a href="%s" target="_blank">alternativa betalningsmetoder</a>

en: By submitting this order, you agree to our <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a>
sv_SE: Genom att skicka in denna beställning godkänner du vår <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a>

en: CSV Data File
sv_SE: CSV-datafil

en: Calculate quantities per line item
sv_SE: Beräkna kvantiteter per artikel

en: Calculate tax based on
sv_SE: Beräkna moms baserat på

en: California
sv_SE: Malmö

en: Cambodia
sv_SE: Kambodja

en: Cameroon
sv_SE: Kamerun

en: Campaign Monitor lists have been retrieved
sv_SE: Listor från Campaign Monitor har hämtats

en: Canada
sv_SE: Kanada

en: Canadian Dollars
sv_SE: Kanadensisk Dollar

en: Cancelled
sv_SE: Avbruten

en: Cannot process image, likely out of memory
sv_SE: Kan inte bearbeta bilden, troligen slut på minne

en: Canton
sv_SE: Kanton

en: Cape Verde
sv_SE: Cap Verde

en: Capital
sv_SE: Kapital

en: Capital District
sv_SE: Huvudstadsdistriktet

en: Capture ID
sv_SE: Dragnings-ID

en: Card number
sv_SE: Kortnummer

en: Cart
sv_SE: Varukorg

en: Cart item could not be found
sv_SE: Vagnens artikel kunde inte hittas

en: Cart item images could not be updated
sv_SE: Bilder på varukorgsartiklar kunde inte uppdateras

en: Cart updated
sv_SE: Varukorg uppdaterad

en: Cartago
sv_SE: Kartago

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Cayman Islands
sv_SE: Caymanöarna

en: Center
sv_SE: Centrera

en: Central African Republic
sv_SE: Centralafrikanska republiken

en: Central Greece
sv_SE: Centrala Grekland

en: Central Macedonia
sv_SE: Centrala Makedonien

en: Chad
sv_SE: Tchad

en: Chaharmahal and Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)
sv_SE: Chaharmahal och Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)

en: Change status to: %s
sv_SE: Ändra status till: %s

en: Check this if you want to automatically include the large image in downloads
sv_SE: Markera detta om du vill att den stora bilden automatiskt ska inkluderas i nedladdningar

en: Checkout
sv_SE: Kassa

en: Cherkashchyna
sv_SE: Tjerkashchyna

en: Chernihivshchyna
sv_SE: Tjernihivshchyna

en: Chernivtsi Oblast
sv_SE: Oblast Tjernivtsi

en: Child galleries of selected galleries will automatically be included
sv_SE: Underordnade gallerier till valda gallerier kommer automatiskt att inkluderas

en: Chilean Peso
sv_SE: Chilensk Peso

en: China
sv_SE: Kina

en: Chinese Yuan
sv_SE: Kinesiska yuan

en: Choose a gallery for gallery specific template tags to be available
sv_SE: Välj ett galleri för att gallerispecifika malltaggar ska vara tillgängliga

en: Choose an action...
sv_SE: Välj en åtgärd...

en: Choose from Media Library
sv_SE: Välj från mediebiblioteket

en: Choose from the most used categories
sv_SE: Välj bland de mest populära kategorier

en: Choose from the most used options
sv_SE: Välj bland de mest använda alternativen

en: Christmas Island
sv_SE: Julön

en: City
sv_SE: Stad

en: Classic
sv_SE: Klassisk

en: Classic Theme Options
sv_SE: Klassiska temaalternativ

en: Clear All Favorites
sv_SE: Radera alla favoriter

en: Clear Sesssions
sv_SE: Tydliga instruktioner

en: Clear log
sv_SE: Rensa logg

en: Clear selection
sv_SE: Nullstill valg

en: Clear sessions
sv_SE: Klara sessioner

en: Click here
sv_SE: Klicka här

en: Click here if the download does not start immediately
sv_SE: Klicka här om nedladdningen inte startar omedelbart

en: Click here to login
sv_SE: Klicka här för att logga in

en: Click the links below to download your photo files
sv_SE: Klicka på länkarna nedan för att ladda ner dina fotofiler

en: Click to reset password
sv_SE: Klicka för att återställa lösenordet

en: Client Galleries
sv_SE: Kundgallerier

en: Client ID
sv_SE: Klient ID

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Cocos (Keeling) Islands
sv_SE: Kokosöarna

en: Collines
sv_SE: Kollin

en: Colombian Peso
sv_SE: Colombianska pesos

en: Color
sv_SE: Färg

en: Columns
sv_SE: Kolumner

en: Comma separated list of email addresses
sv_SE: Kommaseparerad lista med e-postadresser

en: Comment added on %s
sv_SE: Kommentar tillagd på %s

en: Comment awaiting approval
sv_SE: Kommentar väntar på godkännande

en: Comment notification to admin
sv_SE: Meddelande om kommentar till administratör

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Comments require approval
sv_SE: Kommentarer kräver godkännande

en: Comoros
sv_SE: Komorerna

en: Completed
sv_SE: Slutförd

en: Completed Orders
sv_SE: Avslutade order

en: Compostela Valley
sv_SE: Compostela-dalen

en: Configure
sv_SE: Konfigurera

en: Confirm New Password
sv_SE: Bekräfta nytt lösenord

en: Congo (Brazzaville)
sv_SE: Kongo (Brazzaville)

en: Congo (Kinshasa)
sv_SE: Kongo (Kinshasa)

en: Connect (Production)
sv_SE: Connect (produktion)

en: Connect to
sv_SE: Anslut till

en: Connect to Square
sv_SE: Anslut till Square

en: Constantine
sv_SE: Konstantin

en: Contact Information
sv_SE: Kontaktinformation

en: Contact sent to Light Blue!
sv_SE: Kontakt skickad till Light Blue!

en: Contact your network administrator to install the update.
sv_SE: Kontakta din nätverksadministratör för att installera uppdateringen.

en: Continue to checkout
sv_SE: Fortsätt till kassan

en: Continue to payment details
sv_SE: Fortsätt till betalningsuppgifterna

en: Cook Islands
sv_SE: Cooköarna

en: Copied!
sv_SE: Kopierad!

en: Copy
sv_SE: Kopiera

en: Copy and paste the file names above into Lightroom search feature (Library filter) to quickly find and create a new collection to make processing this order easier. Make sure you are using the "Contains" (and not "Contains All") search parameter.
sv_SE: Kopiera och klistra in filnamnen ovan i Lightrooms sökfunktion (filter Library) för att snabbt hitta och skapa en ny samling för att underlätta hanteringen av denna order. Se till att du använder sökparametern "Innehåller" (och inte "Innehåller alla").

en: Copy and paste the file names above into Lightroom's search feature (Library filter) to quickly find and create a new collection to make processing this order easier. Make sure you are using the "Contains" (and not "Contains All") search parameter.
sv_SE: Kopiera och klistra in filnamnen ovan i Lightrooms sökfunktion (filter Library) för att snabbt hitta och skapa en ny samling för att underlätta hanteringen av denna order. Se till att du använder sökparametern "Innehåller" (och inte "Innehåller alla").

en: Copy system info to clipboard
sv_SE: Kopiera systeminformation till Urklipp

en: Copy to clipboard
sv_SE: Kopiera till urklipp

en: Cork
sv_SE: Kork

en: Cost
sv_SE: Kostnad

en: Could not automatically retrieve the license key for %s
sv_SE: Det gick inte att automatiskt hämta licensnyckeln för %s

en: Could not connect to Campaign Monitor API
sv_SE: Det gick inte att ansluta till Campaign Monitor API

en: Could not connect to MailChimp API
sv_SE: Kunde inte ansluta till MailChimp API

en: Could not connect to PayPal
sv_SE: Kunde inte ansluta till PayPal

en: Could not find original file to regenerate from
sv_SE: Kunde inte hitta originalfil att regenerera från

en: Could not get download file
sv_SE: Kunde inte hämta nedladdningsfil

en: Could not get locations from Square
sv_SE: Kunde inte hämta platser från Square

en: Could not refund payment in Authorize.net: %s
sv_SE: Kunde inte återbetala betalning i Authorize.net: %s

en: Could not upload image %s: %s
sv_SE: Kunde inte ladda upp bild %s: %s

en: Country
sv_SE: Land

en: County
sv_SE: Land

en: Cover
sv_SE: Täck

en: Cover Theme Options
sv_SE: Alternativ för omslagstema

en: Create Account
sv_SE: Skapa konto

en: Create Users
sv_SE: Skapa användare

en: Create galleries
sv_SE: Skapa gallerier

en: Create user accounts
sv_SE: Skapa användarkonton

en: Create user accounts for any that do not yet exist in your data file
sv_SE: Skapa användarkonton för alla som ännu inte finns i din datafil

en: Create your first automated email
sv_SE: Skapa ditt första automatiserade e-postmeddelande

en: Create your first discount
sv_SE: Skapa din första rabatt

en: Create your first gallery
sv_SE: Skapa ditt första galleri

en: Create your first product
sv_SE: Skapa din första produkt

en: Create your first product options
sv_SE: Skapa dina första produktalternativ

en: Creating automated emails in Sunshine Photo Cart
sv_SE: Skapa automatiserade e-postmeddelanden i Sunshine Photo Cart

en: Creating discounts in Sunshine Photo Cart
sv_SE: Skapa rabatter i Sunshine Photo Cart

en: Creating galleries in Sunshine Photo Cart
sv_SE: Skapa gallerier i Sunshine Photo Cart

en: Creating products in Sunshine Photo Cart
sv_SE: Skapa produkter i Sunshine Photo Cart

en: Credit or debit cards
sv_SE: Kredit- eller betalkort

en: Credits
sv_SE: Medverkande

en: Credits Applied
sv_SE: Tillämpade poäng

en: Crete
sv_SE: Kreta

en: Crimea
sv_SE: Krim

en: Croatia
sv_SE: Kroatien

en: Croatia kuna
sv_SE: Kroatisk Kuna

en: Crop image to this exact size. Note: Cropped images not recommended for Justified or Masonry layouts
sv_SE: Beskär bilden till denna exakta storlek. Obs: Beskurna bilder rekommenderas inte för Justified- eller Masonry-layouter

en: Cropping option not recommended for justified or masonry
sv_SE: Beskärningsalternativ rekommenderas inte för motiverade eller murverk

en: Cuba
sv_SE: Kuba

en: Currency
sv_SE: Valuta

en: Currency Formatting
sv_SE: Formatering av valuta

en: Currency symbol position
sv_SE: Position för valutasymbol

en: Current Image Count
sv_SE: Antal bilder i nuläget

en: Current Password
sv_SE: Nuvarande lösenord

en: Current gallery
sv_SE: Aktuellt galleri

en: Current month sales
sv_SE: Försäljning innevarande månad

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: Custom Email Addresses
sv_SE: Anpassade e-postadresser

en: Custom Message
sv_SE: Anpassat meddelande

en: Custom Note
sv_SE: Anpassad not

en: Custom email address
sv_SE: Anpassad e-postadress

en: Custom email template to invite a user to gallery
sv_SE: Anpassad e-postmall för att bjuda in en användare till galleriet

en: Custom ordering
sv_SE: Anpassad sortering

en: Custom recipients
sv_SE: Anpassade mottagare

en: Customer
sv_SE: Kund

en: Customer Count
sv_SE: Antal kunder

en: Customer ID
sv_SE: Kund ID

en: Customer Information
sv_SE: Kundinformation

en: Customer Order Receipt
sv_SE: Kvitto på kundorder

en: Customer Profile
sv_SE: Kundprofil

en: Customer Views
sv_SE: Kundvisningar

en: Customer downloaded "%s" from order
sv_SE: Kunden hämtade "%s" från ordern

en: Customer has been updated
sv_SE: Kunden har uppdaterats

en: Customer signup at %s
sv_SE: Kundregistrering på %s

en: Customer was notified via email about new files available for download
sv_SE: Kunden informerades via e-post om nya filer som var tillgängliga för nedladdning

en: Customers
sv_SE: Kunder

en: Customizations
sv_SE: Anpassningar

en: Cyprus
sv_SE: Cypern

en: Czech Koruna
sv_SE: Tjeckisk Koruna

en: Czech Republic
sv_SE: Tjeckien

en: Dadra and Nagar Haveli
sv_SE: Dadra och Nagar Haveli

en: Daman and Diu
sv_SE: Daman och Diu

en: Danish Krone
sv_SE: Dansk Krona

en: Dashboard
sv_SE: Kontrollpanel

en: Data & Logging
sv_SE: Data och loggning

en: Date
sv_SE: Datum

en: Dates
sv_SE: Datum

en: Day
sv_SE: Dag

en: Day(s)
sv_SE: Dag(ar)

en: Deactivate
sv_SE: Avaktivera

en: Decimal separator
sv_SE: Decimalavgränsare

en: Decrease quantity
sv_SE: Minska kvantitet

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default customer location
sv_SE: Förvald kundplats

en: Delete FTP folder
sv_SE: Radera FTP-mapp

en: Delete Unused Image Sizes
sv_SE: Ta bort oanvända bildstorlekar

en: Delete all Galleries, Products, Orders, and settings data will be removed when Sunshine is uninstalled. WARNING! This will delete all images uploaded to your galleries as well!
sv_SE: Radera alla gallerier, produkter, beställningar och inställningar data kommer att tas bort när Sunshine avinstalleras. VARNING! Detta kommer också att radera alla bilder som laddats upp till dina gallerier!

en: Delete data on uninstall
sv_SE: Radera data vid avinstallation

en: Delete orphaned images
sv_SE: Ta bort föräldralösa bilder

en: Delete permanently
sv_SE: Radera permanent

en: Delete selected images
sv_SE: Radera markerade bilder

en: Delivery
sv_SE: Leverans

en: Delivery & Shipping
sv_SE: Leverans och frakt

en: Delivery Method
sv_SE: Leverans metod

en: Delivery/Shipping Method
sv_SE: Leverans/fraktsätt

en: Denmark
sv_SE: Danmark

en: Department
sv_SE: Avdelning

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Description displayed on the checkout page to the customer
sv_SE: Beskrivning som visas på utcheckningssidan för kunden

en: Design Elements
sv_SE: Designelement

en: Details
sv_SE: Detaljer

en: Digital Download
sv_SE: Digital nedladdning

en: Dimensions
sv_SE: Dimensioner

en: Dinagat Islands
sv_SE: Dinagatöarna

en: Direct URL
sv_SE: Direkt URL

en: Disable Favorites
sv_SE: Inaktivera favoriter

en: Disable Gallery Sharing
sv_SE: Inaktivera delning av galleri

en: Disable Image Sharing
sv_SE: Inaktivera delning av bilder

en: Disable Products
sv_SE: Inaktivera produkter

en: Disable Shipping
sv_SE: Inaktivera frakt

en: Disable Signup
sv_SE: Inaktivera registrering

en: Disable Store
sv_SE: Inaktivera butik

en: Disable favorites for this gallery
sv_SE: Inaktivera favoriter för detta galleri

en: Disable gallery sharing
sv_SE: Inaktivera delning av galleri

en: Disable individual image sharing for this gallery
sv_SE: Inaktivera individuell bilddelning för detta galleri

en: Disable promos throughout Sunshine Photo Cart
sv_SE: Inaktivera promotion i Sunshine Photo Cart

en: Disable sign up throughout Sunshine
sv_SE: Inaktivera skyltning i hela Sunshine

en: Disallowed Categories
sv_SE: Kategorier som inte är tillåtna

en: Disallowed Galleries
sv_SE: Förbjudna gallerier

en: Disallowed Products
sv_SE: Produkter som inte är tillåtna

en: Disconnect from
sv_SE: Koppla bort från

en: Disconnect from Square
sv_SE: Koppla bort från Square

en: Discount
sv_SE: Rabatt

en: Discount "%s" removed because it is no longer valid
sv_SE: Rabatt "%s" borttagen eftersom den inte längre är giltig

en: Discount (optional)
sv_SE: Rabatt (valfritt)

en: Discount Amount
sv_SE: Rabattbelopp

en: Discount Code
sv_SE: Rabattkod

en: Discount Code or Gift Card
sv_SE: Rabattkod eller presentkort

en: Discount Expiration (Optional)
sv_SE: Utgångsdatum för rabatt (valfritt)

en: Discount Info
sv_SE: Rabattinformation

en: Discount Type
sv_SE: Rabattyp

en: Discount code could not be removed
sv_SE: Rabattkod kunde inte tas bort

en: Discount code is invalid
sv_SE: Rabattkoden är ogiltig

en: Discount per item
sv_SE: Rabatt per artikel

en: Discount percentage will be applied to shipping cost as well
sv_SE: Rabattprocenten kommer också att tillämpas på fraktkostnaden

en: Discounts
sv_SE: Rabatter

en: Display Fields
sv_SE: Visa fält

en: Display Options
sv_SE: Visningsalternativ

en: Display Sunshine's main menu links
sv_SE: Visa Sunshine's huvudmenylänkar

en: Display a gallery password box
sv_SE: Visa en lösenordsruta för galleriet

en: Display a search box
sv_SE: Visa en sökruta

en: Display prices
sv_SE: Visa priser

en: Distraction Free Checkout
sv_SE: Distraktionsfri kassa

en: District
sv_SE: Distrikt

en: District Of Columbia
sv_SE: District of Columbia

en: Do not allow customer to add more than this amount to cart
sv_SE: Tillåt inte kunden att lägga till mer än detta belopp i varukorgen

en: Do not allow saving images to favorites across all galleries
sv_SE: Det är inte tillåtet att spara bilder som favoriter i alla gallerier

en: Do not allow sharing galleries
sv_SE: Tillåt inte delning av gallerier

en: Do not allow sharing images within a gallery
sv_SE: Tillåt inte delning av bilder inom ett galleri

en: Do not require shipping for this item at checkout
sv_SE: Kräv inte frakt för denna artikel i kassan

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Dominican Peso
sv_SE: Dominikanska Pesos

en: Dominican Republic
sv_SE: Dominikanska republiken

en: Done!
sv_SE: Klart!

en: Download
sv_SE: Ladda ner

en: Download Gallery
sv_SE: Ladda ner Galleri

en: Download PDF
sv_SE: Ladda ner PDF

en: Download additional files for this order
sv_SE: Ladda ner ytterligare filer för denna order

en: Download all order items
sv_SE: Ladda ner alla beställningsartiklar

en: Download file
sv_SE: Ladda ner fil

en: Download files
sv_SE: Ladda ned filer

en: Download unavailable until payment is complete
sv_SE: Nedladdningen är inte tillgänglig förrän betalningen är slutförd

en: Download your order items
sv_SE: Ladda ner dina beställningsposter

en: Downloaded free gallery %s
sv_SE: Nedladdat gratis galleri %s

en: Downloaded free image %s
sv_SE: Nedladdad gratis bild %s

en: Downloads
sv_SE: Nedladdningar

en: Downloads: %s
sv_SE: Nedladdningar: %s

en: Drop files here
sv_SE: Släpp filer här

en: E-mail address
sv_SE: E-postadress

en: ERROR, something went really wrong
sv_SE: ERROR, något gick riktigt fel

en: EU VAT Number
sv_SE: EU-MOMSNUMMER

en: Each item in cart
sv_SE: Varje artikel i varukorgen

en: East Azarbaijan (آذربایجان شرقی)
sv_SE: Östlig Västazarbaijan (آذربایجان شرقی)

en: East Macedonia and Thrace
sv_SE: Östra Makedonien och Thrakien

en: Eastern
sv_SE: Östra

en: Eastern Cape
sv_SE: Östra Kapprovinsen

en: Eastern Samar
sv_SE: Östra Samar

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit %s
sv_SE: Redigera %s

en: Edit Automated Email
sv_SE: Redigera automatiserad e-post

en: Edit Discount
sv_SE: Redigera rabatt

en: Edit Email Log
sv_SE: Redigera e-postlogg

en: Edit Gallery
sv_SE: Redigera Galleri

en: Edit Order
sv_SE: Redigera order

en: Edit Order Status
sv_SE: Redigera orderstatus

en: Edit Price Level
sv_SE: Redigera prisnivå

en: Edit Product
sv_SE: Redigera Produkt

en: Edit Product Category
sv_SE: Redigera produktkategori

en: Edit Product Option
sv_SE: Redigera produktalternativ

en: Edit images
sv_SE: Redigera bilder

en: Edit user
sv_SE: Redigera användare

en: Egypt
sv_SE: Egypten

en: Egyptian Pound
sv_SE: Egyptiska Pund

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email Content
sv_SE: E-postinnehåll

en: Email Log
sv_SE: E-post logg

en: Email Notifications
sv_SE: E-postnotifikationer

en: Email Sender
sv_SE: Avsändare av e-post

en: Email Template
sv_SE: E-postmall

en: Email address provided for
sv_SE: E-postadress angiven för

en: Email logo
sv_SE: E-post-logotyp

en: Email notifications sent from Sunshine Photo Cart are listed below. Click on an email to configure it.
sv_SE: E-postmeddelanden som skickas från Sunshine Photo Cart listas nedan. Klicka på ett e-postmeddelande för att konfigurera det.

en: Email receipt sent to admins after successful order
sv_SE: E-postkvitto skickas till administratörer efter lyckad beställning

en: Email receipt sent to customer after successful order
sv_SE: E-postkvitto skickas till kunden efter lyckad beställning

en: Email required
sv_SE: E-post krävs

en: Email sent to customer after account sign up
sv_SE: E-post som skickas till kunden efter registrering av konto

en: Email sent to customer when comment added to order
sv_SE: E-post skickas till kunden när kommentar läggs till i ordern

en: Email sent to customer when resetting password
sv_SE: E-post som skickas till kunden när lösenordet återställs

en: Emails
sv_SE: E-post

en: Enable %s
sv_SE: Aktivera %s

en: Enable Taxes
sv_SE: Aktivera moms

en: Enable logging
sv_SE: Aktivera loggning

en: Enable logging of all events within Sunshine to help with debugging. Disable when not needed.
sv_SE: Aktivera loggning av alla händelser inom Sunshine för att underlätta felsökning. Inaktivera när det inte behövs.

en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

en: Enabling this option will attempt to block search engine bots from crawling and indexing galleries and images
sv_SE: Om du aktiverar det här alternativet försöker du blockera sökmotorrobotar från att genomsöka och indexera gallerier och bilder

en: Enabling this option will disable the right click menu and also not allow images to be dragged/dropped to the desktop. NOT a 100% effective method, but should stop most people. Is NOT used for admin users.
sv_SE: Om du aktiverar det här alternativet inaktiveras högerklicksmenyn och det går inte heller att dra eller släppa bilder till skrivbordet. INTE en 100% effektiv metod, men bör stoppa de flesta. Används INTE för administratörsanvändare.

en: End Date
sv_SE: Slutdatum

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions on the account page.
sv_SE: Endpoints läggs till sidans URL:er för att hantera specifika åtgärder på kontosidan.

en: Enter Gallery Access Code
sv_SE: Ange åtkomstkod för galleri

en: Enter a Google API key to enable address autocomplete at checkout, <a href="%s" target="_blank">learn more here</a>
sv_SE: Ange en Google API-nyckel för att aktivera autokomplettering av adresser i kassan, <a href="%s" target="_blank">läs mer här</a>

en: Enter email addresses separated by comma
sv_SE: Ange e-postadresser separerade med kommatecken

en: Enter email addresses separated by commas
sv_SE: Ange e-postadresser separerade med kommatecken

en: Entire cart
sv_SE: Hela vagnen

en: Entire gallery download
sv_SE: Ladda ner hela galleriet

en: Error
sv_SE: Fel

en: Error processing credit card: %s (%s)
sv_SE: Fel vid kontroll av kreditkort: %s (%s)

en: Estonia
sv_SE: Estland

en: Ethiopia
sv_SE: Etiopien

en: Euros
sv_SE: Euro

en: Events
sv_SE: Evenemang

en: Every %d Minutes
sv_SE: Var %d minut

en: Expiration
sv_SE: Utgång

en: Expired
sv_SE: Utgången

en: Expires
sv_SE: Förfaller

en: Expires on %s
sv_SE: Löper ut den %s

en: Explainer text to customers about the print release.
sv_SE: Förklarande text till kunder om tryckutgåvan.

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Export %s
sv_SE: Exportera %s

en: Exports
sv_SE: Export

en: Extra Content
sv_SE: Extra Innehåll

en: Extra Shipping Cost
sv_SE: Extra fraktkostnad

en: Extra content to be shown on all invoices
sv_SE: Extra innehåll som ska visas på alla fakturor

en: FTP Folders
sv_SE: FTP-mappar

en: FTP Images Folder
sv_SE: FTP-mapp för bilder

en: Failed modal security check
sv_SE: Misslyckad modal säkerhetskontroll

en: Failed security check
sv_SE: Säkerhetskontrollen misslyckades

en: Failed to capture PayPal payment
sv_SE: Misslyckades med att ta emot PayPal-betalning

en: Failed to pass security
sv_SE: Klarade inte säkerhetskontrollen

en: Failed to refresh Square token: %s
sv_SE: Misslyckades med att uppdatera Square token: %s

en: Failed to remove association from Sunshine Photo Cart: %s
sv_SE: Det gick inte att ta bort associeringen från Sunshine Photo Cart: %s

en: Failed to send contact to Light Blue
sv_SE: Misslyckades med att skicka kontakt till Light Blue

en: Failed to send order to Light Blue
sv_SE: Misslyckades med att skicka order till Light Blue

en: Falkland Islands
sv_SE: Falklandsöarna

en: Fallback Featured Image
sv_SE: Utvald bild som reserv

en: Family
sv_SE: Familj

en: Faroe Islands
sv_SE: Faroeöarna

en: Favorite
sv_SE: Favorit

en: Favorites
sv_SE: Favoriter

en: Favorites (Admin)
sv_SE: Favoriter (Admin)

en: Favorites (Custom Recipient)
sv_SE: Favoriter (anpassad mottagare)

en: Favorites cleared
sv_SE: Favoriter rensade

en: Favorites notification sent by customers to a custom recipient
sv_SE: Favoritmeddelande som skickas av kunder till en anpassad mottagare

en: Favorites notification sent by customers to site admin
sv_SE: Favoritmeddelande som skickas av kunder till webbplatsens administratör

en: Favorites submitted by %s on %s
sv_SE: Favoriter skickade av %s den %s

en: Federal Dependencies
sv_SE: Federala beroenden

en: Fee Amount
sv_SE: Avgift Belopp

en: Fee Name
sv_SE: Avgiftsnamn

en: Fees
sv_SE: Avgifter

en: Fees added to the order for using this payment method
sv_SE: Avgifter som läggs till ordern för att använda denna betalningsmetod

en: Field contains invalid data
sv_SE: Fältet innehåller ogiltiga data

en: Field is required
sv_SE: Obligatoriskt fält

en: File could not be deleted
sv_SE: Filen kunde inte raderas

en: File for print release information when a customer downloads an image
sv_SE: Fil för information om tryckfrister när en kund laddar ner en bild

en: Filename
sv_SE: Filnamn

en: Files
sv_SE: Filer

en: Files for [order_name] are now available for download
sv_SE: Filer för [order_name] är nu tillgängliga för nedladdning

en: Filter
sv_SE: Filtrera

en: Filter by customer
sv_SE: Filtrera efter kund

en: Filter by gallery
sv_SE: Filtrera efter galleri

en: Filter galleries list
sv_SE: Filtrera listan över gallerier

en: First Name
sv_SE: Förnamn

en: Fixed amount
sv_SE: Fast belopp

en: Flat Rate
sv_SE: Fast pris

en: For processing free orders
sv_SE: För behandling av kostnadsfria beställningar

en: For processing test orders
sv_SE: För bearbetning av testbeställningar

en: France
sv_SE: Frankrike

en: Free
sv_SE: Gratis

en: Free Download
sv_SE: Fri Nerladdning

en: Free Downloads
sv_SE: Gratis nedladdningar

en: Free Shipping
sv_SE: Fri frakt

en: Free State
sv_SE: Fristatsprovinsen

en: Free gallery downloads
sv_SE: Gratis nedladdningar av galleri

en: Free image download count
sv_SE: Gratis nedladdning av bilder antal

en: French Guiana
sv_SE: Franska Guiana

en: French Polynesia
sv_SE: Franska polynesien

en: French Southern Territories
sv_SE: Franska södra territorierna

en: Friend
sv_SE: Vän

en: From 1-100, a max percent size of the image
sv_SE: Från 1-100, en maximal procentuell storlek på bilden

en: From Email
sv_SE: Från e-post

en: From Name
sv_SE: Från namn

en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">shipping address</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
sv_SE: Från din kontopanel kan du se dina <a href="%1$s">senaste beställningar</a>, hantera din <a href="%2$s">leveransadress</a> och <a href="%3$s">redigera ditt lösenord och dina kontouppgifter</a>.

en: Full refund
sv_SE: Full återbetalning

en: GO
sv_SE: SÖK

en: Galleries
sv_SE: Gallerier

en: Galleries Layout
sv_SE: Layout för gallerier

en: Galleries come with a Store where products are shown first and customers add images to cart. You can disable this if you do not want to make it available.
sv_SE: Gallerier levereras med en butik där produkterna visas först och kunderna lägger till bilder i varukorgen. Du kan inaktivera detta om du inte vill göra det tillgängligt.

en: Galleries list
sv_SE: Lista över gallerier

en: Galleries list navigation
sv_SE: Gallerier listnavigering

en: Gallery
sv_SE: Galleri

en: Gallery Creation Date (New to Old)
sv_SE: Datum då galleriet skapades (nytt till gammalt)

en: Gallery Creation Date (Old to New)
sv_SE: Datum för skapande av galleri (gammalt till nytt)

en: Gallery Featured Image
sv_SE: Galleri Utvalda bilder

en: Gallery Options
sv_SE: Alternativ för galleri

en: Gallery Order
sv_SE: Ordning i galleriet

en: Gallery Password Box
sv_SE: Lösenordsbox för galleri

en: Gallery Search Box
sv_SE: Sökruta för galleri

en: Gallery Sharing
sv_SE: Delning av galleri

en: Gallery Theme
sv_SE: Galleritema

en: Gallery Type
sv_SE: Gallerityp

en: Gallery access code is incorrect, please try again
sv_SE: Åtkomstkoden till galleriet är felaktig, försök igen

en: Gallery archives
sv_SE: Galleri arkiv

en: Gallery name unavailable
sv_SE: Galleri namn ej tillgängligt

en: General
sv_SE: Allmänt

en: General Options
sv_SE: Allmänna inställningar

en: General template for custom messages
sv_SE: Allmän mall för anpassade meddelanden

en: Generate coupon code
sv_SE: Generera rabattkupongskod

en: Generate password
sv_SE: Generera Lösenord

en: Georgia
sv_SE: Georgien

en: Germany
sv_SE: Tyskland

en: Get Download
sv_SE: Ladda ner

en: Get New Password
sv_SE: Skaffa nytt lösenord

en: Go to product options
sv_SE: Gå till produktalternativ

en: Gold
sv_SE: Guld

en: Google Maps API Key
sv_SE: Google Maps API-nyckel

en: Greater Accra
sv_SE: Stor-Accra

en: Greece
sv_SE: Grekland

en: Greenland
sv_SE: Grönland

en: Guest
sv_SE: Gäst

en: Hato Mayor
sv_SE: Hato Borgmästare

en: Hawke’s Bay
sv_SE: Hawke's Bay

en: Hello %1$s (not %1$s? <a href="%2$s">Log out</a>)
sv_SE: Hej <strong>%1$s</strong> (inte %1$s? <a href="%2$s"> Logga ut</a>)

en: Hesse
sv_SE: Hessen

en: Hide
sv_SE: Dölj

en: Hide funding sources
sv_SE: Dölj finansieringskällor

en: Hide galleries from search engines
sv_SE: Dölj gallerier från sökmotorer

en: Hide link to main galleries page
sv_SE: Dölj länk till huvudsidan för gallerier

en: Hide others
sv_SE: Dölj andra

en: Hide promos
sv_SE: Dölj kampanjer

en: Hide the link to your main galleries page in any Sunshine menus. Helpful if you want users to stick to just a single gallery.
sv_SE: Dölj länken till din huvudsida för gallerier i alla Sunshine-menyer. Användbart om du vill att användarna ska hålla sig till ett enda galleri.

en: Highlight color
sv_SE: Markeringsfärg

en: Hong Kong
sv_SE: Hongkong

en: Hong Kong Dollar
sv_SE: Hong Kong dollar

en: Horizontal
sv_SE: Horisontell

en: Hour(s)
sv_SE: Timme/timmar

en: How long should the coupon code be valid for after being created? This will override any expiration date settings of the selected discount code
sv_SE: Hur länge ska kupongkoden vara giltig efter att den har skapats? Detta kommer att åsidosätta eventuella inställningar för utgångsdatum för den valda rabattkoden

en: How much this product costs you to be produced, used to determine your profit every time you sell this item
sv_SE: Hur mycket denna produkt kostar dig att producera, används för att fastställa din vinst varje gång du säljer denna artikel

en: Hungarian Forint
sv_SE: Ungerska Forint

en: Hungary
sv_SE: Ungern

en: I have read and acknowledge the print release terms
sv_SE: Jag har läst och godkänner villkoren för tryckning

en: I'm done
sv_SE: Jag är färdig

en: Iceland
sv_SE: Island

en: Icelandic krona
sv_SE: Isländsk Kronan

en: If a price is left blank, the product will not be made available for this price level
sv_SE: Om ett pris lämnas tomt kommer produkten inte att göras tillgänglig för denna prisnivå

en: If customer does not have address entered yet, what location is used to determine the default location
sv_SE: Om kunden inte har angett någon adress ännu, vilken plats används för att fastställa standardplatsen

en: If multiple flat rate options are available, only show this one if it is the highest priced
sv_SE: Om flera alternativ för fast pris finns tillgängliga, visa endast detta om det är det högsta priset

en: If you have changed thumbnail size, digital download size or watermark settings, you need to regenerate images.
sv_SE: Om du har ändrat miniatyrstorlek, digital nedladdningsstorlek eller inställningar för vattenstämpel måste du regenerera bilderna.

en: Image
sv_SE: Bild

en: Image %s added to favorites
sv_SE: Bild %s tillagd till favoriter

en: Image %s removed from favorites
sv_SE: Bild %s borttagen från favoriter

en: Image Comment (Admin)
sv_SE: Bildkommentar (Admin)

en: Image Data
sv_SE: Bilddata

en: Image File List
sv_SE: Lista över bildfiler

en: Image Options
sv_SE: Alternativ för bilder

en: Image Order
sv_SE: Bildordning

en: Image Quality
sv_SE: Bildkvalitet

en: Image Sharing
sv_SE: Delning av bilder

en: Image Theft Prevention
sv_SE: Förebyggande av bildstöld

en: Image Upload Date (New to Old)
sv_SE: Datum för uppladdning av bild (ny till gammal)

en: Image Upload Date (Old to New)
sv_SE: Datum för uppladdning av bild (gammal till ny)

en: Image Views
sv_SE: Antal bildvisningar

en: Image added to favorites
sv_SE: Bild tillagd till favoriter

en: Image did not fully upload because it is too large for your server to handle. Thumbnails and watermarks may not have been applied. Recommend increasing available memory.
sv_SE: Bilden laddades inte upp helt eftersom den är för stor för att din server ska kunna hantera den. Miniatyrbilder och vattenstämplar kanske inte har använts. Rekommenderar att öka tillgängligt minne.

en: Images
sv_SE: Bilder

en: Images Layout
sv_SE: Layout för bilder

en: Images in your cart have been removed because they are no longer available
sv_SE: Bilder i din varukorg har tagits bort eftersom de inte längre är tillgängliga

en: Images in your favorites have been removed because they are no longer available
sv_SE: Bilder i dina favoriter har tagits bort eftersom de inte längre är tillgängliga

en: Import
sv_SE: Importera

en: Include a print release file in every digital download, a PDF file is recommended
sv_SE: Inkludera en tryckfil i varje digital nedladdning, en PDF-fil rekommenderas

en: Include large image size in download
sv_SE: Inkludera stor bildstorlek i nedladdning

en: Include sub galleries
sv_SE: Inkludera undergallerier

en: Included in footer of every email
sv_SE: Inkluderas i sidfoten i varje e-postmeddelande

en: Included in this package:
sv_SE: Ingår i detta paket:

en: Increase quantity
sv_SE: Öka kvantiteten

en: India
sv_SE: Indien

en: Indian Rupee
sv_SE: Indisk Rupie

en: Indonesia
sv_SE: Indonesien

en: Indonesia Rupiah
sv_SE: Indonesisk rupiah

en: Inner Mongolia / 內蒙古
sv_SE: Inre Mongoliet / 內蒙古

en: Insert into gallery
sv_SE: Infoga i galleriet

en: Installment
sv_SE: Avbetalning

en: Instructions
sv_SE: Instruktioner

en: Instructions included on order receipt page and email with how to complete payment
sv_SE: Instruktioner på kvittosidan och i e-postmeddelandet om hur du slutför betalningen

en: Integrations
sv_SE: Integrationer

en: Invalid MailChimp API key supplied.
sv_SE: Ogiltig MailChimp API-nyckel angiven.

en: Invalid checkout section
sv_SE: Ogiltigt utcheckningsavsnitt

en: Invalid comment submission - comments not allowed
sv_SE: Invalid kommentar inlämning - kommentarer inte tillåtna

en: Invalid comment submission - failed security check
sv_SE: Inlämning av ogiltig kommentar - säkerhetskontrollen misslyckades

en: Invalid comment submission - invalid email address
sv_SE: Inskickad kommentar ogiltig - ogiltig e-postadress

en: Invalid comment submission - no image ID or content
sv_SE: Ogiltig kommentar - inget bild-ID eller innehåll

en: Invalid comment submission - no image found
sv_SE: Ogiltig kommentar - ingen bild hittades

en: Invalid comment submission - unknown reason
sv_SE: Inlämning av ogiltig kommentar - okänd orsak

en: Invalid email
sv_SE: Ogiltig e-postadress

en: Invalid email address
sv_SE: Ogiltig e-postadress

en: Invalid email address provided for
sv_SE: Felaktig e-postadress angiven för

en: Invalid email or password, please try again
sv_SE: E-post eller lösenord ogiltigt, försök igen

en: Invalid file type
sv_SE: Ogiltig filtyp

en: Invalid file upload
sv_SE: Ogiltig filuppladdning

en: Invalid gallery
sv_SE: Ogiltigt galleri

en: Invalid gallery password submission
sv_SE: Inskickat lösenord för galleri ogiltigt

en: Invalid gallery password submission for
sv_SE: Inlämning av ogiltigt lösenord för galleri

en: Invalid gallery password submission: gallery not found
sv_SE: Inlämning av ogiltigt lösenord för galleri: galleri hittades inte

en: Invalid license
sv_SE: Ogiltig licens

en: Invalid license key
sv_SE: Ogiltig licensnyckel

en: Invalid login attempt
sv_SE: Ogiltigt inloggningsförsök

en: Invalid order ID
sv_SE: Ogiltigt ordernummer

en: Invalid passcode
sv_SE: Ogiltigt lösenord

en: Invalid password reset attempt
sv_SE: Ogiltigt försök att återställa lösenord

en: Invalid payment
sv_SE: Felaktig betalning

en: Invalid request
sv_SE: Felaktig beställning

en: Invalid reset password URL
sv_SE: Ogiltig URL för återställning av lösenord

en: Invalid signup attempt
sv_SE: Ogiltigt försök till registrering

en: Invalid submission
sv_SE: Inlämning ogiltig

en: Invalid tool
sv_SE: Ogiltigt verktyg

en: Invalid user
sv_SE: Ogiltig användare

en: Invite User to Register
sv_SE: Uppmana användaren att registrera sig

en: Invite to Gallery
sv_SE: Bjud in till galleri

en: Invite user to gallery
sv_SE: Bjud in användaren till galleriet

en: Invite user to register
sv_SE: Uppmana användaren att registrera sig

en: Invoice
sv_SE: Faktura

en: Invoice #%s
sv_SE: Faktura #%s

en: Invoice for %s
sv_SE: Faktura för %s

en: Invoices
sv_SE: Fakturor

en: Ionian Islands
sv_SE: Joniska öarna

en: Iraq
sv_SE: Irak

en: Islamabad Capital Territory
sv_SE: Huvudstadsområdet Islamabad

en: Israeli Shekel
sv_SE: Israelisk Shekel

en: Italy
sv_SE: Italien

en: Item Price
sv_SE: Pris

en: Item Total
sv_SE: Artikel Totalt

en: Item not added to cart
sv_SE: Artikeln har inte lagts till i varukorgen

en: Item not filled
sv_SE: Artikel ej fylld

en: Item removed from cart
sv_SE: Artikel borttagen från varukorgen

en: Items
sv_SE: Artiklar

en: Ivory Coast
sv_SE: Elfenbenskusten

en: Jammu and Kashmir
sv_SE: Jammu och Kashmir

en: Japanese Yen
sv_SE: Japansk Yen

en: Jawa Barat
sv_SE: Mattias Barat

en: Jawa Tengah
sv_SE: Tengah

en: Jawa Timur
sv_SE: Mattias Timur

en: Johnston Atoll
sv_SE: Johnstonatollen

en: Jordan
sv_SE: Jordanien

en: Justified
sv_SE: Justerade

en: Kavango East
sv_SE: Kavango Öst

en: Kavango West
sv_SE: Kavango Väst

en: Kazakhstan
sv_SE: Kazakstan

en: Kelantan
sv_SE: Kelandan

en: Kenyan Shilling
sv_SE: Kenyansk shilling

en: Keywords
sv_SE: Nyckelord

en: Kingman Reef
sv_SE: Kingmanrevet

en: Kohgiluyeh and BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)
sv_SE: Kohgiluyeh och BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)

en: Kurdistan / کردستان)
sv_SE: Kurdistan/کردستان)

en: Kyiv
sv_SE: Kiev

en: Kyrgyzstan
sv_SE: Kirgizistan

en: La Araucanía
sv_SE: Araukanien

en: Label
sv_SE: Etikett

en: Lanao del Norte
sv_SE: Lanas del Norte

en: Large Size
sv_SE: Stor

en: Last Name
sv_SE: Efternamn

en: Last month sales
sv_SE: Försäljning senaste månaden

en: Latest Activity
sv_SE: Senaste aktivitet

en: Latvia
sv_SE: Lettland

en: Learn how to increase the WordPress memory limit
sv_SE: Lär dig hur du ökar minnesgränsen för WordPress

en: Learn more
sv_SE: Läs mer

en: Leave blank for full resolution
sv_SE: Lämna tomt för full upplösning

en: Leave blank to use default order numbering, otherwise set the next order number to be used
sv_SE: Lämna tomt för att använda standardordernummer, annars ange nästa ordernummer som ska användas

en: Leave empty to keep current password
sv_SE: Lämna tomt för att behålla nuvarande lösenord

en: Lebanon
sv_SE: Libanon

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Left space
sv_SE: Vänster utrymme

en: Libya
sv_SE: Libyen

en: License for %s could not be deactivated, please <a href="%s" target="_blank">contact support</a>
sv_SE: Licensen för %s kunde inte avaktiveras, vänligen <a href="%s" target="_blank">kontakta support</a>

en: License for %s failed to be activated: %s
sv_SE: Licensen för %s kunde inte aktiveras: %s

en: License for %s failed to be updated: %s
sv_SE: Licensen för %s kunde inte uppdateras: %s

en: License for %s has been activated
sv_SE: Licensen för %s har aktiverats

en: License for %s has been deactivated
sv_SE: Licensen för %s har avaktiverats

en: License for %s has been updated
sv_SE: Licensen för %s har uppdaterats

en: Licenses
sv_SE: Licenser

en: Lifetime sales
sv_SE: Livstidsförsäljning

en: Light Blue API key has not been set
sv_SE: Light Blue API-nyckel har inte angetts

en: Limits
sv_SE: Begränsningar

en: Limpopo
sv_SE: Limpopoprovinsen

en: Lira
sv_SE: Lire

en: List
sv_SE: Lista

en: Lithuania
sv_SE: Litauen

en: Littoral
sv_SE: Litoral

en: Live Client ID
sv_SE: ID för levande kund

en: Live Login ID
sv_SE: ID för live-inloggning

en: Live Public Key
sv_SE: Live Public nyckel

en: Live Secret
sv_SE: Faktisk hemlighet

en: Live Secret Key
sv_SE: Hemlig nyckel

en: Live Transaction Key
sv_SE: Nyckel för direkttransaktion

en: Load %s more images
sv_SE: Ladda %s fler bilder

en: Load more
sv_SE: Visa fler

en: Load more button
sv_SE: Ladda mer knapp

en: Loading
sv_SE: Laddar

en: Local Delivery
sv_SE: Lokal hämtning

en: Location (Production)
sv_SE: Plats (produktion)

en: Locations refreshed from Square
sv_SE: Platser uppdaterade från Square

en: Log
sv_SE: Logg

en: Log file has been cleared
sv_SE: Loggfilen har rensats

en: Logged in
sv_SE: Inloggad

en: Logged out
sv_SE: Utloggad

en: Login
sv_SE: Logga in

en: Login to your <a href="%s" target="_blank">MailChimp account</a> to get your API key
sv_SE: Logga in på ditt <a href="%s" target="_blank">MailChimp-konto</a> för att få din API-nyckel

en: Login to your Campaign Monitor account to get your API key
sv_SE: Logga in på ditt Campaign Monitor-konto för att få din API-nyckel

en: Login to your Campaign Monitor account to get your client ID
sv_SE: Logga in på ditt Campaign Monitor-konto för att få ditt kund-ID

en: Login to your Lightblue account to get your API key
sv_SE: Logga in på ditt Lightblue-konto för att få din API-nyckel

en: Logo
sv_SE: Logotyp

en: Logo to use in header of email
sv_SE: Logotyp som ska användas i e-postmeddelandets rubrik

en: Logout
sv_SE: Logga ut

en: Lost password?
sv_SE: Glömt lösenord?

en: Lower Saxony
sv_SE: Lägre Sachsen

en: Luxembourg
sv_SE: Luxemburg

en: Macao S.A.R., China
sv_SE: Macao S.A.R, Kina

en: Macedonia
sv_SE: Makedonien

en: Madagascar
sv_SE: Madagaskar

en: MailChimp
sv_SE: MailChimp (för eget nyhetsbrev)

en: MailChimp lists have been retrieved
sv_SE: MailChimp-listor har hämtats

en: Main Background
sv_SE: Huvudbakgrund

en: Main Galleries Page
sv_SE: Huvudsidan för gallerier

en: Main Links
sv_SE: Huvudlänkar

en: Main Text
sv_SE: Brödtext

en: Make free shipping available for the order. You must have a Free Shipping Method active with the option to be enabled via discount code.
sv_SE: Gör fri frakt tillgänglig för ordern. Du måste ha en metod för fri frakt aktiv med alternativet att aktiveras via rabattkod.

en: Make name optional when signing up
sv_SE: Gör namn valfritt när du registrerar dig

en: Make password optional when signing up (otherwise password will automatically be created for them)
sv_SE: Välj lösenord när du registrerar dig (annars skapas lösenordet automatiskt för dem)

en: Making changes to your image sizes does not immediately affect your galleries and you will need to regenerate all images. <a href="%s" target="_blank">Please see this help article</a>
sv_SE: Ändringar av bildstorlekar påverkar inte omedelbart dina gallerier och du måste regenerera alla bilder. <a href="%s" target="_blank">Vänligen se denna hjälpartikel</a>

en: Malacca (Melaka)
sv_SE: Malacka (Melaka)

en: Malaysian Ringgits
sv_SE: Malaysiska Ringgits

en: Maldives
sv_SE: Maldiverna

en: Manage comments on this image
sv_SE: Hantera kommentarer till denna bild

en: Manage more price levels to offer different pricing in across galleries for the same product
sv_SE: Hantera fler prisnivåer för att erbjuda olika prissättning i olika gallerier för samma produkt

en: Manawatu-Wanganui
sv_SE: Manawatu- Wanganui

en: Maputo Province
sv_SE: Maputo-provinsen

en: Margin from edge
sv_SE: Marginal från kant

en: Mauritania
sv_SE: Mauritanien

en: Max Quantity
sv_SE: Maxantal

en: Max Size
sv_SE: Max Storlek

en: Max free downloads
sv_SE: Max gratis nedladdningar

en: Max number of free downloads allowed between all galleries
sv_SE: Max antal gratis nedladdningar som tillåts mellan alla gallerier

en: Max uses per person
sv_SE: Max antal användningar per person

en: Maximum Order Amount
sv_SE: Maximalt orderbelopp

en: Menu
sv_SE: Meny

en: Menu Background
sv_SE: Menybakgrund

en: Menu Links
sv_SE: Länkar i menyn

en: Merchant ID
sv_SE: Handels ID

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Message failed to send
sv_SE: Meddelandet kunde inte skickas

en: Message sent successfully
sv_SE: Meddelandet har skickats framgångsrikt

en: Messaging
sv_SE: Meddelanden

en: Meta Box
sv_SE: Meta box

en: Mexican Peso
sv_SE: Mexikansk Peso

en: Mexico
sv_SE: Mexiko

en: Micronesia
sv_SE: Mikronesien

en: Midway Atoll
sv_SE: Midway-atollen

en: Min Qty
sv_SE: Minsta antal

en: Minimum Order
sv_SE: Minsta orderbelopp

en: Minimum Order Amount
sv_SE: Lägsta beställningsbelopp

en: Minimum amount a customer must have in cart before they can checkout
sv_SE: Minsta belopp som en kund måste ha i varukorgen innan de kan gå till kassan

en: Minimum purchase amount
sv_SE: Minsta köpbelopp

en: Miscellaneous Elements
sv_SE: Diverse element

en: Missing required password reset fields
sv_SE: Saknar obligatoriska fält för återställning av lösenord

en: Mitooma
sv_SE: Mitoom

en: Mode
sv_SE: Läge

en: Moldova
sv_SE: Moldavien

en: Mongolia
sv_SE: Mongoliet

en: Month
sv_SE: Månad

en: Month(s)
sv_SE: Månad(er)

en: Morocco
sv_SE: Marocko

en: Mountain Province
sv_SE: Bergsprovinsen

en: Move to Trash
sv_SE: Flytta till papperskorg

en: Multi-Image
sv_SE: Flera bilder

en: Multi-image
sv_SE: Flera bilder

en: Municipality
sv_SE: Kommun

en: Municipality / District
sv_SE: Kommun / Område

en: Murang’a
sv_SE: Murang'a

en: Must acknowledge print release
sv_SE: Måste bekräfta utskriftstillstånd

en: Must be a PNG image, ideally with transparency
sv_SE: Måste vara en PNG-bild, helst med transparens

en: My WordPress Theme
sv_SE: Mitt WordPress-tema

en: My business location
sv_SE: Min verksamhetsort

en: Myanmar
sv_SE: Burma

en: M’Sila
sv_SE: M'Sila

en: Nairobi County
sv_SE: Nairobi län

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name Optional for Signup
sv_SE: Namn valfritt för registrering

en: Name displayed on the checkout page to the customer
sv_SE: Namn som visas på utcheckningssidan för kunden

en: Navigation Method
sv_SE: Metod för navigering

en: Nepali Rupee
sv_SE: Nepali rupier

en: Net amount
sv_SE: Nettobelopp

en: Netherlands
sv_SE: Nederländerna

en: Netherlands Antilles
sv_SE: Nederländska Antillerna

en: New
sv_SE: Nytt

en: New Automated Email
sv_SE: Ny automatiserad e-post

en: New Caledonia
sv_SE: Nya Caledonien

en: New Customers
sv_SE: Nya kunder

en: New Discount
sv_SE: Ny rabatt

en: New Email Log
sv_SE: Ny e-postlogg

en: New Galleries
sv_SE: Nya gallerier

en: New Gallery
sv_SE: Nytt bildgalleri

en: New Images
sv_SE: Nya bilder

en: New Order
sv_SE: Ny order

en: New Order Status
sv_SE: Status för ny order

en: New Orders
sv_SE: Ny order

en: New Password
sv_SE: Nytt lösenord

en: New Password Confirmation
sv_SE: Bekräftelse av nytt lösenord

en: New Price Level
sv_SE: Ny prisnivå

en: New Product
sv_SE: Ny produkt

en: New Product Category Name
sv_SE: Namn på ny produktkategori

en: New Product Option Name
sv_SE: Namn på nytt produktalternativ

en: New Territories
sv_SE: Nya territorierna

en: New Valley
sv_SE: Ny dal

en: New Zealand
sv_SE: Nya Zeeland

en: New Zealand Dollar
sv_SE: Nyzeeländsk dollar

en: New images are available in your FTP folder
sv_SE: Nya bilder finns tillgängliga i din FTP-mapp

en: New order: %s from %s
sv_SE: Ny order: %s från %s

en: New passwords do not match
sv_SE: Nya lösenord matchar inte

en: Newborn
sv_SE: Nyfödd

en: Newfoundland and Labrador
sv_SE: Newfoundland och labrador

en: Next
sv_SE: Nästa

en: Next Order Number
sv_SE: Nästa ordernummer

en: Next Step
sv_SE: Nästa Steg

en: Nigerian Naira
sv_SE: Nigerianska Naira

en: No Email Log found
sv_SE: Ingen e-postlogg hittades

en: No Email Log found in trash
sv_SE: Ingen e-postlogg hittades i papperskorgen

en: No Stripe payment intent id
sv_SE: Inget ID för Stripe-betalningsintent

en: No To recipient was selected
sv_SE: Ingen To-mottagare valdes

en: No activity
sv_SE: Ingen aktivitet

en: No added fees
sv_SE: Inga extra avgifter

en: No automated emails found
sv_SE: Inga automatiserade e-postmeddelanden hittades

en: No automated emails found in trash
sv_SE: Inga automatiserade e-postmeddelanden hittades i papperskorgen

en: No billing address collected for this customer
sv_SE: Ingen faktureringsadress har samlats in för denna kund

en: No billing address collected for this order
sv_SE: Ingen faktureringsadress har samlats in för denna order

en: No custom recipients were provided
sv_SE: Inga anpassade mottagare tillhandahölls

en: No customer views
sv_SE: Inga kundvisningar

en: No customers found
sv_SE: Inga kunder hittades

en: No data found
sv_SE: Inga data hittades

en: No discounts found
sv_SE: Inga rabatter hittades

en: No discounts found in trash
sv_SE: Inga rabatter hittade i papperskorgen

en: No emails collected yet
sv_SE: Inga e-postmeddelanden har samlats in ännu

en: No favorites
sv_SE: Inga favoriter

en: No files were attached to this order
sv_SE: Inga filer bifogades till detta beslut

en: No galleries found in Trash
sv_SE: Inga gallerier hittade i Trash

en: No galleries found.
sv_SE: Inga bildgallerier hittades.

en: No gallery found with that password
sv_SE: Inget galleri hittades med det lösenordet

en: No image ID provided
sv_SE: Ingen bild-ID angiven

en: No images in this gallery
sv_SE: Inga bilder i detta galleri

en: No lists were found in your Campaign Monitor account
sv_SE: Inga listor hittades i ditt Campaign Monitor-konto

en: No lists were found in your MailChimp account. You must create a list for subscribers to be placed.
sv_SE: Inga listor hittades i ditt MailChimp-konto. Du måste skapa en lista för att prenumeranter ska kunna placeras.

en: No location by default
sv_SE: Ingen förvald plats

en: No log entries yet
sv_SE: Inga loggposter ännu

en: No merchant ID in %s settings
sv_SE: Inget försäljar-ID i %s-inställningarna

en: No orders
sv_SE: Inga ordrar

en: No orders found
sv_SE: Inga beställningar hittades

en: No orders found in trash
sv_SE: Inga beställningar hittades i papperskorgen

en: No orphans found!
sv_SE: Inga föräldralösa barn har hittats!

en: No parent gallery
sv_SE: Inget föräldragalleri

en: No payment method
sv_SE: Ingen betalningsmetod

en: No price levels set
sv_SE: Inga prisnivåer fastställda

en: No product options found
sv_SE: Inga produktalternativ hittades

en: No product provided
sv_SE: Ingen produkt tillhandahålls

en: No products found
sv_SE: Inga produkter hittades

en: No products found in trash
sv_SE: Inga produkter hittades i papperskorgen

en: No response from credit card processor
sv_SE: Inget svar från kreditkortsleverantören

en: No results for this export
sv_SE: Inga resultat för denna export

en: No sessions found!
sv_SE: Inga sessioner hittades!

en: No shipping address collected for this customer
sv_SE: Ingen leveransadress samlad för denna kund

en: No shipping address collected for this order
sv_SE: Ingen leveransadress har samlats in för denna order

en: No source ID
sv_SE: Ingen ID-källa

en: No user with that email address
sv_SE: Ingen användare med den e-postadressen

en: None
sv_SE: Ingen

en: North Aegean
sv_SE: Norra Egeiska havet

en: North East
sv_SE: Nordost

en: North Khorasan (خراسان شمالی)
sv_SE: Norra Khorasan (خراسان شمالی)

en: North Korea
sv_SE: Nord Korea

en: North Rhine-Westphalia
sv_SE: Nordrhein-Westfalen

en: North Sinai
sv_SE: Norra Sinai

en: North West
sv_SE: Nordvästprovinsen

en: North-Western
sv_SE: Nordväst

en: Northern
sv_SE: Norra

en: Northern Cape
sv_SE: Norra Kapprovinsen

en: Northern Mariana Islands
sv_SE: Norra Marianaöarna

en: Northern Samar
sv_SE: Norra Samar

en: Northern Territory
sv_SE: Nordterritoriet

en: Northwest Territories
sv_SE: Nordvästterritorierna

en: Norway
sv_SE: Norge

en: Norwegian Krone
sv_SE: Norska Kronor

en: Not a valid email address
sv_SE: Inte en giltig e-postadress

en: Not a valid image ID
sv_SE: Inte ett giltigt bild-ID

en: Not enough data on transaction to process refund
sv_SE: Inte tillräckligt med data om transaktionen för att behandla återbetalning

en: Not enough transaction data on %s to process refund
sv_SE: Inte tillräckligt med transaktionsdata på %s för att behandla återbetalningen

en: Note: If your source gallery is password protected, a unique password is generated for each gallery that is created in this process.
sv_SE: Obs: Om ditt källgalleri är lösenordsskyddat genereras ett unikt lösenord för varje galleri som skapas i den här processen.

en: Note: You are using the free Square payment gateway integration. This includes an additional %s%% fee for payment processing on each order that goes to Sunshine Photo Cart in addition to Square processing fees. This added fee is removed by using the Square Pro add-on.
sv_SE: Obs: Du använder den kostnadsfria integrationen av Square betalningsgateway. Detta inkluderar en extra %s%% fee för betalningshantering på varje order som går till Sunshine Photo Cart utöver Squares bearbetningsavgifter. Denna extra avgift tas bort genom att använda Square Pro-tillägget.

en: Note: You are using the free Stripe payment gateway integration. This includes an additional %s%% fee for payment processing on each order that goes to Sunshine Photo Cart in addition to Stripe processing fees. This added fee is removed by using the Stripe Pro add-on.
sv_SE: Obs: Du använder den kostnadsfria integrationen av Stripe betalningsgateway. Detta inkluderar en extra %s%% fee för betalningshantering på varje beställning som går till Sunshine Photo Cart utöver Stripe-behandlingsavgifter. Denna extra avgift tas bort genom att använda Stripe Pro-tillägget.

en: Notes
sv_SE: Anteckningar

en: Nothing
sv_SE: Inget

en: Notice: A unique URL is generated and emailed to your recipients. Your selected favorite images will be accessible via this URL to anyone who has it.
sv_SE: Meddelande: En unik URL genereras och skickas via e-post till dina mottagare. Dina utvalda favoritbilder kommer att vara tillgängliga via denna URL för alla som har den.

en: Notification sent to customer about files added to an order for download
sv_SE: Meddelande till kunden om filer som lagts till i en beställning för nedladdning

en: Notify User(s)
sv_SE: Meddela användare

en: Notify customer of status change
sv_SE: Meddela kunden om statusändring

en: Notify customer via email
sv_SE: Meddela kunden via e-post

en: Notify customer?
sv_SE: Meddela kunden?

en: Notify user of files added to order
sv_SE: Meddela användaren om filer som lagts till i ordern

en: Number of decimals
sv_SE: Antal decimaler

en: Number of free image downloads allowed from this gallery (and child galleries) per customer. Leave empty to use global value (%s).
sv_SE: Antal gratis bildnedladdningar som tillåts från detta galleri (och underordnade gallerier) per kund. Lämna tomt för att använda globalt värde (%s).

en: Number of images
sv_SE: Antal bilder

en: Numbered pagination
sv_SE: Numrerad paginering

en: Odeshchyna
sv_SE: Odesjtjina

en: Only This Discount
sv_SE: Endast denna rabatt

en: Only allow customer to use this coupon, disallow all other coupons
sv_SE: Kunden får endast använda denna kupong, alla andra kuponger är inte tillåtna

en: Only allow for admin users
sv_SE: Endast tillåtet för admin-användare

en: Only allow the selected customers to download for free
sv_SE: Tillåt endast de utvalda kunderna att ladda ner gratis

en: Only allow this method via discount code that enables Free Shipping
sv_SE: Tillåt endast denna metod via rabattkod som möjliggör fri frakt

en: Only make this shipping option available when cart contains items from the selected galleries. Leave empty for all galleries.
sv_SE: Gör endast detta fraktalternativ tillgängligt när varukorgen innehåller artiklar från de valda gallerierna. Lämna tomt för alla gallerier.

en: Only make this shipping option available when cart contains only the selected products. Leave empty for all products.
sv_SE: Gör endast detta fraktalternativ tillgängligt när varukorgen endast innehåller de valda produkterna. Lämna tomt för alla produkter.

en: Only visible when on Sunshine pages
sv_SE: Syns endast på Sunshine-sidor

en: Open Gallery
sv_SE: Öppna bildgalleri

en: Optional
sv_SE: Valfritt

en: Optionally enter a unique passcode customers will be required to enter before downloading for free
sv_SE: Alternativt ange en unik lösenkod som kunderna måste ange innan de kan ladda ner gratis

en: Optionally include a hint for the password
sv_SE: Alternativt inkludera en ledtråd för lösenordet

en: Optionally select an existing price level to generate prices for this new price level on all existing products.
sv_SE: Välj eventuellt en befintlig prisnivå för att generera priser för denna nya prisnivå på alla befintliga produkter.

en: Optionally set a password
sv_SE: Ange ett lösenord som tillval

en: Optionally upload files to make them available to download with this order
sv_SE: Du kan även ladda upp filer för att göra dem tillgängliga för nedladdning med denna order

en: Options
sv_SE: Alternativ

en: Order #%s
sv_SE: Beställning #%s

en: Order %s failed refund in PayPal
sv_SE: Beställningen %s misslyckades återbetalning i PayPal

en: Order Actions
sv_SE: Beställningsåtgärder

en: Order Comment
sv_SE: Beställning Kommentar

en: Order Data
sv_SE: Order data

en: Order Date
sv_SE: Orderdatum

en: Order Files
sv_SE: Beställ filer

en: Order Files Notification
sv_SE: Meddelande om orderfiler

en: Order Numbering
sv_SE: Ordningsnummer

en: Order Received
sv_SE: Beställning motagen

en: Order Status
sv_SE: Orderstatus

en: Order Statuses
sv_SE: Orderstatusar

en: Order Subtotal
sv_SE: Orderdelsumma

en: Order Summary
sv_SE: Ordersummering

en: Order Tax
sv_SE: Order moms

en: Order Total
sv_SE: Totalsumma

en: Order Totals
sv_SE: Totalt antal order

en: Order Updated
sv_SE: Order uppdaterad

en: Order email successfully resent
sv_SE: Beställningsmailet har skickats

en: Order images shot (Images MUST have EXIF field "DateTimeDigitized")
sv_SE: Beställ bilder (Bilderna MÅSTE ha EXIF-fältet "DateTimeDigitized")

en: Order item list
sv_SE: Lista över beställda artiklar

en: Order items shipped or delivered to your provided address
sv_SE: Beställa varor som skickas eller levereras till din angivna adress

en: Order not found in Stripe to process refund
sv_SE: Ordern hittades inte i Stripe för att behandla återbetalning

en: Order not found in Stripe to process refund (Order ID: %s)
sv_SE: Ordern hittades inte i Stripe för att behandla återbetalning (Order-ID: %s)

en: Order sent to Light Blue!
sv_SE: Order skickad till Light Blue!

en: Order status for %s has changed
sv_SE: Orderstatus för %s har ändrats

en: Order status notification email sent to %s
sv_SE: E-postmeddelande om orderstatus skickat till %s

en: Orders
sv_SE: Beställningar

en: Ordu
sv_SE: Orda

en: Oriental Mindoro
sv_SE: Orientaliska Mindoro

en: Orphaned Images
sv_SE: Föräldralösa bilder

en: Other Fields
sv_SE: Andra områden

en: Ourense
sv_SE: Orenes

en: PIN Code
sv_SE: PIN-kod

en: Package
sv_SE: Paket

en: Page Options
sv_SE: Sidalternativ

en: Pager
sv_SE: Paginerare

en: Pages & URLs
sv_SE: Sidor och webbadresser

en: Pages Theme
sv_SE: Sidtema

en: Pagination Style
sv_SE: Sidindelning Stil

en: Palestinian Territory
sv_SE: Palestinska territoriet

en: Palmyra Atoll
sv_SE: Palmyraatollen

en: Papua New Guinea
sv_SE: Papua Nya Guinea

en: Paraguayan Guaraní
sv_SE: Paraguayanska Guaraní

en: Parent Gallery
sv_SE: Överordnat Galleri

en: Parent Gallery:
sv_SE: Modergalleri:

en: Parent Order Status
sv_SE: Status för föräldraorder

en: Parent Order Status:
sv_SE: Föräldraorderstatus:

en: Parent Price Level
sv_SE: Prisnivå för förälder

en: Parent Price Level:
sv_SE: Prisnivå för förälder:

en: Parent Product Category
sv_SE: Överliggande produktkategori

en: Parent Product Category:
sv_SE: Överordnad produktkategori:

en: Parent Product Option
sv_SE: Alternativ för föräldraprodukt

en: Parent Product Option:
sv_SE: Produktalternativ för förälder:

en: Parish
sv_SE: Församling

en: Passcode
sv_SE: Lösenord

en: Passcode required
sv_SE: Lösenkod krävs

en: Passphrase
sv_SE: Lösenord

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Password Hint
sv_SE: Tips om lösenord

en: Password Optional for Signup
sv_SE: Lösenord valfritt för registrering

en: Password Protected
sv_SE: Lösenordskyddat

en: Password Protected Featured Image
sv_SE: Lösenordsskyddad bild för utvalda bilder

en: Password access granted for
sv_SE: Lösenordstillgång beviljad för

en: Password has been set
sv_SE: Lösenordet har ställts in

en: Password hint:
sv_SE: Ledtråd för lösenord:

en: Password reset request at %s
sv_SE: Begäran om återställning av lösenord på %s

en: Password updated
sv_SE: Lösenord uppdaterat

en: Password/Access Code
sv_SE: Lösenord/åtkomstkod

en: Passwords do not match
sv_SE: Lösenorden stämmer inte överens

en: Past Exports
sv_SE: Tidigare export

en: Pay
sv_SE: Betala

en: Pay Later (US, UK), Pay in 4 (AU), 4X PayPal (France), Später Bezahlen (Germany)
sv_SE: Betala senare (USA, Storbritannien), Betala i 4 (AU), 4X PayPal (Frankrike), Später Bezahlen (Tyskland)

en: Pay with Mollie
sv_SE: Betala med Mollie

en: Pay with credit card
sv_SE: Betala med kort

en: Pay with credit card or your PayPal account
sv_SE: Betala med kreditkort eller ditt PayPal-konto

en: PayPal Credit (US, UK)
sv_SE: PayPal-kredit (USA, Storbritannien)

en: PayPal failed to refund
sv_SE: PayPal misslyckades med att återbetala

en: PayPal payment has been cancelled
sv_SE: PayPal-betalningen har annullerats

en: Payment
sv_SE: Betalning

en: Payment Method
sv_SE: Betalningsmetod

en: Payment Source
sv_SE: Betalningskälla

en: Payment processed by %s
sv_SE: Betalning bearbetad av %s

en: Payments
sv_SE: Betalningar

en: Payments handled offline (like check or cash)
sv_SE: Betalningar som hanteras offline (som check eller kontanter)

en: Peloponnese
sv_SE: Peloponnesos

en: Pemba North
sv_SE: Norra Pemba

en: Pemba South
sv_SE: Pemba södra

en: Pending
sv_SE: Väntande

en: Per Page
sv_SE: Per sida

en: Per line item in cart
sv_SE: Per artikel i varukorgen

en: Percentage
sv_SE: Procent

en: Percentage of total order
sv_SE: Procent av total order

en: Percentage off order
sv_SE: Procentuell rabatt på ordern

en: Percentage off product(s)
sv_SE: Procentuell andel av produkt(er)

en: Performance
sv_SE: Prestanda

en: Peruvian Sol
sv_SE: Peruanska Sol

en: Philippine Pesos
sv_SE: Filippinska Pesos

en: Philippines
sv_SE: Filippinerna

en: Phone
sv_SE: Telefon

en: Photo gallery %1$s by %2$s
sv_SE: Fotogalleri %1$s av %2$s

en: Pickup
sv_SE: Plocka upp

en: Pickup up your order items
sv_SE: Hämta dina beställda varor

en: Pill
sv_SE: Piller

en: Plateau
sv_SE: Platå

en: Please click the button below to set a new password. If you did not make this request, you can safely ignore and delete this email
sv_SE: Klicka på knappen nedan för att ange ett nytt lösenord. Om du inte har gjort denna begäran kan du ignorera och radera detta e-postmeddelande

en: Please enter your license key in order to enable your add-ons
sv_SE: Ange din licensnyckel för att aktivera dina tillägg

en: Please register on [site_name]
sv_SE: Vänligen registrera dig på [site_name]

en: Please select a page
sv_SE: Vänligen välj en sida

en: Poland
sv_SE: Polen

en: Polish Zloty
sv_SE: Polsk Zloty

en: Portraits
sv_SE: Porträtt

en: Portuguesa
sv_SE: Portugisiska

en: Postal Code
sv_SE: Postnummer

en: Postal code
sv_SE: Postnummer

en: Postcode
sv_SE: Postnummer

en: Pounds Sterling
sv_SE: Brittiska Pund

en: Prefecture
sv_SE: Prefektur

en: Presidente Hayes
sv_SE: President Hayes

en: Previous
sv_SE: Föregående

en: Price
sv_SE: Pris

en: Price Level
sv_SE: Prisnivå

en: Price Levels
sv_SE: Prisnivåer

en: Price Type
sv_SE: Pristyp

en: Price display suffix
sv_SE: Suffix för pris

en: Price level (%s) does not exist
sv_SE: Prisnivå (%s) existerar inte

en: Prices entered with tax
sv_SE: Priser angivna med moms

en: Print
sv_SE: Skriv ut

en: Print Release file
sv_SE: Skriv ut Release-fil

en: Prints
sv_SE: Utskrifter

en: Private
sv_SE: Privat

en: Private (only specified users)
sv_SE: Privat (endast angivna användare)

en: Private Key
sv_SE: Privat nyckel

en: Process Queue
sv_SE: Process kö

en: Processing
sv_SE: Bearbetas

en: Product
sv_SE: Produkt

en: Product Categories
sv_SE: Produktkategorier

en: Product Category
sv_SE: Produktkategori

en: Product Info
sv_SE: Produkt info

en: Product Option
sv_SE: Produktval

en: Product Options
sv_SE: Produktalternativ

en: Product Pricing
sv_SE: Produktpris

en: Product options allow you to add customizations to this product such as paper type, frames, image editing, etc
sv_SE: Med produktalternativ kan du lägga till anpassningar för denna produkt, t.ex. papperstyp, ramar, bildredigering etc

en: Product(s)
sv_SE: Produkt(er)

en: Products
sv_SE: Produkter

en: Products in package
sv_SE: Produkter i paketet

en: Profile
sv_SE: Profil

en: Profile updated
sv_SE: Profilen är uppdaterad

en: Profit
sv_SE: Vinst

en: Profits
sv_SE: Vinster

en: Proofing Only
sv_SE: Endast korrekturläsning

en: Provide email address
sv_SE: Ange e-postadress

en: Provided Emails
sv_SE: Tillhandahållna e-postmeddelanden

en: Province
sv_SE: Provins

en: Public Key
sv_SE: Offentlig nyckel

en: Purchase options
sv_SE: Köpoptioner

en: Purchases
sv_SE: Köp

en: Qalyubia
sv_SE: Qalyubien

en: Qty
sv_SE: Antal

en: Quality that generated images are saved from 1-100. The higher the quality the larger the file size. If left empty, the default is 82.
sv_SE: Kvalitet som genererade bilder sparas från 1-100. Ju högre kvalitet desto större filstorlek. Om detta fält lämnas tomt är standardvärdet 82.

en: Quantity
sv_SE: Antal

en: Quantity Discount
sv_SE: Mängdrabatt

en: Queue processed!
sv_SE: Kö bearbetad!

en: Rangpur
sv_SE: Rangpir

en: Rank Math SEO is blocking attachment URLs, please disable the "Redirect Attachments" setting
sv_SE: Rank Math SEO blockerar bifogade webbadresser, vänligen inaktivera inställningen "Redirect Attachments"

en: Ready for pickup
sv_SE: Klar för upphämtning

en: Real Estate
sv_SE: Fastigheter

en: Reason for refund
sv_SE: Orsak till återbetalning.

en: Receipt for %s from %s
sv_SE: Kvitto för %s från %s

en: Recent Improvements
sv_SE: Nya förbättringar

en: Recent Orders
sv_SE: Senaste beställningar

en: Recipient(s)
sv_SE: Mottagare

en: Recipients
sv_SE: Mottagare

en: Recommend image size larger than %s
sv_SE: Rekommendera bildstorlek större än %s

en: Rectangle
sv_SE: Rektangel

en: Red Sea
sv_SE: Röda havet

en: Refresh connection
sv_SE: Uppdatera anslutningen

en: Refresh data
sv_SE: Uppdatera data

en: Refresh license
sv_SE: Uppdatera licens

en: Refresh lists
sv_SE: Uppdatera listor

en: Refresh locations
sv_SE: Uppdatera platser

en: Refund amount is higher than allowed
sv_SE: Återbetalningsbeloppet är högre än tillåtet

en: Refund amount is higher than allowed (Total allowed: %1$s, Refund Requested: %2$s)
sv_SE: Återbetalningsbeloppet är högre än tillåtet (Totalt tillåtet: %1$s, Begärd återbetalning: %2$s)

en: Refund could not be processed
sv_SE: Återbetalningen kunde inte behandlas

en: Refund has been processed for %s
sv_SE: Återbetalningen har behandlats för %s

en: Refund on %s has been processed for %s
sv_SE: Återbetalning på %s har behandlats för %s

en: Refund payment in Authorize.net
sv_SE: Återbetalning av betalning i Authorize.net

en: Refund payment in Mollie
sv_SE: Återbetalning av betalning i Mollie

en: Refund payment in PayPal
sv_SE: Återbetalning via PayPal

en: Refund payment in Square
sv_SE: Återbetalning av betalning i Square

en: Refunded
sv_SE: Återbetald

en: Refunds
sv_SE: Återbetalningar

en: Regenerate Images
sv_SE: Regenerera bilder

en: Regenerating images
sv_SE: Förnyande bilder

en: Regenerating images for "%s"
sv_SE: Återskapande av bilder för "%s"

en: Registered and logged in
sv_SE: Registrerad och inloggad

en: Registration Dates
sv_SE: Datum för registrering

en: Relizane
sv_SE: Relizan

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Remove featured image
sv_SE: Ta bort utvald bild

en: Remove file
sv_SE: Ta bort fil

en: Remove image
sv_SE: Ta bort bild

en: Remove images
sv_SE: Ta bort bilder

en: Remove site header/footer and let user focus only on the checkout experience
sv_SE: Ta bort sidhuvudet/sidfoten och låt användaren fokusera enbart på kassan

en: Repeat
sv_SE: Upprepa

en: Reports
sv_SE: Rapporter

en: Republic of Ireland
sv_SE: Republiken Irland

en: Require account to see products
sv_SE: Kräv konto för att se produkter

en: Require email for free download
sv_SE: Begär e-post för gratis nedladdning

en: Require print release approval
sv_SE: Kräver godkännande av utskriftsversion

en: Require the user read the print release information before being allowed to download
sv_SE: Kräv att användaren läser informationen om tryckfrisättning innan han eller hon tillåts ladda ner

en: Required
sv_SE: Obligatorisk

en: Required Other Fields
sv_SE: Obligatoriskt Övriga fält

en: Required Products
sv_SE: Produkter som krävs

en: Resend order email to customer
sv_SE: Skicka ordermail på nytt till kunden

en: Reset Password
sv_SE: Återställ lösenord

en: Restrictions
sv_SE: Begränsningar

en: Retry
sv_SE: Försök igen

en: Return to %s
sv_SE: Gå tillbaka till %s

en: Return to gallery
sv_SE: Tillbaka till galleriet

en: Return to gallery "%s"
sv_SE: Återgå till galleriet "%s"

en: Return to products
sv_SE: Återgå till produkter

en: Return to tools
sv_SE: Gå tillbaka till verktyg

en: Review galleries to be created
sv_SE: Granskningsgallerier ska skapas

en: Rhineland-Palatinate
sv_SE: Rheinland-Pfalz

en: Right
sv_SE: Höger

en: Right space
sv_SE: Höger utrymme

en: Rivers
sv_SE: Floder

en: Roma
sv_SE: Rom

en: Romania
sv_SE: Rumänien

en: Romanian Leu
sv_SE: Rumänsk Leu

en: Run the initial install process which sets the default pages, settings and permissions. This will not reset your settings, but add things that may be missing.
sv_SE: Kör den inledande installationsprocessen som anger standardsidor, inställningar och behörigheter. Detta kommer inte att återställa dina inställningar, men lägga till saker som kan saknas.

en: Russia
sv_SE: Ryssland

en: Russian Ruble
sv_SE: Rysk Rubel

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
sv_SE: S&atilde;o Tom&eacute; och Pr&iacute;ncipe

en: Saint Andrew
sv_SE: Sankt Andreas

en: Saint Ann
sv_SE: Sankt Anna

en: Saint Barth&eacute;lemy
sv_SE: Saint Barthelemy

en: Saint Catherine
sv_SE: Sankt Katarina

en: Saint Elizabeth
sv_SE: Sankt Elisabeth

en: Saint Helena
sv_SE: Sankt Helena

en: Saint Kitts and Nevis
sv_SE: Saint Kitts och Nevis

en: Saint Martin (French part)
sv_SE: Saint Martin (Franska delen)

en: Saint Mary
sv_SE: Sankt Maria

en: Saint Pierre and Miquelon
sv_SE: Saint Pierre och Miquelon

en: Saint Thomas
sv_SE: Sankt Thomas

en: Saint Vincent and the Grenadines
sv_SE: Saint Vincent och Grenadinerna

en: Same as shipping address
sv_SE: Samma som leveransadressen

en: Sandbox
sv_SE: Sandlåda

en: Sandbox Access Token
sv_SE: Token för åtkomst till sandlåda

en: Sandbox Application ID
sv_SE: ID för sandlådeapplikation

en: Sandbox Client ID
sv_SE: Klient-ID för sandlådan

en: Sandbox Live Secret
sv_SE: Sandbox Live Hemlighet

en: Sandbox Location
sv_SE: Sandlådans placering

en: Sandbox Settings
sv_SE: Inställningar för sandlåda

en: Sandbox details can be created at: %s
sv_SE: Sandlådedetaljer kan skapas på: %s

en: Saudi Arabia
sv_SE: Saudiarabien

en: Savannah
sv_SE: Savannen

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Save Settings
sv_SE: Spara inställningar

en: Save credits
sv_SE: Spara krediter

en: Save notes
sv_SE: Spara

en: Saving image order...
sv_SE: Spara bildordning...

en: Saxony
sv_SE: Sachsen

en: Saxony-Anhalt
sv_SE: Sachsen-Anhalt

en: School
sv_SE: Skola

en: Search %s
sv_SE: Sök %s

en: Search Automated Emails
sv_SE: Automatiserade e-postmeddelanden för sökning

en: Search Customers
sv_SE: Sök kontakter

en: Search Discounts
sv_SE: Sökrabatter

en: Search Email Log
sv_SE: Sök i e-postloggen

en: Search Galleries
sv_SE: Sök Gallerier

en: Search Order Status
sv_SE: Sök orderstatus

en: Search Orders
sv_SE: Sök order

en: Search Price Levels
sv_SE: Sök prisnivåer

en: Search Product Categories
sv_SE: Sök i produktkategorier

en: Search Product Options
sv_SE: Sök produktalternativ

en: Search Products
sv_SE: Sök efter produkter

en: Search for "%s" in %s: %s results
sv_SE: Sök efter "%s" i %s: %s resultat

en: Search galleries
sv_SE: Sök i gallerier

en: Search results
sv_SE: Sökresultat

en: See all prices
sv_SE: Se alla priser

en: See details
sv_SE: Se detaljer

en: See differences in layout options
sv_SE: Se skillnader i layoutalternativ

en: See email log
sv_SE: Se e-postlogg

en: See gallery help articles
sv_SE: Se galleri hjälp artiklar

en: See options
sv_SE: Se alternativ

en: See product help articles
sv_SE: Se hjälpartiklar för produkter

en: See the full Changelog
sv_SE: Se den fullständiga Changeloggen

en: See upgrade options
sv_SE: Se uppgraderingsalternativ

en: Select All
sv_SE: Välj alla

en: Select Files from Computer
sv_SE: Välj filer från datorn

en: Select Image(s)
sv_SE: Välj bild(er)

en: Select Images
sv_SE: Välj bilder

en: Select a page to show print release content
sv_SE: Välj en sida för att visa innehållet i utskriftsversionen

en: Select all images
sv_SE: Välj alla bilder

en: Select country
sv_SE: Välj land

en: Select file
sv_SE: Välj fil

en: Select folder
sv_SE: Välj mapp

en: Select image to upload
sv_SE: Välj bild att ladda upp

en: Select images for %s
sv_SE: Välj bilder för %s

en: Select no images
sv_SE: Välj inga bilder

en: Select one of many
sv_SE: Välj en av många

en: Select photos
sv_SE: Välj foton

en: Select shipping method
sv_SE: Välj fraktsätt

en: Select state
sv_SE: Välj stat

en: Select the list for subscribers to be placed
sv_SE: Välj listan för abonnenter som ska placeras

en: Select user attributes to determine who should receive this email
sv_SE: Välj användarattribut för att avgöra vem som ska få detta e-postmeddelande

en: Send Date
sv_SE: Datum att skicka

en: Send Email
sv_SE: Skicka E-post

en: Send message
sv_SE: Skicka meddelande

en: Send message to email(s) from CSV file for each respective gallery. Uses the <a href="%s" target="_blank">Gallery Invite Message</a> template.
sv_SE: Skicka meddelande till e-postadress(er) från CSV-fil för varje respektive galleri. Använder mallen för <a href="%s" target="_blank">inbjudningsmeddelande</a> för galleri.

en: Send to Light Blue
sv_SE: Skicka till Ljusblå

en: Sent on
sv_SE: Skickat

en: Sent to
sv_SE: Skickat till

en: Separate categories with commas
sv_SE: Avgränsa kategorier med kommatecken

en: Separate options with commas
sv_SE: Separera alternativ med kommatecken

en: Serbia
sv_SE: Serbien

en: Sessions cleared
sv_SE: Avslutade sessioner

en: Set featured image image
sv_SE: Ange bild för utvald bild

en: Set product option price failed
sv_SE: Ange pris för produktalternativ misslyckades

en: Set product option price failed - no gallery found
sv_SE: Ange produktalternativ pris misslyckades - inget galleri hittades

en: Set product option price failed - no product found
sv_SE: Ange produktalternativ pris misslyckades - ingen produkt hittades

en: Set your password
sv_SE: Ange ditt lösenord

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings in this file will overwrite the any default settings from the above selected Source Gallery. <a href="%s" target="_blank">Checkout the template file</a> to make sure yours matches.
sv_SE: Inställningarna i den här filen kommer att skriva över alla standardinställningar från det ovan valda källgalleriet. <a href="%s" target="_blank">Kolla in mallfilen</a> för att se till att din fil matchar.

en: Setup Guide
sv_SE: Installationsguide

en: Seychelles
sv_SE: Seychellerna

en: Seychelles Rupee
sv_SE: Seychellisk rupie

en: Share
sv_SE: Dela

en: Share Favorites
sv_SE: Dela favoriter

en: Share Your Favorites
sv_SE: Dela dina favoriter

en: Share your favorites
sv_SE: Dela med dig av dina favoriter

en: Shared %s
sv_SE: Delad %s

en: Ship
sv_SE: Leverera

en: Shipped/Completed
sv_SE: Avsänd/kompletterad

en: Shipping
sv_SE: Frakt

en: Shipping Address
sv_SE: Leveransadress

en: Shipping Address 1
sv_SE: Leveransadress 1

en: Shipping Address 2
sv_SE: Adress 2

en: Shipping City
sv_SE: Ort för leverans

en: Shipping Cost
sv_SE: Fraktkostnad

en: Shipping Country
sv_SE: Land för leverans

en: Shipping First Name
sv_SE: Förnamn för leverans

en: Shipping Last Name
sv_SE: Efternamn för leverans

en: Shipping Method
sv_SE: Leveranssätt

en: Shipping State
sv_SE: Stat för leverans

en: Shipping Zip
sv_SE: Fraktnummer

en: Shipping or delivery
sv_SE: Frakt eller leverans

en: Shipping via %s
sv_SE: Frakt via %s

en: Should comments require approval before being shown
sv_SE: Ska kommentarer behöva godkännas innan de visas

en: Should images be cropped to the exact dimensions of your thumbnail width / height
sv_SE: Ska bilderna beskäras till exakt samma mått som miniatyrbilden (bredd/höjd)

en: Show
sv_SE: Visa

en: Show Image Data
sv_SE: Visa bilddata

en: Show images in Media Library
sv_SE: Visa bilder i mediabiblioteket

en: Show product details failed - no image found
sv_SE: Visa produktinformation misslyckades - ingen bild hittades

en: Show product details failed - no product found
sv_SE: Visa produktinformation misslyckades - ingen produkt hittades

en: Show product options failed
sv_SE: Visa produktalternativ misslyckades

en: Show selected
sv_SE: Visa vald

en: Showing %1$s of %2$s images
sv_SE: Visar %1$s av %2$s bilder

en: Shown after every Sunshine associated page
sv_SE: Visas efter varje associerad sida i Sunshine

en: Shown before every Sunshine associated page
sv_SE: Visas före varje associerad Sunshine-sida

en: Sibling galleries of the current gallery
sv_SE: Syskongallerier till det aktuella galleriet

en: Sign Up
sv_SE: Registrera dig

en: Signature
sv_SE: Underskrift

en: Signup
sv_SE: Registrera

en: Signup (Admin)
sv_SE: Registrering (Admin)

en: Signup notification with customer information
sv_SE: Anmälningsmeddelande med kundinformation

en: Singapore Dollar
sv_SE: Singapore dollar

en: Single checkbox (Yes/No)
sv_SE: Enstaka kryssruta (Ja/Nej)

en: Siracusa
sv_SE: Syrakusa

en: Sistan and Baluchestan (سیستان و بلوچستان)
sv_SE: Sistan och Baluchistan (سیستان Imonai بلوچستان)

en: Slovakia
sv_SE: Slovakien

en: Slovenia
sv_SE: Slovenien

en: Sofia District
sv_SE: Sofia-distriktet

en: Solomon Islands
sv_SE: Salomonöarna

en: Sometimes when deleting galleries the associated images are not fully deleted. This tool will remove those orphaned images to help reduce file storage.
sv_SE: Ibland när man raderar gallerier raderas inte de associerade bilderna helt. Det här verktyget tar bort dessa bilder för att minska filminlagringen.

en: Sorry, invalid search
sv_SE: Tyvärr, ogiltig sökning

en: Sorry, no galleries have been setup yet
sv_SE: Tyvärr, inga gallerier har skapats ännu

en: Sorry, no gallery with that ID
sv_SE: Tyvärr, inget galleri med det ID:t

en: Sorry, no images have been added to this gallery yet
sv_SE: Tyvärr, inga bilder har lagts till i detta galleri ännu

en: Sorry, no images matched your search
sv_SE: Tyvärr, inga bilder matchade din sökning

en: Sorry, the image could not be deleted for some reason
sv_SE: Tyvärr kunde bilden inte raderas av någon anledning

en: Sorry, the image could not be set as featured
sv_SE: Tyvärr, bilden kunde inte ställas in som utvald

en: Sorry, there was an error with your request
sv_SE: Tyvärr, det uppstod ett fel i din förfrågan

en: Sorry, you are not allowed to view this image
sv_SE: Tyvärr, du får inte visa den här bilden

en: Sorry, you do not have permission to download
sv_SE: Tyvärr, du har inte tillstånd att ladda ner

en: Sorry, you do not have permission to view this page
sv_SE: Tyvärr, du har inte behörighet att visa denna sida

en: Source Email
sv_SE: Ursprungs e-post

en: Source Folder
sv_SE: Källa Folder

en: Source Gallery
sv_SE: Källa Galleri

en: Sources
sv_SE: Källor

en: South Aegean
sv_SE: Södra Egeiska havet

en: South Africa
sv_SE: Sydafrika

en: South African rand
sv_SE: Sydafrikanska rand

en: South Australia
sv_SE: Södra Australien

en: South Cotabato
sv_SE: Södra Cotabato

en: South Khorasan (خراسان جنوبی)
sv_SE: Södra Khorasan (خراسان جنوبی)

en: South Korea
sv_SE: Sydkorea

en: South Korean Won
sv_SE: Sydkoreanska won

en: South Sinai
sv_SE: Södra Sinai

en: Southern
sv_SE: Södra

en: Southern Leyte
sv_SE: Södra Leyte

en: Spain
sv_SE: Spanien

en: Sports
sv_SE: Idrott

en: Square
sv_SE: Fyrkant

en: Square could not be connected
sv_SE: Square kunde inte anslutas

en: Square has successfully been connected
sv_SE: Square har framgångsrikt anslutits

en: Square has successfully been disconnected
sv_SE: Square har framgångsrikt kopplats bort

en: Square token successfully refreshed
sv_SE: Square token har framgångsrikt uppdaterats

en: Stara Zagora
sv_SE: Stare Zagora

en: Start Date
sv_SE: Startdatum

en: State
sv_SE: Län

en: State / Province
sv_SE: Län

en: State / Zone
sv_SE: Stat / zon

en: State/Province
sv_SE: Län

en: Statement Descriptor
sv_SE: Utdragsinformation

en: Status change from %1$s to %2$s
sv_SE: Statusändring från %1$s till %2$s

en: Status set to %s
sv_SE: Status inställd på %s

en: Store
sv_SE: Butik

en: Store is not available for this gallery
sv_SE: Butiken är inte tillgänglig för detta galleri

en: Stripe Connection (Live)
sv_SE: Stripe Connection (live)

en: Stripe Connection (Test)
sv_SE: Stripe-anslutning (test)

en: Stripe could not be connected
sv_SE: Stripe kunde inte anslutas

en: Stripe has successfully been connected
sv_SE: Stripe har framgångsrikt anslutits

en: Stripe has successfully been disconnected
sv_SE: Stripe har framgångsrikt kopplats bort

en: Sub galleries of the current gallery
sv_SE: Undergallerier till det aktuella galleriet

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Submit
sv_SE: Skicka

en: Submit Comment
sv_SE: Skicka kommentar

en: Submit Order & Pay %s
sv_SE: Skicka order och betala %s

en: Submit Order for Free
sv_SE: Skicka order kostnadsfritt

en: Submit Support Ticket
sv_SE: Skicka supportärende

en: Submit order
sv_SE: Skicka in beställning

en: Subscribe Method
sv_SE: Metod för prenumeration

en: Subscribe to email newsletter
sv_SE: Prenumerera på nyhetsbrev

en: Subtotal
sv_SE: Delsumma

en: Suburb
sv_SE: Förort

en: Sumatera Utara
sv_SE: Sumatra Utara

en: Summary
sv_SE: Sammanfattning

en: Sunshine Account
sv_SE: Sunshine-konto

en: Sunshine Cart
sv_SE: Solskensvagn

en: Sunshine Favorites
sv_SE: Solskenets favoriter

en: Sunshine Gallery Password Box
sv_SE: Lösenordsdosa för Sunshine Gallery

en: Sunshine Main Menu
sv_SE: Sunshine huvudmeny

en: Sunshine Main Page
sv_SE: Sunshine huvudsida

en: Sunshine Photo Cart Memory Availability
sv_SE: Sunshine Photo Cart tillgängligt minne

en: Sunshine Photo Cart Order
sv_SE: Beställning av Sunshine Photo-korg

en: Sunshine Photo Cart Recommended Memory Limit
sv_SE: Sunshine Photo Cart rekommenderad minnesgräns

en: Sunshine Photo Cart Sales Summary
sv_SE: Sammanfattning av försäljningen av Sunshine fotovagnar

en: Sunshine Photo Cart Setup
sv_SE: Installation av fotovagn Sunshine

en: Sunshine Search
sv_SE: Sunshine Sök

en: Sunshine Terms & Conditions
sv_SE: Villkor och bestämmelser för Sunshine

en: Sunshine contributed %s towards refund from processing fees
sv_SE: Sunshine bidrog med %s till återbetalning av behandlingsavgifter

en: Sunshine found %s orphaned folders of images.
sv_SE: Sunshine hittade %s föräldralösa mappar med bilder.

en: Sunshine installation process was skipped. <a href="%s">Please complete the installation process.</a>
sv_SE: Installationsprocessen för solsken hoppades över. <a href="%s">Vänligen slutför installationsprocessen.</a>

en: Sunshine logging is enabled. <a href="%s">Please disable when no longer in use.</a>
sv_SE: Sunshine-loggning är aktiverad. <a href="%s">Avaktivera när den inte längre används.</a>

en: Sunshine only needs to generate two image sizes for each: thumbnail and large. Some sites, because of their theme or plugins, have a lot of image sizes generated. This tool will clean them up.
sv_SE: Sunshine behöver bara generera två bildstorlekar för varje: miniatyr och stor. På vissa webbplatser genereras många olika bildstorlekar på grund av temat eller plugins. Det här verktyget rensar upp bland dem.

en: Sunshine stores information about user carts in sessions which are saved to the database. If your database is too big, you can clear all the session data here.
sv_SE: Sunshine lagrar information om användarnas varukorgar i sessioner som sparas i databasen. Om din databas är för stor kan du rensa alla sessionsdata här.

en: Sunshine tries to blend into your theme seamlessly. If you are seeing weird layout issues, try this as an alternate method if integrating.
sv_SE: Sunshine försöker smälta in i ditt tema på ett sömlöst sätt. Om du ser konstiga layoutproblem kan du prova detta som en alternativ metod om du integrerar.

en: Suriname
sv_SE: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
sv_SE: Svalbard och Jan Mayen

en: Sweden
sv_SE: Sverige

en: Swedish Krona
sv_SE: Svenska kronor

en: Swiss Franc
sv_SE: Schweiziska Franc

en: Switzerland
sv_SE: Schweiz

en: Syria
sv_SE: Syrien

en: Tagline
sv_SE: Sammanfattning

en: Taiwan New Dollars
sv_SE: Taiwanesisk dollar

en: Tajikistan
sv_SE: Tadzjikistan

en: Tak
sv_SE: Ja

en: Tana River
sv_SE: Tana-floden

en: Tasmania
sv_SE: Tasmanien

en: Tax
sv_SE: Moms

en: Tax Collected
sv_SE: Uppburen skatt

en: Tax Rate
sv_SE: Momssats

en: Tax Rates
sv_SE: Momssatser

en: Taxable
sv_SE: Beskattningsbar

en: Taxes
sv_SE: Moms

en: Tehran (تهران)
sv_SE: Teheran (تهران)

en: Template Tags
sv_SE: Malltaggar

en: Template when inviting user to register on your site
sv_SE: Mall när du bjuder in användare att registrera sig på din webbplats

en: Terms & Conditions
sv_SE: Användarvillkor

en: Test Login ID
sv_SE: Inloggnings-ID för test

en: Test Order
sv_SE: Beställning av test

en: Test Order: This is not a real order and nothing will be processed
sv_SE: Testbeställning: Detta är inte en riktig order och ingenting kommer att behandlas

en: Test Public Key
sv_SE: Test av offentlig nyckel

en: Test Secret Key
sv_SE: Hemlig test-nyckel

en: Test Transaction Key
sv_SE: Nyckel för testtransaktion

en: Text color
sv_SE: Textfärg

en: Thai Baht
sv_SE: Thailändska Baht

en: Thank you for downloading!
sv_SE: Tack för nedladdningen!

en: Thank you for using <a href="%1$s" target="_blank">Sunshine Photo Cart</a>! Please <a href="%2$s" target="_blank">rate us</a> on <a href="%2$s" target="_blank">WordPress.org</a>
sv_SE: Tack för att du använder <a href="%1$s" target="_blank">Sunshine Photo Cart</a>! Vänligen betygsätt <a href="%2$s" target="_blank">oss</a> på <a href="%2$s" target="_blank">WordPress.org</a>

en: The code customers will type into at checkout to receive discount
sv_SE: Den kod som kunderna ska ange i kassan för att få rabatt

en: The following is required before your download begins:
sv_SE: Följande krävs innan din nedladdning påbörjas:

en: The following pages need selecting so that Sunshine knows where they are. These pages should have been created upon installation, if not you will need to create them.
sv_SE: Följande sidor behöver markeras så att Sunshine vet var de finns. Dessa sidor bör ha skapats vid installationen, om inte måste du skapa dem.

en: The gallery %1$s expired on %2$s and is no longer accessible
sv_SE: Galleriet %1$s upphörde den %2$s och är inte längre tillgängligt

en: The gallery you tried to access is private and requires you to login first
sv_SE: Galleriet du försökte komma åt är privat och kräver att du loggar in först

en: The images in your order are being processed and/or printed
sv_SE: Bilderna i din beställning håller på att bearbetas och/eller skrivas ut

en: The maximum number of any one item this can be applied towards
sv_SE: Maximalt antal artiklar som detta kan tillämpas på

en: The selected file could not be copied to %s.
sv_SE: Den valda filen kunde inte kopieras till %s.

en: The settings from this gallery will be used for all generated galleries unless explicity overridden in CSV data file
sv_SE: Inställningarna från detta galleri kommer att användas för alla genererade gallerier om de inte uttryckligen åsidosätts i CSV-datafilen

en: The slug for core order statuses is not editable as it could break Sunshine functionality
sv_SE: Sluggen för kärnorderstatusar är inte redigerbar eftersom det kan bryta Sunshine-funktionaliteten

en: There could be instances where no address is needed at checkout, this option forces an address field even in those situations
sv_SE: Det kan finnas fall där ingen adress behövs i kassan, detta alternativ tvingar fram ett adressfält även i dessa situationer

en: There is a new version of %1$s available.
sv_SE: Det finns en ny version av %1$s tillgänglig.

en: There was an error processing your payment (%s)
sv_SE: Det uppstod ett fel vid behandlingen av din betalning (%s)

en: These products must be in cart before any discounts can be applied
sv_SE: Dessa produkter måste finnas i varukorgen innan rabatter kan tillämpas

en: Thessaly
sv_SE: Thessalien

en: This appears to be an invalid license key
sv_SE: Detta verkar vara en ogiltig licensnyckel

en: This data can help provide useful information to Sunshine Photo Cart and help guide new features and growth strategies. Your participation is extremely appreciated!
sv_SE: Dessa uppgifter kan bidra till att ge Sunshine Photo Cart användbar information och hjälpa till att styra nya funktioner och tillväxtstrategier. Ditt deltagande är mycket uppskattat!

en: This gallery expires on %s
sv_SE: Detta galleri upphör att gälla den %s

en: This gallery is set to expire on <strong>%s</strong>
sv_SE: Detta galleri kommer att upphöra att gälla den <strong>%s</strong>

en: This is a general template for automated emails
sv_SE: Detta är en allmän mall för automatiserade e-postmeddelanden

en: This is for internal use only and is not visible to your customer
sv_SE: Detta är endast för internt bruk och är inte synligt för din kund

en: This product does not need any images selected
sv_SE: Denna produkt behöver inga bilder valda

en: This product is for the entire gallery download option
sv_SE: Denna produkt är för hela galleriet nedladdningsalternativ

en: This shows after a price
sv_SE: Detta visar efter ett pris

en: This will be processed as a test payment and no real money will be exchanged
sv_SE: Detta kommer att behandlas som en testbetalning och inga riktiga pengar kommer att utväxlas

en: This will remove all aspects of purchasing abilities throughout the site, leaving just image viewing and adding to favorites
sv_SE: Detta kommer att ta bort alla aspekter av inköpsmöjligheter på hela webbplatsen, så att det bara är att visa bilder och lägga till i favoriter

en: This will remove the folder and images added via FTP, if this was used to create the gallery
sv_SE: Detta tar bort mappen och bilderna som lagts till via FTP, om detta användes för att skapa galleriet

en: Thousands separator
sv_SE: Tusentalsavgränsare

en: Thumbnail Crop
sv_SE: Beskärning av miniatyrbild

en: Thumbnail Size
sv_SE: Storlek Miniatyrbild

en: Thumbnails
sv_SE: Miniatyrer

en: Thuringia
sv_SE: Thüringen

en: Time
sv_SE: Tid

en: Time for each slide
sv_SE: Tid för varje bild

en: Timeline
sv_SE: Tidslinje

en: Title
sv_SE: Titel

en: Title (Images MUST have EXIF field "Title")
sv_SE: Titel (bilder MÅSTE ha EXIF-fältet "Titel")

en: Title (Optional):
sv_SE: Titel (valfritt):

en: To
sv_SE: Till

en: To enable updates, please enter your license key on the <a href="%1$s">Licenses</a> page. You can get your license key from <a href="%2$s" target="_blank">your account on SunshinePhotoCart.com</a>.
sv_SE: För att aktivera uppdateringar, ange din licensnyckel på sidan <a href="%1$s">Licenser</a>. Du kan hämta din licensnyckel från <a href="%2$s" target="_blank">ditt konto på SunshinePhotoCart.com</a>.

en: Tokelau
sv_SE: Tokelauöarna

en: Tools
sv_SE: Verktyg

en: Top Left
sv_SE: Övre vänster

en: Top Right
sv_SE: Övre höger

en: Total
sv_SE: Totalt

en: Total Profit
sv_SE: Total vinst

en: Total Received
sv_SE: Totalt erhållet

en: Total Unpaid Orders
sv_SE: Totalt obetalda order

en: Total gallery views
sv_SE: Totalt antal gallerivisningar

en: Total max uses
sv_SE: Totalt max antal användningar

en: Town / City / Post Office
sv_SE: Stad / ort / postkontor

en: Town / District
sv_SE: Stad/Distrikt

en: Town / Village
sv_SE: Stad / by

en: Transaction ID
sv_SE: Transaktions ID

en: Transaction Type
sv_SE: Transaktionstyp

en: Trash
sv_SE: Papperskorg

en: Trigger
sv_SE: Utlösare

en: Trinidad and Tobago
sv_SE: Trinidad och Tobago

en: Tunisia
sv_SE: Tunisien

en: Turkey
sv_SE: Turkiet

en: Turkish Lira
sv_SE: Turkisk Lira

en: Turks and Caicos Islands
sv_SE: Turks- och Caicosöarna

en: Type
sv_SE: Typ

en: Types of Photography
sv_SE: Typer av fotografering

en: U.S. Virgin Islands
sv_SE: Amerikanska Jungfruöarna

en: URLs
sv_SE: URL:er

en: US Armed Forces
sv_SE: USA:s väpnade styrkor

en: US Dollars
sv_SE: Amerikanska Dollar

en: US Minor Outlying Islands
sv_SE: Förenta staternas mindre öar

[ctx: US state of Georgia]
en: Georgia
sv_SE: Georgien

en: Ukraine
sv_SE: Ukraina

en: Ukrainian Hryvnia
sv_SE: Ukrainska Hryvnia

en: United Arab Emirates
sv_SE: Förenade Arabemiraten

en: United Arab Emirates Dirham
sv_SE: Förenade Arabemiraten Dirham

en: United Kingdom
sv_SE: Storbritannien

en: United States
sv_SE: USA

en: Unknown error occured
sv_SE: Okänt fel uppstod

en: Unlock more professional level features for Sunshine Photo Cart by upgrading
sv_SE: Lås upp fler professionella funktioner för Sunshine Photo Cart genom att uppgradera

en: Unsupported currency
sv_SE: Valuta som inte stöds

en: Unused Image Sizes
sv_SE: Oanvända bildstorlekar

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Update Cart
sv_SE: Uppdatera varukorg

en: Update Order Status
sv_SE: Uppdatera orderstatus

en: Update Price Level
sv_SE: Uppdatera prisnivå

en: Update Product Category
sv_SE: Uppdatera produktkategori

en: Update Product Option
sv_SE: Uppdatera produktalternativ

en: Update Report Data
sv_SE: Uppdatera rapportdata

en: Update from folder
sv_SE: Uppdatering från mappen

en: Update now.
sv_SE: Uppdatera nu.

en: Upgrade
sv_SE: Uppgradera

en: Upgrade to %s
sv_SE: Uppgradera till %s

en: Upgrade to remove this fee on future transactions
sv_SE: Uppgradera för att ta bort denna avgift på framtida transaktioner

en: Upload Image
sv_SE: Ladda upp bild

en: Upload a custom thumbnail image to be used when a gallery is password protected
sv_SE: Ladda upp en egen miniatyrbild som ska användas när ett galleri är lösenordsskyddat

en: Upload a custom thumbnail image to be used when no specific featured image is set
sv_SE: Ladda upp en egen miniatyrbild som ska användas när ingen specifik bild har angetts

en: Upload a file
sv_SE: Ladda upp fil

en: Upload an image
sv_SE: Ladda upp en bild

en: Upload new file
sv_SE: Ladda upp ny fil

en: Upload new image
sv_SE: Ladda upp ny bild

en: Uploaded to this gallery
sv_SE: Uppladdad till detta galleri

en: Upper East
sv_SE: Övre öst

en: Upper West
sv_SE: Övre väst

en: Use a different billing address
sv_SE: Använd en annan faktureringsadress

en: Use as featured image
sv_SE: Använd som utvald bild

en: Use default location
sv_SE: Använd standardplats

en: Use image
sv_SE: Använd bild

en: Use my credits (%s available)
sv_SE: Använd mina krediter (%s tillgängliga)

en: Use this image
sv_SE: Använd den här bilden

en: User account already exists with that email address
sv_SE: Användarkonto finns redan med den e-postadressen

en: User has favorites
sv_SE: Användaren har favoriter

en: User has items in cart
sv_SE: Användaren har artiklar i varukorgen

en: User has no favorites
sv_SE: Användaren har inga favoriter

en: User has no items in cart
sv_SE: Användaren har inga artiklar i varukorgen

en: User has no orders
sv_SE: Användaren har inga order

en: User has not ordered item from gallery
sv_SE: Användaren har inte beställt något från galleriet

en: User has ordered
sv_SE: Användaren har beställt

en: User will get to select up to this many images
sv_SE: Användaren kan välja upp till så många bilder

en: Users will not be able to purchase any products for this gallery
sv_SE: Användare kommer inte att kunna köpa några produkter för detta galleri

en: VAT Label
sv_SE: Momsetikett

en: VAT Number
sv_SE: Momsregistreringsnummer

en: Vatican
sv_SE: Vatikanen

en: Veliko Tarnovo
sv_SE: Velike Tărnovo

en: Venezuelan bol&iacute;var
sv_SE: Venezuelanska bol&iacute;var

en: Venmo button will appear when available to the customer
sv_SE: Venmo-knappen visas när den är tillgänglig för kunden

en: Vertical
sv_SE: Vertikal

en: Via Discount
sv_SE: Via rabatt

en: Vientiane Province
sv_SE: Provinsen Vientiane

en: Vietnamese Dong
sv_SE: Vietnamesiska Dong

en: View All Reports
sv_SE: Visa alla rapporter

en: View Automated Emails
sv_SE: Visa automatiserade e-postmeddelanden

en: View Customer
sv_SE: Visa kontakt

en: View Discounts
sv_SE: Se rabatter

en: View Email Log
sv_SE: Visa e-postlogg

en: View Gallery
sv_SE: Visa Galleri

en: View Invoice
sv_SE: Visa Faktura

en: View Order
sv_SE: Visa beställning

en: View Orders
sv_SE: Visa ordrar

en: View Products
sv_SE: Visa produkter

en: View Sunshine Galleries
sv_SE: Se Sunshine Gallerier

en: View all favorites
sv_SE: Visa alla favoriter

en: View cart
sv_SE: Visa kundvagn

en: View gallery
sv_SE: Se galleriet

en: View invoice
sv_SE: Visa kvitto

en: View log
sv_SE: Visa logg

en: View order
sv_SE: Visa order

en: View order details
sv_SE: Visa orderinformation

en: View ordered products
sv_SE: Visa beställda produkter

en: View page
sv_SE: Visa sidan

en: Viewed gallery %s
sv_SE: Visat galleri %s

en: Viewed image %s
sv_SE: Visad bild %s

en: Views
sv_SE: Visningar

en: Visibility (Optional):
sv_SE: Synlighet (valfritt):

en: Visit store
sv_SE: Besök butiken

en: Wallis and Futuna
sv_SE: Wallis och Futuna

en: Watch training video
sv_SE: Se utbildningsvideo

en: Watermark
sv_SE: Vattenstämpel

en: Watermark Image
sv_SE: Vattenstämpelbild

en: Watermark Thumbnails
sv_SE: Vattenstämpel miniatyrer

en: We have received your order and payment
sv_SE: Vi har mottagit din beställning och betalning

en: We have received your order but payment is still pending
sv_SE: Vi har mottagit din beställning men betalningen är ännu inte genomförd

en: Wedding
sv_SE: Bröllop

en: Week
sv_SE: Vecka

en: Weekly email sent with summary of Sunshine sales and stats
sv_SE: Veckovis e-post med sammanfattning av Sunshine-försäljning och statistik

en: Welcome to Sunshine Photo Cart %s
sv_SE: Välkommen till Sunshine Fotovagn %s

en: West Azarbaijan (آذربایجان غربی)
sv_SE: Västra Västazarbaijan (آذربایجان غربی)

en: West Bengal
sv_SE: Västbengalen

en: West Greece
sv_SE: Västra Grekland

en: West Macedonia
sv_SE: Västra Makedonien

en: West Panamá
sv_SE: Västra Panamá

en: West Pokot
sv_SE: Västra Pokot

en: Western Cape
sv_SE: Västra Kapprovinsen

en: Western North
sv_SE: Västra norr

en: Western Sahara
sv_SE: Västsahara

en: What description shown to customer at checkout
sv_SE: Vilken beskrivning som visas för kunden i kassan

en: What percent of the selected price level to create prices for this new price level. To make higher prices, enter a value greater than 100. To make smaller prices, enter a value less than 100.
sv_SE: Hur många procent av den valda prisnivån för att skapa priser för denna nya prisnivå. För att skapa högre priser, ange ett värde större än 100. För att skapa mindre priser, ange ett värde mindre än 100.

en: What should be used for your general theme when viewing Sunshine pages
sv_SE: Vad bör användas för ditt allmänna tema när du tittar på Sunshine-sidor

en: What shows on your customer credit card statement
sv_SE: Vad syns på kontoutdraget för ditt kundkreditkort

en: What to show below image thumbnails
sv_SE: Vad som ska visas under miniatyrbilderna

en: When a gallery is permanently deleted, remove all associated attachments and image files from the servers
sv_SE: När ett galleri raderas permanent, ta bort alla tillhörande bilagor och bildfiler från servrarna

en: When emails are sent to customers, what email address should they come from
sv_SE: När e-postmeddelanden skickas till kunder, vilken e-postadress ska de komma från

en: When emails are sent to customers, what name should they come from
sv_SE: När e-postmeddelanden skickas till kunder, vilket namn ska de komma från

en: When to subscribe
sv_SE: När ska du prenumerera

en: When users make a download via credit, which products should be included. If none selected, full size images will be given.
sv_SE: När användare gör en nedladdning via kredit, vilka produkter ska inkluderas. Om ingen produkt har valts kommer bilder i full storlek att visas.

en: When will this gallery expire and no longer be accessible
sv_SE: När kommer detta galleri att upphöra och inte längre vara tillgängligt

en: Which address is used to determine if tax is calculated
sv_SE: Vilken adress används för att avgöra om skatt ska beräknas

en: Which countries users can select at checkout. If empty, all countries are allowed.
sv_SE: Vilka länder användare kan välja i kassan. Om det är tomt är alla länder tillåtna.

en: Which countries will this option be shown. Leave empty for all countries.
sv_SE: Vilka länder kommer detta alternativ att visas. Lämna tomt för alla länder.

en: Which sources can the user select images from. Will be restricted to galleries the user has access.
sv_SE: Vilka källor kan användaren välja bilder från. Begränsas till gallerier som användaren har åtkomst till.

en: White
sv_SE: Vit

en: Will be shown on a white background
sv_SE: Kommer att visas på vit bakgrund

en: Will include all child galleries as well
sv_SE: Kommer att inkludera alla barngallerier också

en: Write a Review
sv_SE: Skriv en recension

en: Year
sv_SE: År

en: Yemen
sv_SE: Jemen

en: Yoast SEO is blocking attachment URLs, please enable this feature for Sunshine to work properly
sv_SE: Yoast SEO blockerar bifogade URL:er, vänligen aktivera denna funktion för att Sunshine ska fungera korrekt

en: You are already logged in
sv_SE: Du är redan inloggad

en: You are logged in as an administrator and have access to this gallery without password
sv_SE: Du är inloggad som administratör och har tillgång till detta galleri utan lösenord

en: You do not have an active license for %s, please enter and activate your current license on the <a href="%s">Licenses page</a>
sv_SE: Du har inte en aktiv licens för %s, vänligen ange och aktivera din nuvarande licens på <a href="%s">sidan Licenser</a>

en: You do not have any favorites yet
sv_SE: Du har inga favoriter ännu

en: You do not have any orders yet
sv_SE: Du har inga order ännu

en: You do not have any orders yet :(
sv_SE: Du har inga beställningar ännu :(

en: You do not have any products setup yet
sv_SE: Du har inga produkter installerade ännu

en: You do not have anything in your cart yet!
sv_SE: Du har inte något i din varukorg ännu!

en: You do not have permission to view this gallery
sv_SE: Du har inte tillstånd att visa detta galleri

en: You have (%u) %s in cart already
sv_SE: Du har redan (%u) %s i varukorgen

en: You have (%u) %s of this image already in cart
sv_SE: Du har redan (%u) %s av denna bild i varukorgen

en: You have a special lifetime license that never expires!
sv_SE: Du har en speciell livstidslicens som aldrig går ut!

en: You have been invited to [gallery_name]
sv_SE: Du har blivit inbjuden till [galleri_namn]

en: You have been logged in
sv_SE: Du har loggats in

en: You have been logged out
sv_SE: Du har loggats ut

en: You have no galleries assigned to your user account
sv_SE: Du har inga gallerier tilldelade till ditt användarkonto

en: You have not set up any automated emails
sv_SE: Du har inte ställt in några automatiska e-postmeddelanden

en: You have not set up any discounts
sv_SE: Du har inte ställt in några rabatter

en: You have not set up any galleries
sv_SE: Du har inte skapat några gallerier

en: You have not set up any products
sv_SE: Du har inte ställt in några produkter

en: You have reached the maximum number of free downloads
sv_SE: Du har nått det maximala antalet gratis nedladdningar

en: You must fill your package before checking out
sv_SE: Du måste fylla i ditt paket innan du checkar ut

en: You must have at least %s in your cart before you can checkout
sv_SE: Du måste ha minst %s i din varukorg innan du kan gå till kassan

en: You must have proper permissions to view this gallery
sv_SE: Du måste ha rätt behörighet för att se detta galleri

en: You searched for "%s"
sv_SE: Du sökte efter "%s"

en: You will need an account to remember your favorites the next time you visit
sv_SE: Du behöver ett konto för att komma ihåg dina favoriter nästa gång du besöker oss

en: Your Address Line 1
sv_SE: Din adress Rad 1

en: Your Sunshine Photo Cart Weekly Summary
sv_SE: Ditt solsken Fotovagn Veckosammanfattning

en: Your cart is empty
sv_SE: Varukorgen är tom

en: Your current PHP memory limit is %sM. If you are seeing issues with slow uploading images or errors, it is recommended to ask your web host if your available memory can be increased. A minimum of 256M is recommended, but as high as possible is best.
sv_SE: Din nuvarande minnesgräns för PHP är %sM. Om du har problem med långsam uppladdning av bilder eller fel, rekommenderas att du frågar din webbhotell om ditt tillgängliga minne kan ökas. Minst 256 M rekommenderas, men så högt som möjligt är bäst.

en: Your current WordPress memory limit is set to %sM, but your web server allows up to %sM. It is recommended to increase the WordPress memory limit to match or exceed the PHP memory limit for optimal performance and speed to ensure your uploads and applying watermarks go as fast as possible.
sv_SE: Din nuvarande minnesgräns för WordPress är inställd på %sM, men din webbserver tillåter upp till %sM. Vi rekommenderar att du ökar minnesgränsen för WordPress så att den matchar eller överstiger minnesgränsen för PHP för optimal prestanda och hastighet för att säkerställa att dina uppladdningar och appliceringen av vattenstämplar går så snabbt som möjligt.

en: Your download should have started and may take some time to complete.
sv_SE: Din nedladdning bör ha startat och kan ta lite tid att slutföra.

en: Your items have shipped (or are available for download)!
sv_SE: Dina artiklar har skickats (eller är tillgängliga för nedladdning)!

en: Your license is not active for this URL
sv_SE: Din licens är inte aktiv för denna URL

en: Your license key expired on %s.
sv_SE: Din licensnyckel löpte ut %s.

en: Your license key has been disabled
sv_SE: Din licensnyckel har inaktiverats

en: Your license key has reached its activation limit
sv_SE: Din licensnyckel har nått sin aktiveringsgräns

en: Your licenses could not be activated because your server failed to connect to SunshinePhotoCart.com: %s
sv_SE: Dina licenser kunde inte aktiveras eftersom din server misslyckades med att ansluta till SunshinePhotoCart.com: %s

en: Your message contains gallery template tags but no gallery was selected
sv_SE: Ditt meddelande innehåller gallerimall-taggar men inget galleri valdes

en: Your new account on %s
sv_SE: Ditt nya konto på %s

en: Your order is ready to be picked up
sv_SE: Din beställning är redo att hämtas

en: Your order was cancelled
sv_SE: Din beställning har avbrutits

en: Your order was refunded
sv_SE: Din order har återbetalats

en: Your subject contains gallery template tags but no gallery was selected
sv_SE: Ditt ämne innehåller gallerimall-taggar men inget galleri valdes

en: ZIP Code
sv_SE: Postnummer

en: Zanzibar North
sv_SE: Norra Zanzibar

en: Zanzibar South
sv_SE: Södra Zanzibar

en: Zanzibar West
sv_SE: Zanzibar västra

en: Zaporizhzhya
sv_SE: Zaporizjzja

en: Zip / Postal Code
sv_SE: Postnummer

en: Zip / Postcode
sv_SE: Postnummer

en: Zip/Postal Code(s)
sv_SE: Postnummer

en: Zipcode
sv_SE: Postnummer

en: cURL support is required, but cannot be found.
sv_SE: cURL-stöd krävs, men kan inte hittas.

[ctx: district]
en: Belgrade
sv_SE: Belgrad

[ctx: district]
en: Central Banat
sv_SE: Centrala Banat

[ctx: district]
en: Danube
sv_SE: Donau

[ctx: district]
en: North Banat
sv_SE: Norra Banat

[ctx: district]
en: North Bačka
sv_SE: Norra Bačka

[ctx: district]
en: South Banat
sv_SE: Södra Banat

[ctx: district]
en: South Bačka
sv_SE: Södra Bačka

[ctx: district]
en: West Bačka
sv_SE: Västra Bačka

en: images
sv_SE: bilder

en: in seconds
sv_SE: i sekunder

en: includes %s tax
sv_SE: inkluderar %s skatt

en: invoice-%s
sv_SE: faktura-%s

en: or
sv_SE: eller

en: or reply to this email
sv_SE: eller svara på detta e-postmeddelande

en: session | sessions
sv_SE[0]: session
sv_SE[1]: sessioner

en: to
sv_SE: till

en: unlimited
sv_SE: obegränsad
